تاریخ خبر: ۲۲ خرد ۱۳۹۵
صید محمد خان بیرانوند،وزیرکشور باید به استان آمده و مانند دادگاه های صحرایی پروژه ها را تعیین تکلیف کند

صید محمد خان بیرانوند،وزیرکشور باید به استان آمده و مانند دادگاه های صحرایی پروژه ها را تعیین تکلیف کند

صید محمد خان بیرانوند

با توجه به تعیین لرستان به عنوان پایلوت برنامه های اقتصاد مقاومتی :

وزیرکشور باید به استان آمده و مانند دادگاه های

صحرایی پروژه ها را تعیین تکلیف کند

اطلاع رسانی بامداد لرستان:

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی درمجلس شورای اسلامی دراولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که درخانه معلم خرم‌آباد برگزار شد با بیان اینکه لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شده و باید شعار اقتصاد مقاومتی طی امسال دراستان به نتیجه مطلوب برسد گفت: قراراست وزیر کشور به عنوان ناظر ویژه اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در لرستان ماهی یک مرتبه به این استان سفر کند.

محمد بیرانوندی با اشاره به این نکته که وظیفه ما نیست درانتصاب مدیران دخالت کنیم افزود: ازآنجا که وظیفه ما چیز دیگری است اما اجازه نمی‌دهیم ناکارآمدها جای کارآمدها را دراستان بگیرند.

وی در رابطه با تغییر مدیرکل راه وشهرسازی استان لرستان با بیان این نکته که شهرام ملکی یک سال بیشتر ازسقف مجازمسؤولیت دریک استان را به دوش داشته است، عنوان داشت: ما ازعملکرد مهندس ملکی راضی بوده‌ایم اما طبق گفته معاون پارلمانی وزیر راه وشهرسازی او باید جابجا می شد که این مهم هم صورت گرفت اما، دراینجا اعلام می کنیم اگر قرار باشد مدیر غیربومی به‌جای ایشان منصوب شود ما تحت هرشرایط قبول نخواهیم کرد وتنها با مدیر بومی راضی هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد ودوره چگنی درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچرخی نچرخد باید عوض شود تصریح کرد: کسی که نتواند هدف را دنبال کند ما هم به دولت پیشنهاد می‌دهیم او را تغییر دهد ودراین راستا با کسی هم شوخی نداریم.

بیرانوندی با اشاره به اینکه دولت ممکن است در روزهای آخرخدمت خود احساس کند مدیری که انتخاب کرده لایق نبوده و یا از آن مدیردرجایی دیگر استفاده کند، ادامه داد: ما نمایندگان ناظر بر این امورهستیم اما به طور مصداقی برای جابجایی اخیر هر کدام از مدیران استان دلیل خواستیم و در این مورد اظهار نظر کردیم.

وی همچنین با بیان اینکه مجمع نمایندگان در ادوار گذشته متحد نبوده‌اند، گفت: در این دوره که درد مردم اقتصاد و اشغال است با یکدیگر تعامل خوبی داریم و باور قلبی ما این است که به سمت هدفمان که مردم هستند حرکت کنیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی درمجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار است لرستان به قطب گردشگری تبدیل شود می‌بایست اطراف قلعه فلک‌الافلاک آزاد شود که البته به طور ویژه پیگیر این موضوع هستیم.

بیرانوندی به معطلی و بلااستفاده ماندن حدود ۶۰۰ واحد تولیدی و اقتصادی در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: بخش اندکی از این واحدها مشغول به کار هستند و می توان گفت حدود شش هزار فرصت شغلی در این واحدها که حدود ۱۰ سال معطل مانده اند خوابیده است لذا در نظر داریم از طریق نشست با مسئولین استانی وضعیت این واحدها را ساماندهی و تعیین تکلیف کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در برخی از حوزه های استان فراهم است تصریح کرد: لرستان در حوزه کشاورزی فرصت های فراوانی دارد به عنوان مثال با کانال کشی ۹ هزار هکتار از اراضی زیرسدهای استان می توان میزان بهره وری را افزایش داد که تا کنون کوتاهی های فراوانی در این زمینه صورت گرفته است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی درمجلس شورای اسلامی درادامه به احداث سد شبیخون (سراب تلخ) که درطی سالهای گذشته دربرنامه شرکت آب منطقه ای لرستان بود، اما متاسفانه نتوانست درردیف بودجه قرار بگیرد اشاره وخاطرنشان کرد: قرار است سدی به نام شبیخون در منطقه مخملکوه خرم آباد احداث شود تا بتواند رودخانه خرم آباد را برای جذب گردشگر دائمی کند که نسبت به اجرایی شدن این موضوع تاکید داشته و پیگیر آن خواهیم بود.

بیرانوندی درخصوص تعیین تکلیف کارخانه پارسیلون خرم آباد وشرکت ماشین سازی لرستان اظهارداشت : برای این واحد ها برنامه ویژه ای داشته و قرار است هفته آینده با چند وزارتخانه برای رفع مشکل پارسیلون صحبت شود و با توجه به اینکه لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و اختیاراتی به وزیرکشور داده شده است باید به استان آمده و مانند دادگاه های صحرایی این پروژه ها را در استان تعیین تکلیف کند.

وی در پاسخ به سوال یکی ازخبرنگاران مبنی بر اینکه رابطه شما با آقای ملکشاهی راد دیگرنماینده مردم خرم آباد ودوره چگنی درمجلس شورای اسلامی چگونه است و نظر به اینکه مواضع سیاسی شما با یکدیگر تفاوت دارد آیا مواضع سیاسی مدنظر است یا منافع مردم؟ پاسخ داد: بنده دیدگاه خودم را دارم البته مدیون ایشان نیز هستم، چون نظر ایشان هم این است که با حفظ نگاه سیاسی، رسیدگی به درد مردم، محور کار ما ‌باشد.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13940709215427136213644 image image image

یک دیدگاه