تاریخ خبر: ۰۳ ارد ۱۳۹۵
وقتی هلال احمر آستین ها را بالا زد

وقتی هلال احمر آستین ها را بالا زد

وقتی هلال احمر آستین ها را بالا زد

تلاش بی وقفه تیم های امدادی هلال احمر در رویارویی با سیل

گزارش:سعیده شکوری

اشاره:
همانطور که می دانید وقوع سیل اخیر درلرستان باعث خسارات زیادی  به مردم شهرهای استان شد. این سیل درحقیقت یک مانورعمل برای سنجش  و میزان آمادگی  دستگاه ها وسازمان های استان بود تا در وقوع بحران ها و حوادث غیرمترقبه حضوری پررنگ داشته باشند.
یکی از این دستگاه ها که چند صباحی است درتمامی زمینه ها به نحو احسن ازپس وظایف خود برمی آید وحتی فراتر ازوظایف سازمانی عمل می کند جمعیت هلال احمر لرستان است که نحوه حضور تیم های امدادی  این سازمان  درتمامی  موارد ازجمله خدمات ایام نوروز امسال وسیل اخیر جای قدردانی دارد.
درکنار این آمادگی خوبِ  امدادگران هلال احمرلرستان نیاز است که کمبودها و کاستی ها برای  مواقع این چنینی و بروزحوادث پیش بینی نشده ازسوی همه دستگاه های زیربط بررسی گردد تا در چنین مواقعی بکارگرفته شود.
طی سالهای گذشته که لرستان فاقد بالگرد امدادی بود خیلی از هموطنان ما به علت دیررسیدن  به مراکزدرمانی به سادگی از دست می رفتند.  اما با پیگیری های موثرمهندس مرادی مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان لرستان بالاخره پس ازسالها انتظار این خلع درهلال احمرلرستان پر شد وبرای همیشه بالگردی که این روزها عصای دست مسئولین استانمان درمواقع اضطراری شده در فرودگاه خرم آباد برزمین نشست تا مردم استانمان بخصوص  آن دسته ازمردم محرومی که دردوردست ترین مناطق استانمان زندگی می کنند با دلگرمی به کار و زندگی خود درروستاهای صعب العبور بپردازند زیرا با آمدن این بالگرد آنان خاطرشان جمع است که مسئولین هلال احمر درسخت ترین شرایط یارویاور آنان خواهند بود.
بی شک درایام نوروز امسال  وسیل اخیراین بالگرد توانست خدماتی بزرگی را به مردم ارائه دهد.
با این مقدمه: این هفته به سراغ  مدیری که  هفته گذشته،  قبل از همکاران خود آستین همت را بالا زد وهمانند یک امدادگر درحالی که تا کمر درسیلاب فرو رفته بود وبه مردم خدمت می کرد رفته ایم و به پاس قدردانی از زحمات اوگفتگویی با وی انجام داده ایم که درذیل می خوانید.
IMG_0146
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان  لرستان که درطی چند سال مدیریت خود درهلال احمرلرستان نشان داده یکی ازبهترین مدیران استان می باشد با اشاره به وقوع سیلاب در شهرستانهای مختلف لرستان گفت:  ازشروع سیل ها تاکنون ۴۰ مورد حادثه در راستای سیلاب اخیر در استان رخ‌داده که دراین زمینه خدمات ارائه شده است.
مهندس حسین رضا مرادی افزود: آسیب دیدگان سیلاب اخیر سه هزار و۷۳۵  نفر در قالب بیش از ۸۸۰ خانوار بوده که جمعیت هلال احمر استان به آنها امداد رسانی کرده است.
وی بااشاره به اینکه ۳۷۳۵  لرستانی در سیلاب اخیر آسیب دیدند بیان داشت: در این راستا ۶۳ تیم عملیاتی به آنها امدادرسانی کرده  وتاکنون ۱۴۲۳  نفر ازآسیب دیدگان سیلاب اخیر توسط هلال‌احمر استان اسکان داده‌شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان لرستان با اشاره به اینکه ۲۴ دستگاه آمبولانس به مناطق سیل ‌زده اعزام‌شده است  افزود:۳۵ دستگاه  لجن کش، دو مورد ست سبک نجات و ۳۲ دستگاه خودرو کمک سبک و خودرو کمک سنگین  یک دستگاه به مناطق سیل‌زده اعزام‌شده است.
