تاریخ خبر: ۲۳ خرد ۱۳۹۵

غرق شدن ۱۲ نفر از ابتدای سال تاکنون در استان

غرق شدن ۱۲ نفر از ابتدای سال تاکنون/ دهیارها در کاهش تلفات غرق شدگی نقش موثری دارند

به گزارش بامداد لرستان به نقل از پایگاه خبری سفیر افلاک:

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴ نفر در آبشار بیشه، ۴ نفر در شهرستان دلفان، ۲ نفر در دریاچه کیو خرم آباد و ۲ نفر هم در پلدختر و دوره چگنی غرق شده است.

“رضا آریایی” مدیر کل مدیریت بحران استان در خصوص غرق شدگی های اخیر استان در گفت وگو با سفیر افلاک گفت: متاسفانه از ابتدای سال ۱۲ نفر در رودخانه ها و آبشارهاری لرستان غرق شده است.

 

وی گفت: از این تعداد ۴ نفر مربوط به آبشار بیشه، ۴ نفر در شهرستان دلفان، ۲ نفر در دریاچه کیو خرم آباد و ۲ نفر هم در پلدختر و دوره چگنی غرق شده است.

مدیر کل حوادث غیر مترقبه استان افزود: در سال ۹۴ مجموع غرق شدگی ها در سه ماهه اول هشت نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش تعداد غرق شدگی ها مواجه شده ایم.

آریایی در خصوص وضعیت آب های استان گفت: در استان لرستان دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر رودخانه و یک میلیون و ۸۵۰ هزار جمعیت وجود دارد به همین دلیل متاسفانه همه ساله شاهد غرق شدگی جوانانی بین ۱۰ تا ۲۵ ساله در کنار رودخانه ها و سدهای استان هستیم.

وی کاهش بخشی آمار تلفات غرق شدگی را منوط به کار فرهنگی در این حوزه دانشت و گفت: رسانه ها و دستگاه های متولی امور فرهنگی می توانند فضایی را ایجاد کنند که جوانان نسبت به خطر غرق شدگی ها هوشیار باشند.

مدیر کل مدیریت بحران استان اظهار کرد: سازمان های متولی می تواننددر محل ها پر خطر، علائم ورود ممنوع و هشدار خطر را نصب کنند تا افرادی که وارد آبشارها، رودخانه ها و یا سدها می شوند  بدانند چه نقاطی خطرناک است و یا اصولا اگر محلی مناسب شنا نیست وارد آب نشوند.

آریایی نقش دهیارها را در کاهش این غرق شدگی ها موثر دانست و گفت: دهیارها با حکم وزیر کشور رئیس مدیریت بحران منطقه هستند و به دلیل اینکه بسیاری از آبشارها و سدها در همجواری روستاها قرار دارند می توانند تدابیری مانند با به کارگیری غواصان حرفه ای در برهه ای از زمان، قراردادن نگهبان در کنار آبشارها  و یا معرفی مکان های پر خطر به گردشگران در کاهش تلفات غرق شدگی موثر باشند.

از طرفی به دلیل اینکه اکنون در برخی از مکان های گردشگری آبی، مبلغی به عنوان حق پارکینگ از گردشگران گرفته می شود، می توان شنا را هم بلیطی کرد تا علاوه بر درآمد زایی برای منطقه، امکانات بیشتری در این مکان ها قرار داده شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82163050-70890250 139406271038015996114004 139405261723207255896384 139504251544565648140124

یک دیدگاه