تاریخ خبر: ۲۸ خرد ۱۳۹۵
احداث موزه تاریخ طبیعی در بام لرستان

احداث موزه تاریخ طبیعی در بام لرستان

احداث موزه تاریخ طبیعی در بام لرستان

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان درنشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه برای نخستین بارپس ازانقلاب اسلامی یگان سوارکارمحیط زیست درلرستان راه‌اندازی می‌شود، گفت:یازده میلیارد ریال برای ساخت موزه تاریخ طبیعی در بام لرستان اختصاص یافته است.

مهرداد فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه سال گذشته بخشی اززیستگاه سمندر لرستان به عنوان قرارگاه حیات وحش در شورای عالی حفاظت از محیط زیست کشور تصویب شد افزود: برای سال جاری چهار منطقه دیگر دردستورکار برای تحت مدیریت قرار گرفتن هستند.

وی بیان داشت منطقه اشترانکوه یکی ازپنج منطقه حفاظت شده پایلوت درکشور است، و امسال ۴۰۰ میلیون تومان در شورای توسعه برنامه‌ریزی استان برای اجرای طرح منطقه حفاظت شده اشترانکوه اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۶۰ میلیون تومان برای تجهیز محیط بانان و پایگاه‌های محیط بانی هزینه شد، بیان کرد: مجوز واگذاری ۵/۱۸ هکتار ازاراضی منابع ملی برای ایجاد بزرگترین مرکز آموزشی محیط بانی غرب کشور را اخذ کردیم که سایر مراحل آن در دست اقدام است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان، نبود اعتبار را علت دیر به پایان رسیدن دانشکده محیط زیست لرستان دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل عدم رعایت استانداردها در باغ‌وحش خرم‌آباد چند گونه نادر از بین رفت، با توجه به اینکه در سراسر کشورشهرداری‌ها متولی باغ‌وحش‌ها هستند و اداره ما نقش ناظر دارد که اگروضع فعلی ساماندهی نشود ناچاربه تعطیلی آن می‌شویم.

فتحی بیرانوند از کاهش ۳۳ درصدی آلاینده‌های صنعتی طبق آنالیزهای صورت گرفته براساس شاخص‌های مد نظرخبر داد و بیان کرد: در مراکز معاینه فنی خودروها برای کنترل معایب و کاهش آلودگی از سوی محیط زیست استان نظارت مستمر صورت می‌گیرد.وی با اشاره به اینکه پسماندهای پزشکی یکی از معظلات و کانون‌های بیماری هستند، بیان کرد: با همکاری و کمک دانشگاه علوم پزشکی جهت بی‌اثر و خنثی کردن پسماندهای پزشکی اقدام شده است که صنف دندانپزشکی به آن عمل کرده است، در صورت ممانعت سایرین به دفع پسماندهای پزشکی محیط زیست با دستگاه قضایی به این حوزه ورود پیدا خواهد کرد.

————————————

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 2 (4)

یک دیدگاه