تاریخ خبر: ۱۶ شهر ۱۳۹۵
صدای سازهای ناکوک از شورای شهر خرم آباد به گوش می رسد!

صدای سازهای ناکوک از شورای شهر خرم آباد به گوش می رسد!

صدای سازهای ناکوک از شورای شهر خرم آباد به گوش می رسد!

 

پایگاه خبری یافته در مطلبی با عنوان صدای سازهای ناکوک از شورای شهر خرم آباد به گوش می رسد! نوشت:شهر خرم آباد بیست و دومین شهر پرجمعیت ایران، شهری که شهرداری آن در سال ۱۳۰۵ تأسیس شد و تاکنون ۷۲ نفر با عناوین رئیس بلدیه، سرپرست و کفیل شهرداری در خرم آباد اداره امور شهرداری را به عهده داشته اند

 

هدایت اله بیگی معینی اولین شهردار خرم آباد تا عیدی بیرانوند شهردار کنونی. این در حالی است که اولین انجمن شهر خرم آباد در سال ۱۳۰۶ تأسیس شد.
سال های سال بود که قفلی بر توسعه و عمران شهر خرم آباد زده شده بود و هیچ اقدامی زیربنایی و روبنایی در شهر صورت نگرفته بود تا اینکه در زمان مجلس هشتم و به یمن حضور ملکشاهی راد در سمت نایب رئیس کمیسیون عمران و حضور کمیسیون عمران در خرم آباد ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای هزینه در حوزه عمران شهری اختصاص یافت و استارت چند طرح زیربنایی روگذر و زیرگذر در خرم آباد زده شد.
مهندس هرمز نصیری یکی از شهرداران موفقی بود که در زمان وی قفل توسعه و عمران شهر خرم آباد باز شد و ایشان با اجرای چندین پروژه روبنایی چهره شهر خرم آباد را دگرگون کرد و با اقدامات خوبی که انجام داد رضایت شهروندان را فراهم ساخت. عملکرد نصیری سطح توقع مردم از شهرداری را بالا برد و فرهنگ مطالبه گری را در بین مردم خرم آباد ارتقا داد ولی به رغم رضایت مردم از عملکرد وی شورای چهارم از ادامه خدمت نصیری جلوگیری کرد و او را برکنار کرده و مهرابی را که سابقه ۳ دوره حضور در شورا را در کارنامه خود داشت را به عنوان شهردار برگزیدند.
مهرابی به خوبی پی برده بود که فرهنگ مطالبه گری در خرم آباد به وجود آمده و مردم انتظار داشتند تا شهرداری خدمات و کارهای عمرانی قابل توجهی ارائه دهد. مهرابی هم در کنار کارهای روبنایی مانند مبلمان شهری که به چشم می آیند و در روح و روان شهروندان تأثیرگذارند به طرح های زیربنایی که در رفاه ، آسایش و امنیت مردم نقش بهتری را ایفا می کنند توجه ویژه ای کرد و چندین طرح زیربنایی همچون احداث مجتمع فرهنگی، ورزشی، تجاری ونک پارک کیو (برج های دوقلو) و تکمیل پل های نیمه تمام ۹ دی، جهادگران و پل شهید صارمی (مازیار) را در دستور کار قرارداد.
با اینکه مهرابی در زمان کوتاه ۹ ماه حضور در شهرداری عملکرد درخشانی داشت اما مخالفان همیشگی ثبات مدیریت شهری در شورای شهر خرم آباد مهرابی را هم به سرنوشت نصیری دچار کردند و با برکناری او عیدی بیرانوند را که سابقه ۳ دهه حضور در شهرداری و دانش و تجربه و احاطه کامل به مسائل شهرداری را در کارنامه خود داشت را به عنوان شهردار انتخاب کردند. عیدی بیرانوند هم به امور روبنایی و هم به امور زیربنایی توجه ویژه کرده و ضمن کلنگ زنی پروژه های جدید همچون پارک آبشار طلایی و پارک شاپوری اتمام پروژه های نیمه تمام همچون پل جهادگران و پل شهید صارمی (مازیار) را مدنظر قرار داده و در طی این ۱۸ ماه عملکرد مثبتی از خود نشان داده است.
سه سال از فعالیت شورای اسلامی دوره چهارم خرم آباد می گذرد ولی همچنان این شورا در تلاطم حاشیه هاست. در حالی که ثبات مدیریت یکی از الزامات توسعه است شورای دوره چهارم با عزل و نصب مکرر شهرداران ضربه شدیدی به شهر خرم آباد وارد کرده و باعث عقب افتادگی شهر از قافله پر سرعت عمران و توسعه گردیده زیرا که برنامه ریزی شهری باید در شرایط ثبات انجام شود و بی ثباتی آفت مدیریت شهری است.
شورای شهر ۱۳ نفره خرم آباد همواره به دو گروه ۷ و ۶ نفره تقسیم می شوند و در انتخابات هرساله گروه ۷ نفره هیات رئیسه شورا و کمیسیون های مهم را در اختیار می گیرند. انتخابات هیئت رئیسه سال چهارم برگزار شد و طی آن حسین پور به عنوان رئیس، آشتیانی نایب رئیس، رضا بیرانوند منشی، سبزخدا صفر بیرانوند خزانه دار، جهان آرا سخنگو انتخاب شدند و به همراه اقبالی و طهماسبی اکثریت شورا را تشکیل دادند. شورایی که با عزل نصیری شهردار محبوب خرم آباد کارش را آغاز کرد و سپس به مهرابی شهردار منتخب بعدی خود بیش از ۹ ماه فرصت خدمت رسانی به مردم را نداد و عیدی بیرانوند را با اکثریت آرا به عنوان شهردار برگزید ولی اکنون نیز از درون شورا صدای سازهای ناکوک به گوش می رسد.
هیات رئیسه جدید شورا شامل آقایان حسین پور، جهان آرا، آشتیانی، رضا بیرانوند، سبز خدا صفر بیرانوند، اقبالی و خانم طهماسبی همواره مخالف ثبات مدیریت شهری بوده اند و در عزل و برکناری نصیری و مهرابی شهرداران قبلی نقش داشته اند اکنون نیز به نظر می رسد که دنبال همان سناریوی قبلی و به دنبال بی ثباتی مدیریت شهری هستند به طوری که نایب رئیس جدید شورا در مصاحبه با رسانه ها شهردار را به سؤال و استیضاح تهدید کرد.
شورای محترم دوره چهارم بداند که مردم خرم آباد از اقدامات نصیری و مهرابی شهرداران قبلی و عیدی بیرانوند شهردار کنونی رضایت دارند چرا که با همت این عزیزان و تلاش مجموعه مدیریت شهری چهره شهر خرم آباد نسبت به سال های گذشته تغییرات اساسی پیدا کرده است و شایسته است که شورای شهر خرم آباد در سال پایانی ثبات مدیریت شهری را به مردم خرم آباد هدیه دهد تا عیدی بیرانوند شهردار پرتلاش و خدمتگزار و مجموعه مدیریت شهری بتوانند در کمال آرامش با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت زمینه رشد، توسعه و عمران هرچه بیشتر شهر خرم آباد را فراهم سازند.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG16480278 139401261224541135103444 entekhabat 13950511111111058262754

یک دیدگاه