تاریخ خبر: ۲۲ خرد ۱۳۹۵
خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان شد

خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان شد

خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان شد

گزارش: سعیده شکوری

پنج شنبه گذشته با حضور محمدرضا حقی‌فام معاون هماهنگی توزیع توانیر، اصلانی معاونت عمرانی استانداری لرستان و جمعی ازمدیران دستگاه های اجرایی استان، کارکنان وکارشناسان شرکت توزیع برق استان لرستان، جمعی از مردم خرم آباد واصحاب رسانه استان مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان در محل سالن اجتماعات مدیریت پژوهش‌های استانداری لرستان برگزار شد.

در این مراسم ازخدمات هفت‌ساله محمد بحرینی مدیر عامل سابق شرکت برق استان تقدیر به‌عمل‌آمد وفریدون خودنیا به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع برق استان لرستان منصوب شد.

معاون عمرانی استانداری لرستان:

میزان روشنایی درسطح شهرهای استان

به‌ ویژه خرم‌آباد رضایت بخش نیست

دراین مراسم معاونت عمرانی استانداری لرستان در سخنانی ضمن تقدیر اززحمات مهندس بحرینی مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق استان گفت: به مدیریت جدید پیشنهاد می‌کنم در راس کاری خود کاهش تلفات را به‌ عنوان یک پروژه اصلی و اساسی تعقیب کنند.

محمد اصلانی بابیان اینکه بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ روستای بین ۱۰ تا ۲۰ خانوار فاقد برق دراستان وجود دارد، افزود: سه روستای بالای ۲۰ خانوار نیز به علت صعب‌العبور بودن منطقه فاقد برق هستند که ما در زمینه محورهای مواصلاتی آماده کمک هستیم.

معاون عمرانی استانداری لرستان به میزان روشنایی درشهرهای استان به‌ ویژه خرم‌آباد اعتراض کرد و گفت: متاسفانه طراحی و میزان نور در سطح شهرها، معابر، کوچه ها در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ و مرکز استان های دیگر مناسب نیست.

وی با بیان اینکه باید مبنایی برای طراحی و نورپردازی شهرها درنظرگرفته شود عنوان کرد: این وضعیت برای مرکز استان چندان خوشایند نیست چرا که میزان نور تاثیرات روحی وحتی امنیتی درسطح شهروبرای ساکنان شهرها دارد.

اصلانی از مدیرعامل جدیدبرق استان خواست تا موضوع کاهش تلفات برق دراستان که در دوره مدیریت قبلی بسیارمناسب بوده است رابه جد پیگیری کنند.

معاون عمرانی استانداری لرستان شایعات و حرفهای خلاف واقع را یکی از آفت‌های درون‌سازمانی دانست و عنوان داشت: این مباحث جز ایجاد موانع برای توسعه استان چیزی به دنبال نخواهد داشت.

وی درپایان به نقاط ضعف وقوت مدیران اشاره نمود وعنوان داشت: اگر مدیری ضعفی داشت، عقل، انسانیت و اخلاق حکم می‌کند که با نقد سازنده، با ارائه پیشنهادها و راه‌کارها ایشان را در توسعه استان یاری دهیم.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر:

استان لرستان در واگذاری انشعاب‌ها رکورد‌داراست

درادامه این مراسم معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر هم درسخنانی ضمن تمجید ازعملکرد خوب شرکت توزیع برق استان لرستان درطی سالهای اخیر گفت: صنعت برق پیشران صنایع دیگر است و اگرخوب عمل نکند صنایع دیگر دچار مشکل شده و توسعه اقتصادی کشور را زیر سؤال خواهد برد.

محمود‌رضا حقی‌فام افزود: خاموشی‌های ما در سراسر کشور درحال حاضرحداقل است و اگر اینگونه نباشد هیچ‌کدام صنایع رغبتی برای حضور و سرمایه‌گذاری نخواهند داشت.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیربه توفیقات شرکت توزیع برق لرستان در زمان تصدی مدیرعامل سابق استان اشاره نمود وعنوان داشت: پیش از وی تلفات برق این منطقه بالای ۲۰ درصد بود ولی اکنون به هفت درصد رسیده و شرکت توزیع برق لرستان بین سه استان اول کشور قراردارد.

