تاریخ خبر: ۲۸ خرد ۱۳۹۵
حیرت با تیم منطقه آزاد تجاری مهران به لیگ کشتی ایران می آید

حیرت با تیم منطقه آزاد تجاری مهران به لیگ کشتی ایران می آید

حیرت با تیم منطقه آزاد تجاری مهران به لیگ کشتی ایران می آید

با این مقدمه : درذیل حرفهای این مربی خوش فکرو کاربلد رابا سرویس ورزشی بامداد لرستان می خوانید.

مسعود حیرت : چندین سال است که دارم برای کشتی زحمت می کشم وبرایم فرقی نمی کند درکجای کشورم وبرای چه تیم ویا شهر واستانی زحمت می کشم مهم پرچم ایران است که کشتی گیران قابلی را تحویل جامعه کشتی کشور بدهم ودراین راستا آرزویم این است شاگردانم همانگونه که سایرکشتی‌گیران دررقابتهای آسیایی ، جهانی و المپیک طلا می گیرند و لحظه به اهتزاز درآمدن پرچم کشورمان را زیباترین لحظه زندگی خود می‌دانند من هم دوست دارم شاگردانم آن را تجربه کنندکه اگراین اتفاق بیفتد آن روز یکی از بهترین روزهای زندگی من خواهد بود.

وی ادامه داد: کشتی یعنی تحمل زجروسختی برای رسیدن به موفقیت. واقعا آنطور که باید تاکنون به کشتی‌گیران با وجود زحمات زیادی که کشیده‌اند و افتخارات زیادی که برای کشور بدست آورده اند توجه و رسیدگی نشده است. موفقیت‌های کشتی قابل قیاس با رشته‌های دیگر نیست و کشتی ایران دردنیا زبانزد است اما، حمایت‌ها از این رشته درحد بزرگی آن نبوده است. سالهاست که دراستان لرستان درجرگه مربیان به قشرجوان خدمت می کنم اما در این مدت نه مدیر کل ورزش و جوانان ونه هیچ کدام ازمسئولین ورزشی حتی یک بار هم جویای احوال من نشدند که آیا منی که شبانه روزدرکنارکشتی هستم درآمدی از خودم دارم یا اصلا مشکلات یک مربی را بپرسند؟

مربی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان تصریح کرد: نمی خواهم به کسی توهین کنم یا کسی را ناراحت کنم ولی ازروزی که یادم می آید مسئولین به ورزش و قشر ورزشکار از جمله کشتی که ورزش اول کشورمان است توجهی نکرده اند وفقط از ورزشکار کسب افتخار می خواهند.

وی با بیان این مطلب که هیات کشتی هم ازدیر بازهمیشه نسبت به پیشکسوتان کم لطف بوده است بطوریکه امروزه دیگر هیچ یک از پیشکسوتان درمحافل کشتی حاضر نمی شوند وبا کشتی بیگانه شده اندافزود : وجود پیشکسوتان درکنارکشتی گیران جوان یک نعمت بزرگ است و برای اینکه کشتی رشد کند حضور این قشردرکنارکشتی گیران نونهال، نوجوان وجوان ضروری بنظر می رسد، پس هیات کشتی باید توجهی ویژ ه به پیشکسوتان داشته باشد.

حیرت که بیشتر اوقات ازجیب خودش برای بچه ها ی تیمش خرج می‌کند و به بچه هایی که پول ندارند پول می‌دهد تا خرج کنند درپاسخ به این سوال که هماکنون درکجا مشغول مربیگری هستید خاطرنشان کرد : چند ماهی است که دردوشهرالشترومهران مشغول آموزش وتمرین به کشتی گیران هستم. درالشترآموزش کشتی را از پایه آغاز کرده ایم وانشااله طی سالهای آینده خبرهای خوشی رااز کشتی فرنگی الشتر خواهید شنید زیرا به شاگردانم امیدوارم وباید منتظرماند تاشاهد شکوفایی کشتی این دیاربود.

