تاریخ خبر: ۰۹ شهر ۱۳۹۵
دستاوردهای شهرداری و شورای شهر خرم‌آباد  به معرض نمایش گذاشته شد

دستاوردهای شهرداری و شورای شهر خرم‌آباد به معرض نمایش گذاشته شد

دستاوردهای شهرداری و شورای شهر خرم‌آباد به معرض نمایش گذاشته شد

بمناسبت هفته دولت نخستین نمایشگاه دستاوردهای شهرداری و شورای شهر اسلامی خرم‌آباد با حضور مهندس بازوند استاندارلرستان،اصلانی معاونت عمرانی استاندارلرستان ، شهردارواعضای شورای اسلامی شهرخرم آباد وجمعی از مردم خرم آباد به مدت یک هفته در کنار دریاچه زیبای کیو افتتاح شد.
شهردار خرم‌آباد :
مردم باید در جریان کارهای شهرداری
وشورای شهر قرار بگیرند
دراین مراسم شهردارخرم‌آباد ضمن تبریک هفته دولت درسخنانی بابیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا از این آزمون سربلند بیرون بیاییم و کشور را به بهترین وجه ممکن اداره کنیم گفت: طی چند سال اخیر اقدامات خوبی در استان انجام‌شده به‌طوری‌که خرم‌آباد جزو هفت شهر گردشگری کشور انتخاب شد.
یحیی عیدی بیرانوند با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر۲۰۰ پروژه عمرانی درسطح شهر انجام‌شده است افزود: خداوند ظرفیت‌های خوبی در شهر خرم‌آباد قرارداده که اگر به نحو احسن استفاده کنیم آینده خوبی برای شهر متصور است.
وی عنوان داشت: درحوزه فضای سبز ۱۱۸ هکتار پروژه عمرانی آغازشده است، فراهم‌سازی زمینه عقد قرارداد ۲۰۰ میلیارد تومان با قرارگاه خاتم یکی از گام‌های اساسی مدیریت شهری است که تصویب و درزیرگذر گلدشت چهار تقاطع ایجاد می‌شود.
عیدی بیرانوند تصریح کرد: راه‌اندازی کارخانه کمپوست، تامین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، ساماندهی تبلیغات شهری، پیاده‌روسازی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع، آسفالت ازجمله اقدامات ارزشمند مجموعه مدیریت شهری است.
وی خاطرنشان کرد: ترمینال برون‌شهری استان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای ساخت آن تاکنون دو میلیارد تومان هزینه شده است، تکمیل پل شهید صارمی و پل جهادگران ازجمله پروژه‌های اقدام و عملی بوده که بخشی از حاشیه شهر را به مرکز شهر پیوند داده است.
شهردار خرم‌آباد گفت: انجام این پروژه‌ها با مشارکت ۱۰ درصدی مردم است، که از مجموع ۱۲۷ هزار مالک از میانگین عوارض پنج‌ساله تنها تعداد هشت هزار پرونده تصفیه‌حساب شده است و ۱۱۸ هزار مالک هیچ‌گونه مشارکتی با شهرداری نداشته‌اند.
عیدی بیرانوند اظهارداشت : با توجه به اینکه شهرداری اعتباراتش از محل عوارضات مردم است پس‌نیاز است مردم در جریان کار شهرداری وشورای شهر قرار بگیرند و برای اولین بار است که این نمایشگاه به‌صورت تخصصی برپاشده تا اقداماتی که شهرداری وشورای شهر در طی دو سال گذشته انجام داده اند در این غرفه‌ها به نمایش گذاشته شود.
وی ادامه داد : ۲۹ غرفه در نخستین نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری برپاشده است واین غرفه‌ها مربوط به سازمان‌های شهرداری، شهرداری مناطق و معاونت‌های شهرداری است که هرکدام فعالیت‌ها و عملکرد چندساله خود را به نمایش گذاشته‌اند.
شهردار خرم‌آباد عنوان داشت: تصاویر انواع اقداماتی که شهرداری انجام می‌دهد به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرارگرفته و سعی می‌شود در هفته دولت در سه تا از پارک‌های سطح شهر جشن‌های محلی برگزار شود.
عیدی بیرانوند تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۱۰ هکتار فضای سبز مبله در شهر خرم‌آباد وجود داشته که خوشبختانه طی دو سال گذشته ۱۱۸ هکتار فضای سبز در دستور کار قرارگرفته که بخشی انجام و مابقی در حال تکمیل است و تا پایان سال سرانه فضای سبز شهر را به دو برابر افزایش می‌دهیم.
استاندار لرستان :
شهرداری شیوه سنتی درآمدزایی
خود را تغییر دهد
در آیین نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم‌آباد استاندار لرستان طی سخنانی کوتاه ضمن تبریک هفته دولت وگرامیداشت یاد وخاطره دوشهید رجایی وباهنرگفت : اداره شهر هزینه بالایی دارد و شورای شهر و شهرداری در برابر این هزینه سنگین کار بزرگی می‌کند بنابراین خدماتی که شهرداری و شورای شهر در مقابل این درآمد می‌دهند قابل‌تحسین است.
