تاریخ خبر: ۲۷ خرد ۱۳۹۵
آزمون ورودی مدارس نمونه لرستان برگزار شد

آزمون ورودی مدارس نمونه لرستان برگزار شد

آزمون ورودی مدارس نمونه لرستان برگزار شد

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: آزمون ورودی مدارس نمونه در ۱۷ منطقه و شهرستان لرستان برگزار شد.
 ” گودرز کریمی‌فر” در بازدید از حوزه‌های برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی شهرستان خرم‌آباد از رقابت ۱۱ هزار و ۱۱ دانش‌آموز پایه ششم و نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی دوره اول و دوم متوسطه خبر داد و افزود: این آزمون‌ها همزمان با سراسر کشور امروز جمعه ۲۸ خردادماه رأس ساعت ۹ صبح در ۱۷ منطقه و شهرستان و ۷۱ حوزه امتحانی برگزار شد
وی در ادامه شناسایی دانش آموزان مستعد برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی را هدف برگزاری این آزمون اعلام کرد و افزود: در دوره اول متوسطه ۵ هزار و ۶۲۶ نفر رقابت می‌کنند که از این تعداد دو هزار و ۷۵۹ نفر پسر و دو هزار و ۸۶۷ نفر دختر است.
کریمی‌فر آمار داوطلبان ورود به پایه دهم را ۵ هزار و ۳۸۵ نفر اعلام کرد که از این آمار ۲ هزار و ۸۰۱ نفر پسر و ۲ هزار و ۵۸۴ نفر دختر است.
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان شناسایی و هدایت استعدادهای برتر را یک راهبرد مهم در دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و افزود: درس نگری و شاگرد نگری با گذر از یادگیری‌های سطحی و حافظه محور و پرداختن به یادگیری‌های عمیق و مفهومی رویکرد نوینی است که در مدارس دنبال می‌شود.
 کریمی‌فر در ادامه تصریح کرد: باید فضای مدارس خلاقیت، نوآوری؛ ابتکار، پرسشگری و کاوشگری را در دانش آموزان ایجاد کند و آن‌ها را برای زندگی بهتر در جامعه آماده کند.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در پایان سخنان خود به اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تا پایان تیرماه سال جاری اشاره کرد و گفت: در دوره اول متوسطه یک هزار و ۲۹۰ نفر و در دوره دوم متوسطه یک هزار و ۸۶۰ دانش‌آموز برای ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی پذیرفته خواهند شد.
منبع: یافته

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

چرا این عکس جهانی شد؟ 139507122230074828836434 1762457

یک دیدگاه