تاریخ خبر: ۲۹ خرد ۱۳۹۵
۲۴۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی در زندان‌

۲۴۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی در زندان‌

۲۴۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی در زندان‌های استان لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان گفت: امسال در مجموع ۲۴۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی در زندان‌های استان لرستان برگزار می‌شود.

رحمان قلاوند:

به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای لرستان در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی  اشاره کرد و اظهارداشت: امسال آموزش‌های مهارتی برای حدود ۲۵ هزار نفر دوره در زندان در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه  امسال در مجموع ۲۴۰ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برگزار می‌شود، افزود: در مراکز درمان و نگهداری در زندان دوره‌های آموزش مهارتی برگزار می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان به آموزش‌های مهارتی برای ۱۴۰ نفر در مراکز ماده ۱۶ اشاره و عنوان کرد: امسال برای حدود ۲۸۰ نفر از زنان سرپرست خانوار، متکدیان، زنان بد سرپرست و سکونتگاه‌های غیررسمی دوره‌های مهارتی از طرف فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای استان در هفت بخش تهیه‌شده است، بیان کرد: امسال در بحث آموزش سندی در بخش مراکز ثابت دولتی، آموزش روستایی، صنایع و صنوف مختلف استان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، جوار دانشگاهی مهارت‌های پیشرفته و آموزش بخش دولتی تهیه‌شده که بخش هفتم آن اعتبار سنجی این شش بخش را انجام می‌دهد.

قلاوند با اشاره به اینکه در شعب شهری فنی و حرفه‌ای استان امسال حدود ۱۱۵ هزار ساعت دوره آموزشی برگزار می‌شود گفت: در بخش پادگان نیز ۱۴۰ هزار ساعت آموزش برنامه‌ریزی‌شده است.

وی خاطر نشان کرد: در مراکز ثابت فنی و حرفه‌ای نیز امسال ۱۵ هزار نفر کارآموز در هر رشته آموزشی محیط واقعی کار را تجربه می‌کنند و در این راستا پیش‌بینی‌شده است تا هزار و ۷۰۰ نفر در محیط واقعی کار قرار گیرند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان به صدور حداقل ۱۱۵ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: امسال ۵۰۰ نفر آموزش‌های مشاغل خانگی را فرامی‌گیرند.

وی اظهارداشت: دربحث آموزش‌های روستایی و عشایری نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده تا منطبق با نیاز آن‌ها نیازسنجی عشایری در مناطق عشایری و روستایی انجام شود.

قلاوند یکی دیگر از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای استان را قرار دادن ۳۰ استادکار صنوف در داخل مجموعه آموزشی فنی و حرفه‌ای دانست و عنوان کرد: این استادکاران می‌توانند تجربه خود را به مربیان و افرادی که می‌خواهند آموزش ببینند انتقال دهند.

وی بیان کرد: با مرکز کاریابی استان تفاهم‌نامه‌ای منعقدشده تا افرادی که به‌ عنوان بیکار ثبت‌نام می‌کنند آموزش داده شوند تا برای فرصت‌های شغلی به آموزشگاه معرفی شوند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان تبدیل وضعیت مربیان غیررسمی را یکی دیگر از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای در سال ۹۵، برشمرد و گفت: در کل برنامه فنی و حرفه‌ای استان حدود ۱۲۰ نفر مربی غیررسمی فعالیت دارد که امسال وضعیت ۳۰ درصد از آن‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

وی به انجام اعتبار سنجی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره و تصریح کرد: امسال ۳۰ مورد طرح ایمنی و بهداشت کارگاهی نیز در استان لرستان اجرا می‌شود.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image بهزاد یاراحمدی 2120327 1771398

یک دیدگاه