تاریخ خبر: ۲۶ خرد ۱۳۹۵
جشن شکرگزاری برداشت زردآلو در شهرستان دورود آغاز شد

جشن شکرگزاری برداشت زردآلو در شهرستان دورود آغاز شد

جشن شکرگزاری برداشت زردآلو در شهرستان دورود آغاز شد

همزمان با آغاز هفته جهاد کشاورزی مراسم جشن برداشت زرد آلو از باغات روستای مرووک و دوخواهران از توابع شهرستان دورود بعد از ظهر روز چهارشنبه در روستای مرووک دورود آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، در مراسم جشن برداشت زردآلو از باغات روستاهای مرووک و دوخواهران دورود معاون استاندار لرستان و جمع کثیری از مردم ، مسئولان ، کارشناسان و باغداران منطقه حضور دارند.
دبیر سومین جشنواره محصولات کشاورزی و جشن برداشت زردآلو گفت : اجرای نمایش آئینی سنتی ، عرضه محصولات آموزشی ترویجی ، ایجاد یک غرفه به منظور فروش آزاد زرد آلو ، تور گردشگری باغی ، تجلیل از باغداران نمونه و سخنرانی برخی مسئولان و کارشناسان مربوطه از جمله برنامه های مراسم جشن برداشت زردآلو در مرووک دورود است . نعمت قائدرحمتی افزود : زردآلو تولیدی مرووک دورود هم معروف است و هم با کیفیت و دارای عطر و طعم عالی ، سالم و عاری از باقیمانده سموم شیمیایی و سرشار از ویتامین که از نظر سطح زیر کشت رتبه پنجم و میزان تولید رتبه هفتم را داراست .
وی بیان داشت : سالانه افزون بر ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن زرد آلو در شهرستان دورود تولید می شود که تولیدات این محصول از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
وی تصریح کرد : جشن برداشت زردآلو (زردآلو چینو) می تواند فرصتی برای همه دوست داران طبیعت نیز باشد تا دراین روز به این منطقه زیبا مسافرت نمایند که با رونق گردشگری ، روستای مرووک دورود با باغات و سد زیبایش جایگاه شایسته خود را خواهد یافت.
این منطقه کوهستانی بعنوان قطب تولید زردآلو در کشور شناخته شده به طوری که سالانه هزاران تن میوه زردآلو تولیدی این منطقه به خارج از کشور صادر می گردد.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2066959 فاضلی 139410171134125236861314 1466911814

یک دیدگاه