مربی اسبق کشتی فرنگی لرستان درخصوص حضورش درشهرمرزی مهران بعنوان مربی عنوان داشت : مدتی قبل بنا به پیشنهاد مسئولین کشتی دوست مهران جهت آموزش کشتی با اخذ قراردادی با هیات کشتی شهرمهران به توافق رسیدم ودرآنجا سوای آموزش کشتی به کشتی گیران شهرمهران با مسئولین منطقه آزاد تجاری مهران هم جهت تشکیل یک تیم کشتی فرنگی درلیگ برترکشتی فرنگی ایران به توافق رسیده ایم که امسال با حمایت های مسئولین منطقه آزاد تجاری مهران برای اولین بار کشتی مهران گام به رقابتهای لیگ خواهد گذاشت که امیدوارم بتوانیم با جذب کشتی گیران طراز اولی دراین راه موفق باشیم .

وی که از لحاظ فنی یکی ازبهترین مربیان طراز اول کشور محسوب می‌شود افزود : مردم مهران بی نهایت به کشتی بها می دهند واین دیار کشتی‌گیران بسیارخوبی هم دارد و من احترام زیادی برای آنها قائلم ودراین مدت که در کنارشان حضوردارم چیزهای زیادی یاد گرفتم و نکات فنی هم که به آنان گوشزد می‌کنم بخوبی فرامی گیرند وخوب هم اجرا می کنند که همین موضوع با عث دلگرمی من شده وبه آینده کشتی این دیار امیدوارشدم زیرا مسئولین این شهرهم همگی دوست دارند تیمشان درلیگ برترحضوری پررنگ داشته باشند ومی خواهند از مدعیان لیگ باشند.

حیرت ادامه داد: درکشتی اگرترس داشته باشی نمی‌توانی به موفقیت برسی وکشتی را واگذار می‌کنی بخاطر همین موضوع من نیز از بچه هایی که آموزش می دهم همیشه این را خواسته ام که ازهیچ حریفی واهمه نداشته باشند. البته همه کشتی‌گیران وقتی می‌خواهند به روی تشک مبارزه بروند استرس دارند و اگر کسی بگوید ندارم به نظر من حرف درستی نزده است. اگر یک کشتی‌گیر کمی استرس نداشته باشد نمی تواند خوب مبارزه کند و می‌بازد. البته به شرطی که این استرس زیاد از حد نباشد وتاپایان مبارزه ادامه نداشته باشد .

این مربی خوب کشتی استانمان درخصوص کشتی گیرانی که دراوج آمادگی به بیراهه کشیده می شوند ودیگر به کشتی ادامه نمی دهند اظهارداشت: خیلی ازکشتی گیران علیرغم توانایی فنی بالایی که داشتند دچار برخی حواشی شدند و به بیراهه رفتند ومی روند آنها علیرغم توان بسیار بالایی که داشتند نتوانستند به آنچه که شایسته اش بودند برسند. من هم همیشه سعی کردم از سرنوشت دیگران پند بگیرم و این موضوع رو هم دست به دست همیشه به شاگردانم گوشزد می کنم تا بهترین راه را انتخاب کنند.

وی اضافه کرد : من ضمن اینکه یک مربی هستم باید یک مشاور خوب هم برای کشتی گیرانم باشم زیرا آنها تازه دراول راه هستند وهرچه که من به آنها آموزش بدهم حتما درزندگی آینده آنان مثمرثمر خواهدبود پس باید به وظیفه ای که بردوش داریم خوب عمل کنیم تا دراین کاشت ،برداشت خوبی نصیبمان شود.

مربی اسبق کشتی فرنگی لرستان گفت : بهترین مشاور من درزندگی پدر وبرادرانم بوده اند که همیشه نکات ارزشمندی را درباره نحوه رفتارهایم واینکه مرتکب اشتباهی نشوم به من گوشزد می‌کردند تا ازراهی که درپیش گرفته‌ام منحرف نشوم و فقط به فکرکشتی باشم وامروزهم نقش خانواده هادراین موضوع بسیاربا اهمیت وحساس است وبرای ساختن یک قهرمان ملی که به یک پرسه ۱۰ ساله نیاز است تمام توان وتلاش خود را بکاربست تا به این مهم برسیم ودراین خصوص از من مربی تا مسئولین وخانواده ها همگی بایستی به وظایف خودمان عمل کنیم تا درآینده قهرمانان بزرگی را تحویل جامعه ورزش دهیم.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

کشتی IMG_20160219_104105 1 (3)

یک دیدگاه