وی با بیان اینکه مدیرعامل سابق شرکت برق استان لرستان توانست سرعت واگذاری انشعاب‌هارا بالا برده و در کشور رکورد‌دار شود،اظهارداشت : استان لرستان مقام اول کشور را در توسعه کابل های خود‌نگهدار دارد و در وضعیت بحران‌های طبیعی در لرستان نیز بسیار خوب عمل می‌کرد.

حقی‌فام اضافه کرد: حداقل رشد باری که برای امسال در کشور پیش‌بینی کرده بودیم پنج درصد بود که در روزهای گرم و در روزهای گذشته پیک بار در تهران به ۶.۵ درصد رسیده است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اعلام اینکه ممکن است با گرم‌تر شدن هوارشد بار به هفت درصد برسد تصریح کرد: در این صورت با ۳ هزارمگاوات کمبود برق روبرو خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی شرکتهای توزیع برق وظایف مهمی بر عهده دارند که یکی از مهمترین آنها کاهش تلفات برق به زیر ۱۰ درصد است.

حقی‌فام ادامه داد: هم اکنون میزان تلفات برق در کشور ۱۱.۴ درصد است که اگر یک درصد از این میزان کم شود به میزان هزار میلیارد تومان در کشور صرفه جویی صورت می گیرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه این رقم میزان بالایی است اضافه کرد: اگر میزان تلفات برق در کشور به ۵ یا ۶ درصد برسد بی شک در بحث اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی گام های بزرگی برداشته می شود.

وی تصریح کرد: در بحث هوشمندسازی کنتورها نیز باید اقدامات ویژه ای صورت بگیرد که در این راستا تاکنون ۴۵۰ هزار کنتور هوشمند به مشترکان برق واگذار شده است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیرعنوان کرد: موارد هوشمندسازی کنتورها و (آی سی تی) باید در همه مناطق کشور اجرایی شود تا به اهداف اقتصاد مقاومتی نزدیک شویم.

مدیر عامل جدید شرکت توزیع برق استان لرستان :

شاخص های مهندسی در شرکت برق استان افزایش می یابد

مدیر عامل جدید شرکت توزیع برق استان لرستان که پیش از این به عنوان مدیر شرکت توزیع برق خرم آباد خدمت می کرده و قبل از آن نیز مدیر برق شهرستان پلدختربوده است در مراسم معارفه خود درسخنانی ضمن قدردانی ازتلاشهای مهندس بحرینی مدیر عامل سابق شرکت توزیع برق لرستان گفت: بنده بمدت ۷سال افتخار شاگردی وی را داشتم ودراین مدت کارهای بزرگی را از وی یاد گرفتم وبدون شک باکمک ورهنمودهای ایشان اگرپذیراباشند طرح و برنامه های خوبی را درشرکت توزیع برق استان لرستان خواهیم داشت.

مهندس فریدون خودنیاریسک پذیری و داشتن روحیه کاری بالارا از مهمترین ویژگی های مهندس بحرینی برشمرد وافزود: این رویکرد در شرکت برق استان لرستان بازهم حاکم خواهد بود.

وی افزایش ظرفیت های مهندسی درشرکت برق لرستان را یکی از برنامه های خود عنوان کرد و اظهار داشت: برای رسیدن به شاخص های توانیر از همه ظرفیت ها به ویژه نیروی انسانی استفاده خواهیم کرد و شاخص های مهندسی در شرکت برق استان افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان با اشاره به این نکته که شرکت توزیع برق استان لرستان پتانسیل های زیادی دارد ویکی از پتانسیل ها پرسنل توانمندش می باشدافزود: با همین پتانسیل می شود خیلی از مشکلات را که سر راه پیشرفت شرکت است را برطرف کرد هر چند که الآن ما در زمره شرکت های برتر توانیر هستیم.

خودنیا عنوان داشت : در سالی که توسط مقام عظمای ولایت سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده اولویتهای کاری وزارت نیرو مشخص است، کاهش تلفات، افزایش پایداری شبکه های برق، مدیریت بار و انرژی، اصول روان شناختی و کاهش خاموشی ها که امیدواریم بتوانیم به این اهداف برسیم.

