تاریخ خبر: ۲۸ خرد ۱۳۹۵

بدنبال اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در جهاد کشاورزی لرستان هستیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با عنوان این مطلب که ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی لرستان درسال ۹۵ اختصاص داده شد افزود: باتوجه به اینکه سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات خط ویژه مکانیزاسیون دراستان تخصیص یافت و ۲۲ میلیارد تومان آن تسهیلات جذب شد امسال ضریب مکانیزاسیون کشاورزی دراستان لرستان از۱/۱ به ۶/۱ افزایش خواهد یافت و این می تواند افزایش خوبی محسوب گردد.

دکترعبدالرضا بازداربا اشاره به اینکه تکمیل وبهره برداری ازشش پروژه ایستگاه پمپاژ آب در سطح استان از اولویت های جهاد کشاورزی لرستان است گفت : با بهره برداری از این ایستگاه های پمپاژ ۳۴۵۰ هکتار از اراضی دیم آبیاری می شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ۱۲۸ واحد راکد و نیمه کاره بخش کشاورزی در استان لرستان شناسایی شده است که طبق پیش بینی به عمل آمده باید تا سال ۹۶ در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی به بهره برداری برسند عنوان داشت : با بهره برداری ازاین واحدها برای ۹۳۶ نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ پروژه و ۱۹۴ زیرپروژه اقتصاد مقاومتی توسط این سازمان درسامانه نیپا ثبت شده است اظهارداشت : اجرای این پروژه ها در سال ۹۵، نیازمند تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۶ نیازمند تخصیص ۷۷۱ میلیارد تومان است.

بازدار از گندم، دانه های روغنی مانند کلزا، چغندر، حبوبات، شیر خام، گوشت مرغ و آبزیان به عنوان محصولات استراتژیک استان نام برد و بیان داشت : در این راستا بسته حمایتی محصولات استراتژیک استان تدوین شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بابیان این نکته که بدنبال اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در جهاد کشاورزی لرستان هستیم گفت: درقالب برنامه های اقتصاد مقاومتی این سازمان امسال ۵۶۰۰ تن و سال آینده ۸۷۰۰ تن کلزا در استان تولید می شود. همچنین پیش بینی شده است که تولید گندم به ۴۴۸ هزار تن، تولید شیر به ۴۵۶ هزار تن و تولید گوشت قرمز به ۵۳ هزار تن افزایش یابد.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 7 (2) 2 (4)

یک دیدگاه