مهندس هوشنگ بازوند درراستای کمک‌های استانداری ازلحاظ اعتباری به شهرداری افزود: خرم‌آباد مرکز استان است واعتقاد بر این است که توسعه در مرکز استان آغاز می‌شود که در این حوزه از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.
استاندار لرستان عنوان داشت: شهرداری باید شیوه سنتی درآمدزایی خود را تغییر دهد و به سمت شیوه‌های جدید برود که شیوه جدید درآمدزایی، جذب سرمایه‌گذار و مشارکت با آنها است.
وی تصریح کرد: زمانی که سرمایه‌گذاران ورود کنند مطمئناً درآمدهای شهرداری نیز افزایش پیدا می‌کند.
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد:
مسئولین در راستای تبدیل شدن لرستان به مقصد گردشگری تلاش می‌کنند
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در حاشیه این افتتاح اظهار داشت: یکی از اقداماتی که امسال در شورای شهر خرم‌آباد انجام گرفت دعوت از نخبگان و صاحب‌نظران در کمیسیون فرهنگی شورا بود.
رستم کوشکی افزود: شورای اسلامی شهر خرم‌آباد کمیسیون‌های مختلفی دارد و فلسفه وجودی کمیسیون‌ها این است که از توانمندی افراد متخصص کمک بگیرد که امسال در کمیسیون فرهنگی از NGOو افراد کارشناس دعوت به همکاری شد.
وی عنوان داشت: تلاش‌های زیادی در راستای اجرایی شدن کارها انجام‌شده و پل شاپوری و آبشار دره گرم که بخش بالایی از کار آن انجام‌شده دو ظرفیت گردشگری شهر خرم‌آباد است.
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهارداشت : اقداماتی که در سطح شهر انجام می‌شود نتیجه تلاش و همکاری اعضای شورای شهر، شهرداری و مدیریت ارشد استان و مسئولین استان است و همه در راستای تبدیل استان به مقصد گردشگری تلاش می‌کنند.
معاون عمرانی استاندار لرستان:
بی نظیر ترین پارک سافاری کشور
در خرم‌آباد ایجاد می‌شود
در حاشیه برپایی نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم‌آباد معاون عمرانی استاندار لرستان هم درسخنانی گفت : شورای اسلامی و شهرداری خرم‌آباد در هفته فرهنگی اقتصادی که در تهران برگزار شد خوش درخشیدند در این مدت ۳۰ هزار نفر از غرفه‌های نمایشگاه بازدید کردند و در همایش‌هایی که برگزار شد هفت وزیر شرکت کردند.
محمد اصلانی افزود: این نمایشگاه دستاوردهای عظیم و بی‌نظیری داشت و خوشبختانه مودت و همدلی خوبی بین اعضا شورای شهر دیده می‌شود کارهای خوب و بزرگی را شروع کردند که انعقاد پیمان ۲۰۰ میلیارد تومانی کار بزرگی است که در مدیریت شهری آینده مؤثری خواهدداشت.
معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان داشت: از آنجایی‌که شهرداری نهاد‌های غیردولتی هستند و از بودجه عمومی دولت استفاده نمی‌کنند اتکا بر درآمدهای عمومی مردم هستند و از طرفی مردم نیز انتظار خدمات‌رسانی این نهاد رادارند.
وی بیان کرد: باید با تمام وجود به شعار شهر ما خانه ما تأکید کرد که اگر این موضوع را بپذیریم و به آن اعتماد داشته باشیم همه کارها به‌ راحتی درست می‌شود.
اصلانی با بیان اینکه در هفته اخیر سرمایه‌گذارانی در استان برای ایجاد پارک سافاری حضور یافتند تصریح کرد: بنا است این پارک به مساحت ۲۰ تا ۳۰ هزار هکتار در پیرامون شهر خرم‌آباد ایجاد شود که اتفاق بی‌نظیری در سطح کشور است و در آینده‌ای نزدیک تنها شهری در کشور خواهیم بود که از پارک سافاری برخوردار است.
معاون عمرانی استاندار لرستان بابیان این مطلب که همه هم‌وغم مدیران و مسئولین استان این است که لرستان به مقصد گردشگری تبدیل شود خاطرنشان کرد: پل شاپوری به یکی از پارک‌های بی‌نظیر مینیاتوری و آبشار دره گرم هم در آینده نزدیک به یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر استان تبدیل می‌شوند.
بازدید یک ساعته استاندار از نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر
و شهرداری خرم‌آباد
پس از مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم‌آباد مهندس بازوند استاندارلرستان به اتفاق شهردارواعضای شورای شهرخرم آباد به مدت یک ساعت از غرفه های این نمایشگاه بازدید کردند واز نزدیک با دستاوردهای شهرداری وشورای شهرخرم آباد آشنا شدند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

photo_2016-06-23_12-34-33 139403231255157815480874 Wedding cake and bokeh 139410251202106136906624

یک دیدگاه