تاریخ خبر: ۲۷ خرد ۱۳۹۵
مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان

مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان

حجم مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان ۲ برابر میانگین کشوری است

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد گفت: حجم مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان و به تبع بروجرد دو برابر میانگین کشوری است

ارائه خدمات به بیش از ۱۵۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان بروجرد گفت: سالانه ۱۵۰ هزار بیمار به پزشکان بیمارستان کوثر مراجعه می‎کند.
ادامه داد: همچنین آمار مراجعه بیماران به پلی کلینیک آیت‌الله بروجردی این شهرستان در سال آمار مراجعه ۳۰۰ هزار نفری را نشان می‏‎دهد.

وی خاطر نشان کرد: بار مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی لرستان و به تبع آن شهرستان بروجرد دو برابر میانگین مراجعه کشوری است.

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد اضافه کرد: با وجود حجم بالای مراجعات تلاش‌ها به منظور ارائه خدمات کیفی و بهینه به بیماران همواره به عنوان یک اصل کاری مد نظر بوده و هست.

*خدمات دهی واحد سونوگرافی بیمارستان کوثر به بیماران غیر بستری

مهدیانی در پاسخ به سوال یکی از شهروندان بروجردی از نحوه خدمات‎دهی واحد سونوگرافی بیمارستان کوثر بیان کرد: بیمارستان کوثر تا یک سال پیش تنها مرکز درمانی در لرستان بود که سونوگرافی بیماران غیر بستری و غیر اورژانسی در آن انجام می‎شد.

وی افزود: بیمارستان کوثر تنها بیمارستان در شهرستان بروجرد است که خدمات سونوگرافی را به صورت سرپایی یعنی برای بیماران غیر بستری ارائه می‎دهد.

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد با اشاره به تعداد بالای متقاضیان استفاده از خدمات سونوگرافی در بیمارستان کوثر شهرستان بروجرد تاکید کرد: در گذشته به دلیل همکاری دو متخصص با بیمارستان کوثر نوبت‎های سونوگرافی به صورت روزانه  انجام می‎شد.

*کمبود متخصص طولانی شدن نوبت‎دهی‎ها را رقم زده است

مهدیانی یادآور شد: این در حالی است که هم‌اکنون همکاری تنها یک متخصص با این بیمارستان در طولانی شدن نوبت‎دهی ها برای دریافت خدمات سونوگرافی تاثیر گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر رادیولوژیست‎ها به صورت نیمه وقت در شهرستان بروجرد فعالیت می‎کنند و نمی‎توان از وجود آنها در بیمارستان کوثر استفاده کرد.

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد تصریح کرد: البته تلاش‏ها به منظور جذب یک رادیولوژیست در بیمارستان کوثر بروجرد ادامه دارد.

مهدیانی اظهار کرد: از سویی نباید این نکته مهم را از نظر دور داشت که خدمات بیمارستان کوثر رایگان است، به عبارت دیگر هر اندازه اختلاف تعرفه خصوصی و دولتی بیشتر باشد، بار مراجعه به این بیمارستان بیشتر می‎شود.

وی تصریح کرد: با وجود محدودیت‌‏های یاد شده نوبت‎های سونوگرافی اورژانسی در اولین فرصت در بیمارستان کوثر شهرستان بروجرد انجام می‎شود.

*ارائه شبانه‎روزی دارو به بیماران اورژانسی

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد در پاسخ به سئوال شهروندی مبنی بر محدود بودن خدمات داروخانه پلی کلینیک آیت‌الله بروجردی تا ساعت ۸ شب گفت: بیماران غیر اورژانسی که شب هنگام به این درمانگاه مراجعه می‏‎کنند، روز آینده با مراجعه به این مرکز درمانی می‎توانند، نسبت به دریافت داروهای خود اقدام کنند.

مهدیانی تاکید کرد: در پلی کلینیک آیت‌الله بروجردی و بیمارستان کوثر دارو به بیماران اورژانسی در هر ساعتی از شبانه‎روز ارائه می‎شود.

وی بیان کرد: همه داروهای اورژانسی در واحد اورژانس بیمارستان کوثر و پلی کلینیک آیت‌الله بروجردی وجود دارند.

*فعالیت شبانه‎روزی واحد رسیدگی به شکایات

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد به فعالیت شبانه‎روزی واحد رسیدگی به شکایات بیمارستان کوثر شهرستان بروجرد اشاره و تاکید کرد: شکایات مراجعانی که از نحوه خدمات‎دهی در این مرکز درمانی رضایت ندارند، از طریق این واحد دنبال می‎شود.

مهدیانی خاطر نشان کرد: رسیدگی به شکایات مراجعان در واحدهای رسیدگی بیمارستان کوثر و کلینیک آیت‌الله بروجردی یکی از اولویت‎های کاری در این مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی است.

*نوسازی بخشی از تجهیزات درمانی

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات بهینه درمانی یکی از اولویت‎های کاری مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی است، ادامه داد: انعکاس کمبودها، انتقادات و پیشنهادات مراجعان مسئولان مربوطه را در دستیابی به این هدف والا یاری می‎رساند.

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد به گلایه‎مندی برخی بیماران از فرسوده بودن تجهیزات درمانی مراکز درمانی تامین اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: در جهت رفع این نقیصه سال گذشته تجهیزات پزشکی پیشرفته‎ای به منظور جایگزینی با تجهیزات فرسوده تهیه شده است.

مهدیانی افزود: دستگاه سنگ‏‎شکن درون اندامی یکی از تجهیزات و ابزار خریداری شده است که در شکستن سنگ‎‏های مجاری ادرای کاربرد دارد.

وی تاکید کرد: از سویی تهیه دستگاه‎هایی که پزشکان متخصص مرتبط با آنها قرارداد کاری با مراکز درمانی  تامین اجتماعی این شهرستان ندارند، غیر منطقی است و در دستور کار خرید نیز  قرار ندارند.

نماینده مدیریت درمان استان لرستان در شهرستان بروجرد همچنین از راه‎اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان کوثر شهرستان بروجرد در آینده‎ای نزدیک خبر داد.

منبع: فارس

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82128076-70824909 82135518-70839737 139304201542369743182584 139504242233162308136334

یک دیدگاه