تاریخ خبر: ۱۰ اسف ۱۳۹۴
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان:   احیای فرش لری با طراحی نقشه

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان: احیای فرش لری با طراحی نقشه

مدیرکل صنعت، تجارت ومعدن استان:

  احیای فرش لری با  طراحی نقشه

اطلاع رسانی بامداد لرستان
مدیرکل صنعت، تجارت ومعدن استان با بیان اینکه فرش لرستان یکی ازمظلوم‌ترین هنرهای این استان است گفت: سال‌های سال مردم لرهمه اعتقادات، فرهنگ و باورخود را درفرش‌های دستباف خود به منصه ظهور می‌رسانند ولی درشرایط فعلی این ارزش درشرایط خوبی قرارندارد وفرش لری که می‌توانست جایگاه خیلی بهتری درکشورداشته باشد و خود را درتجارت بین المللی به خوبی نشان دهددرشرایط کنونی حتی یک نقشه ثبت شده ندارد. محمد رضا صفی خانی با بیان اینکه درگذشته نقشه‌های بسیاراصیلی درحوزه فرش لری وجود داشت که می‌توانستیم با ثبت این نقشه‌ها از فراموش شدن آن‌ها جلوگیری کنیم تصریح کرد:ازفرش لرستان باید حمایت جدی صورت گیردو علاوه بر این باید درسیاستگذاری های خود نگاه اقتصادی به حوزه فرش داشته باشیم و به این حوزه به عنوان یک گزینه قوی درتوسعه اقتصاد استان توجه کنیم.
وی احیای فرش لری را امری ضروری دانست و افزود: سیاستگذاری عمده ای که در حوزه فرش توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان درحال پیگیری است برای احیای فرش لری انجام می‌شود و در مورد راهکارهای آن با حوزه‌های مرتبط بحث و تبادل نظر خواهد شد.
صفی خانی با اشاره به اینکه برای احیای فرش لری لازم است تشکل‌های تجاری وصادراتی حوزه فرش تقویت شوند بیان داشت: با قوی کردن این تشکل‌ها می‌توان برای فرش لرستان و بافندگان آن سفارش بگیریم تا این افراد بهتر به بازار ورود پیدا کنند ومیزان فروش آن‌ها بالا برود. وی با بیان اینکه باید نقشه‌های فرش استان ثبت و طرح‌های جدیدی با آنها تلفیق شوندازانجمن طراحان استان خواست به طورجدی به این قضیه ورود پیدا کنند.
———————–

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1 (4) image 8 (4) image

یک دیدگاه