مرادی افزود: برای امدادرسانی به۳۷۲۷ سیل‌زده استان، ۲۱۷ نفر نجات‌گر در قالب ۶۳ تیم عملیاتی به مناطق سیل‌زده اعزام‌شده است. دراین  مدت  بالگرد جمعیت هلال احمر استان نیز طی چهار ماموریت   امدادی  به کمک سیل زده گان  شتافت  و به ارائه خدمات  به مردم استان پرداخت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان  لرستان همچنین اظهارداشت: ۳۰۳ چادر، ۱۸۲۳ پتو،۴۶۳ موکت ،۶ ظروف، ۱۶۴۳ متر نایلون، ۱۳۸ چراغ والور، ۳ عدد کلمن ، ۳۹ فانوس ، ۵۳۷ عدد آب معدنی ، ۱۰۸۵ کنسروجات ، ۲۰۰۰قرص نان، ۲۷۱ کیلوگرم برنج، ومواردی از قبیل چای ، روغن ،کشمش، حبوبات ، قند وشکر وبیسکویت  از جمله خدماتی است  که  به آسیب دیدگان سیل اخیر ارائه شده است.
مرادی از نجات ۵  عضو یک خانواده خبر داد و گفت: باگذشت ۷ روز از وقوع سیلاب درسطح استان عملیات امدادرسانی با تلاش نزدیک به ۱۳۷ نفر از نیروهای عملیاتی در قالب ۳۸ تیم امدادی همچنان ادامه دارد  و دراین  راستا  اعضای یک خانواده توسط بالگرد هلال احمر استان نجات یافتند.
وی بیان داشت: خانواده ای مرکب از ۵ نفر درراه عبور از یکی از مناطق روستایی  به نام «سِیرم » بخش پاپی از توابع شهرستان خرم آباد که متاسفانه براثر ریزش کوه وانسدادجاده امکان برگشت به محل اقامت خودرا نداشته اند وبه ناچار به مدت۶ روز در منزل یکی از اهالی روستای سیرم مستقر بودند پس از اطلاع از این خبر بااعزام تیم امداد هوایی در شرایط سخت جوی ،  باموفقیت این خانواده را به شهرستان خرم آباد انتقال دادند.
وی درادامه به عملکرد جمعیت هلال احمراستان  لرستان درایام نوروز ۹۵ اشاره کرد وافزود: در تعطیلات نوروز سال جاری جمعیت هلال احمر لرستان به بیش از ۱۴۶ هزار نفر خدمات ارائه داده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان  لرستان  خاطرنشان کرد: طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از بیست و ششم اسفند ماه سال گذشته در قالب ۱۵ پایگاه در نقاط ورودی شهر های لرستان و مکان‌های پربازدید آغاز شد و تا پایان چهاردهم فروردین ماه جاری به کار خود پایان داد.
مرادی عنوان داشت : درطرح ایمنی وسلامت مسافران نوروزی که توسط جوانان داوطلب این جمعیت برگزار شد به ۱۴۱ هزار و   ۳۳۷  نفر خدمات ارائه شد.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات هلال احمر توسط یک هزار و ۱۵۲ نفر در لرستان انجام شد تصریح کرد: در ایام تعطیلات از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر روز نیروی نجات گر، ۳۶ دستگاه خودروی آمبولانس و خودروی سبک، ۱۲ دستگاه خودروی ست نجات با تجهیزات کامل، ۲۷ دستگاه تجهیزات نیمه سنگین و سبک ست نجات استفاده شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان  لرستان افزود: امداد گران جمعیت هلال احمر لرستان نیز در نوروز امسال با تلاش شبانه روزی خود درمحورهای مواصلاتی و نقاط حادثه خیز به ۴ هزار و  ۹۶۷ نفر خدمات ارائه و ۲ هزار و ۱۷۶ نفر نیز خدمات اسکان اضطراری در پایگاه های جاده ای استفاده نمودند.
مرادی اظهارداشت : درنوروز امسال، ۱۸۵ حادثه درمرکز کنترل عملیات و هماهنگی لرستان ثبت شده است که ماحصل آن کمک رسانی به ۲ هزار و ۷۹۱ نفر بوده است که از این تعداد ۵۱۴ نفر در پایگاه های امدادی به صورت سرپایی مداوا و ۶۹ مورد نیز توسط آمبولانس به سایرمراکز امدادی انتقال داده شدند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2118709 dehkade 2 139505011811594158190204 index

یک دیدگاه