وی درخاتمه تصریح کرد: توسعه ظرفیت های مدیریتی، توانمندسازی نیروها، افزایش خدمات رسانی به مشتریان با رویکرد مکانیزاسیون از مهمترین برنامه های شرکت توزیع برق لرستان خواهد بود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان:

تنها استانی هستیم که ۹۳ درصد

کابل خود نگهدار را اجرا کرده ایم

دراین مراسم مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان درسخنانی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین دراین مراسم ضمن تمجید از عملکرد موفق مهندس بحرینی مدیرعامل اسبق شرکت توزیع برق استان لرستان به گوشه هایی ازفعالیتهای چندین ساله وی اشاره نمود وافزود : درزمان تصدی مهندس بحرینی شرکت توزیع برق لرستان یکی ازسازمان هایی است که در سطح استان واز سال ۸۹ به مدت ۶ ماه برنامه های خود را با اهداف بلند مدت و استراتژیک تدوین و گرد آوری کرده است.

مهندس مجید امرایی بااشاره به این نکته که سیاست های کلی هر ساله در پایان همان سال به کلیه مدیران اعلام می شد تا برای سال جدید به اجرا بگذارند گفت: در شرکت توزیع حدودا ۴۳ کمیته راهبردی ، عملیاتی و.. وجود دارد که اینها از توانمندی های مهندس بحرینی بوده است.

وی با بیان این نکته که تنها استانی هستیم در سطح کشور که ۹۳ درصد (کابل خود نگه دار) را اجرا کرده ایم عنوان داشت: کابل فاصله دار از نظر پایداری شبکه های برق و هم از نظر سیاسی دارای مورد اهمیت است ، مثلا در شرایطی مثل انتخابات باید اول حافظ استانداری و اماکن امنیتی باشیم که این کابل فاصله دار خوشبختانه در سطح شهر خرم آباد اجرا شده به طوری که هیچگاه برق شهر خرم آباد قطع نمی شود مگر حوادث غیر مترقبه که آن دیگر دست ما نیست.

امرایی درادامه با اشاره به این نکته که در سال ۹۴ تعداد ۵۶۶ دستگاه ترانس عمومی نصب شده است افزود : این درحالی بود که استان وحتی وزارت خانه برای خرید ترانس با مشکل نقدینگی مواجه بود اما شخص مهندس بحرینی با دست خالی ۶۲۶دستگاه ترانس برای استان خریداری نمودند که این برای استان لرستان خیلی ارزشمند بود.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان به جمع آوری تجهیزات اضافی سالن شبکه و استفاده بهینه ازآن که کاری سخت ودشواربود اشاره نمود وخاطرنشان کرد: این مهم کارهرمدیری نبود اما مهندس بحرینی دریک جلسه صمیمی دستور به جمع آوری این تجهیزات به ارزش ۳/۲ میلیارد تومان دادند که درنتیجه این مبلغ که سرمایه هدف اقتصاد بحساب می آید به شرکت برگشت داده شد.

وی به تلاش مضاعف جهت تامین برق روستاهای بدون برق به تعداد ۳۴۸ روستا ی استان اشاره نمود وافزود: این خود یکی از کارهای ارزشمند دوران مدیریت مهندس بحرینی است.

امرایی ادامه داد: امکان ندارد در شهر، استان یا کشوری کنتور مشترکین را در دو ساعت نصب کنند اما این اتفاق در استان لرستان با مدیریت مهندس بحرینی افتاده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان تصریح کرد: برای جلوگیری ازسرقت کابل ها، که مورد تقدیر دستگاه قضایی استان قرارگرفت تبدیل شبکه های (محیطی) به کابل خود نگه دار در قالب طرح بعثت ، احدات ۴۷۵۶ کیلو کابل خود نگه دار معادل ۹۲ درصد شبکه ها بود که با موفقیت به سرانجام رسید.

وی احداث کابل های فاصله دار به میزان حدود ۲۰ کیلومتر، افزایش تعداد ۴۲ دستگاه فیدل عمومی ۲۰ کیلو ولت، کاهش تلفات انرژی ۹۲/۲۶ درصد به ۶/۱۰ درصد تا پایان سال ۹۴، پیگیری احداث فلس های ۶۳ کیلو ولت شهید آوینی پلدختر ، رومشکان ، رباط خرم آباد ، پل هرو و خرم آباد ، پیگیری احداث فلس های ۲۳۰ کیلو ولت گرین و پلدختر، تلاش در جهت فرهنگ سازی استفاده از انرژی های تجزیه پذیر مانند خیابان انقلاب خرم آباد به ده روستا و….. از جمله کارهای بزرگ مهندس بحرینی دانست واز عملکرد ۷سال و۲ ماه مدیریت وی در برق استان لرستان تقدیروتشکرنمود.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1466052999 13941214000186_PhotoA IMG11445756 139412111510587897254194

یک دیدگاه