تاریخ خبر: ۲۳ خرد ۱۳۹۵
با رعایت نشدن حداقل‌ها، باغ وحش خرم آباد تعطیل می‌شود

با رعایت نشدن حداقل‌ها، باغ وحش خرم آباد تعطیل می‌شود

با رعایت نشدن حداقل‌ها، باغ وحش خرم آباد تعطیل می‌شود

به گزارش بامداد لرستان به نقل از پایگاه خبری میر ملاس:

مهندس مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران به باغ وحش کاسیت اشاره کرد و گفت: این باغ وحش یکی از کارهای بدون برنامه در بام لرستان بود که اجرایی شد. در ساخت این مجموعه استانداردهایی که یک باغ وحش باید داشته باشد در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ادامه داد: استاندارد استقرارهای زیستی در باغ و حش کاسیت رعایت نشده ‌و گونه‌هایی نیز از بین رفته‌اند، برای همین محیط زیست به عنوان ناظر به طور جدی در این موضوع ورود پیدا کرده است.

وی یادآور شد: مشکل تغذیه این حیوانات اصلاح شد و البته باز اصلاحات دیگری لازم دارد. برای واگذاری این باغ وحش دامپزشکی نیز مصر به این کار است و دراین راستا قرار شد مطالعاتی انجام شود و به یک جمع‌بندی برسیم، اما هنوز این کار انجام نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان هم‌چنین به بحث ساخت دانشکده محیط زیست اشاره کرد و با بیان این که در صورت تأمین اعتبار ساخت این دانشکده ‌ ادامه می‌یابد، بیان کرد: در ساخت دانشکده محیط‌زیست اخلالی ایجاد نشده است. در واقع این پروژه مربوط به زمان مدیریت استاندار قبل بود که در حد فنداسیون باقی ماند.

وی اضافه کرد: به علت بالا بودن هزینه‌ها و پایینی اعتبارات نتوانستیم این پروژه را به اتمام برسانیم. کارفرمای آن اداره کل راه و شهرسازی بوده و محیط زیست تنها بهره‌بردار است.فتحی بیرانوند با بیان اینکه اگر اعتباری بگیریم که حتماً این کار انجام می‌شود، روند ساخت ادامه پیدا می‌کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

kazemiraj 139504270907132578150884 82125307-70819524 139406271038015996114004

یک دیدگاه