تاریخ خبر: ۰۵ آبا ۱۳۹۴
سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد افتتاح شد شهردار خرم‌آباد: شهرداری بخشی از بودجه خود را صرف کارهای فرهنگی، ورزشی می کند

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد افتتاح شد شهردار خرم‌آباد: شهرداری بخشی از بودجه خود را صرف کارهای فرهنگی، ورزشی می کند

آیین آغاز به کارسازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد طی مراسم باشکوهی با حضور حجت الاسلام حنان مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی لرستان، اعضای شورای اسلامی وشهردارخرم آباد، بزرگان عرصه فرهنگ وورزش وجمع زیادی ازمردم خرم آباد درسالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر خر‌م‌آباد برگزار شد.
دراین مراسم شهردار خرم‌آباد گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد حداقل با بودجه نزدیک به ۱ میلیارد تومان کار خود را آغاز می‌کند.
یحیی عیدی بیرانوند ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم گفت: امیدوارم همه ورزشکاران شهر خرم‌آباد بتوانند از ظرفیت و بودجه‌های این سازمان استفاده کافی را ببرند.
وی بابیان اینکه یکی از وظایف شهرداری‌ها پرداختن به امر فرهنگی، ورزشی و حتی هنری در قالب ضوابط شهرداری‌ها است افزود: شهرداری باید بخشی از بودجه خود را صرف کارهای فرهنگی، ورزشی کند که دراین خصوص شهرداری خرم‌آباد پیش از این این کارها را به‌صورت موردی و پراکنده انجام می‌داد و مدیریت نمی‌شد اما با تشکیل سازمان فرهنگی ورزشی این جمع‌بندی‌ها انجام می‌شود.
شهردارخرم‌آباد عنوان داشت: در دور اول شوراها یک زمین به کتابخانه مرکزی اختصاص یافت و رها شد اما این سازمان می‌تواند آنچه درراستای وظایف این شهرداری است را جمع‌بندی و به سرانجام برساند.
وی بیان کرد: با تأسیس این سازمان همه امورات مرتبط با مسائل فرهنگی و ورزشی در قالب بودجه‌های سالیانه گنجانده می‌شودوهیئت‌مدیره و شورا می‌تواند برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.
عیدی بیرانوند با اشاره به اینکه این سازمان به تصویب وزارت کشور رسیده، تصریح کرد: ساختمانی برای این سازمان تدارک دیده شده وکارکنان آن مشخص‌شده اند و سال آینده حداقل با بودجه نزدیک به یک میلیارد تومانی کار خود را آغاز می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: این سازمان تاکنون هزینه‌هایی که داشته درحد تهیه یک ساختمان و کارکنان بوده است و سعی داریم با تصویب شورا بودجه‌ای برای آن داشته باشیم.
عضو شورای شهر خرم‌آباد:
شناسایی نیازهای فرهنگی به‌گونه‌ای باشد که شاهد سردرگمی در زمینه فرهنگ نباشیم
دراین مراسم عضو شورای شهرخرم‌آباد هم درسخنانی ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم گفت: امیدوارم همزمان بودن افتتاح سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد با روز اول ماه محرم پشتوانه‌ای معنوی باشد.
جافر وفایی افزود: درابتدای فعالیت کاریک نیازسنجی انجام شد که در چه بخش‌هایی از شورا سرمایه‌گذاری شده و پیگیری امورات اجتماعی شهررا داشته باشد که درآن نیازسنجی به ساماندهی مقوله فرهنگی و ورزشی رسیدیم و نتیجه آن راه اندازی این سازمان شد.
عضوشورای شهرخرم‌آبادبا اشاره به اینکه نیازسنجی اجتماعی و ساماندهی فرهنگی بایدداشته باشیم، بیان کرد: شناسایی نیازهای فرهنگی استان به‌گونه‌ای بایدباشد که شاهد سردرگمی در زمینه فرهنگ نباشیم.
وی بابیان اینکه درزمینه فرهنگ وورزش ظرفیت‌های بسیارخوبی درشورای اسلامی وجوددارد،عنوان داشت: درفرمایشات مقام معظم رهبری توجه به امر ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است.
وفایی تصریح کرد: همه آگاه هستندکه بیش از۱۸۰ شبکه اجتماعی درفضای مجازی برای انحراف جوانان فعالیت می‌کند و حتی دربرخی مواد مخدر به‌صورت رایگان به دست جوانان ما می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: درزمینه فرهنگی کارگاه فرهنگی، جُنگ‌های شادی در مناطق محروم شهر خرم‌آباد برگزار کردیم ودرراستای ورزش نیز سیستم صوتی در پارک کیو برای جذب افراد به سمت ورزش همگانی، مسدود کردن خیابان مرکزی کیو و نصب وسایل ورزشی در پارک بانوان و کیو انجام شد بنابراین این آمادگی را داریم تا با همه سازمان‌های مردم‌نهاد همکاری داشته باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:
نباید در حوزه ورزش نسبت به تبیین مبانی فرهنگی کم‌توجه باشیم
در ادامه این مراسم مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان هم درسخنانی کوتاه گفت: مهمترین آسیب امروز در حوزه ورزش ما نپرداختن به تبیین مبانی فرهنگی و ورزشی در سطح کشور است. حمیدرضا حنان افزود: ما نباید در حوزه ورزش نسبت به تبیین مبانی فرهنگی کم‌توجه باشیم.
وی عنوان داشت: ورزش و فرهنگ تعامل تنگاتنگی با هم دارند، ازاین رو فرهنگ یک مقوله‌ای است که در تعامل با همه مقوله‌ها است و اداره فرهنگ و ارشاد لرستان این آمادگی را دارد در این خصوص شهرداری خرم‌آباد را کمک کند.

استاد ایرج کاظمی:
نیاز است در خصوص مسایلی بین مردم فرهنگ سازی شود
محقق و پژوهشگر ادبی وفرهنگی لرستان هم دراین مراسم با بیان اینکه واژه فرهنگ بسیارگسترده است، گفت: ای کاش سازمان فرهنگی ورزشی به سازمان فرهنگی ورزشی و هنری نامگذاری می شد زیرا در زمینه هنرهم تلاشهای زیادی شده است.
استادایرج کاظمی افزود: واژه فرهنگ وسیع است و آنرا به یک جهت مشخص نمی شود محدودکرد، چون فرهنگ مجموعه آداب و رسوم و رفتار و روش ها ،کنش ها و واکنش ها در جهات مختلف است.
وی ادامه داد: چنانچه مسایلی چون اعلامیه چاپ کردن در جاهایی که زیبایی شهر را خراب می کند فرهنگ سازی شود مفهوم شهروند بسیار پرمعنا می شود و در این راستا تعامل و توافق دو جانبه بین مردم و شهردار باید وجود داشته باشد.
محقق و پژوهشگر لرستان عنوان داشت : شهرداری خرم آباد درسال ۱۳۰۶ خورشیدی به اسم بلدیه تاسیس شد و در آن زمان به شهردار عزیز الحاصله می گفتند.
نوحه سرایی به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)
درحاشیه مراسم آغاز به کار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خرم‌آباد به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) نوحه سرایی اهل بیت انجام شد.
با توجه به قرارگرفتن این مراسم در ایام محرم و سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) نوحه سرایی توسط عزیزی مداح اهل بیت انجام شد.
تجلیل از نمونه های شهرداری
پایان بخش این مراسم، تجلیل ازنمونه های شهرداری خرم آباد بود که با اهدای لوح سپاس وهدایایی از زحمتکشان این سازمان تقدیرشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

DSC03401 image image image

یک دیدگاه