تاریخ خبر: ۰۳ ارد ۱۳۹۵
شهرام کیمیایی: موسیقی تنها زبانی است که در آن نمی توان حتی یک کلمه دروغ گفت

شهرام کیمیایی: موسیقی تنها زبانی است که در آن نمی توان حتی یک کلمه دروغ گفت

شهرام کیمیایی:

شهرام کیمیایی

موسیقی تنها زبانی است که در آن نمی توان حتی یک کلمه دروغ گفت

دوازدهمین کنسرت موسیقی کودک ونوجوان درتاریخ ۲۷/۱۲/۹۴ درحالی برگزار شد که چند روزی بیشتر به تحویل سال نونمانده بود.
مسائلی مانند اجاره سالن درایام دهه فجر و حجم اجراهای مختلف درتالارشهید آوینی وایام  فاطمیه  همه در به عقب افتادن این اجرا و کشیده شدن کار به دو شب قبل از نوروز دخیل بود.
البته اینبار اجرایی متفاوت ازدیگر اجراهای گروه های کودک ونوجوان وحتی بزرگسالان را دیدیم.
دراین اجرا بالغ بر ۵۰ نفر نوازندگان درسازهای مختلف کلاسیک شامل: پیانو، ویلن، فلوت، گیتار، ارک، کمانچه، دف، تنبک، تامبورین وچوبک وسنتور و گروه بازیگری به سرپرستی هنرمند ارجمند عزت درگاهی، اجرای حرکات نمایشی توام با متن شعر وموسیقی داشتند.
اجرایی که درموسیقی لرستان تازه به شمار می رفت وحرکتی نودرسمت موسیقی ونمایش آنهم توسط هنرمندان کودک ونوجوان وحتی گروه کرکودک ونوجوان بود
اجراهای گروهی، روحیه اعتماد به نفس، جمع پذیری، تقویت شنوایی  و درک ازریتم  و ارکستراسیون و بازشناسی را درگروه اجرایی بسیاربالا می برد و بچه ها ترس ازصحنه را کم کم فراموش می کنند. وهمین اجراست که نقش  مهمی ازدرک  ریاضیات  وآینده زندگی اجتماعی و هوش را به اندازه چشمگیری افزایش می دهد
علیرغم تمام قواعد اجراها این ژانرموسیقی هنوز به معنای واقع در بین مردم ومسئولین و حتی هنرمندان مقبول و مهم نیافتاده است و شاید زمان آنرا حل نماید. متاسفانه دریغ ازحضور یکی ازمسئولین فرهنگی هنری شهر و استان و یا حتی هنرمندان که به ندرت هنرمندی دربین حاضرین دیده می شد واگرعشق به این کار نباشد عطایش رابه لقایش خواهم بخشید، چون متاسفانه نه توجیه اقتصادی دارد، نه حمایت فکری و اخلاقی و نه ذوق و دلگرمی و فقط و فقط عشقی است که راه سخت گرفتن مجوز و هماهنگی سالن وغیره، تا غرولند اولیا و نازبچه ها را قابل تحمل پذیر می سازد ولی باز هم تلاش خواهم نمود تا شاید در آینده این نوستالزی به اجرای اپیدمی تبدیل شود.
در اینجا از مدیرکل محترم  فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان آقای حنان و مدیر شهرستان  آقای نقدیان و حراست آقای نیازی و آقای عبدالهی به خاطر همکاری تشکر و قدر دانی می نمایم، این اجرا با همکاری انجمن موسیقی استان، انجمن نمایش خرم آباد  و اداره ارشاد شهرستان خرم آباد برگزار گردید.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

برادران پیمانی image 6 (7) 82170947-70905328

یک دیدگاه