تاریخ خبر: ۰۱ آبا ۱۳۹۵

شهرستان‌های نورآباد، پلدختر و الشتر تا پایان سال ۹۶ دارای سیلو می‌شوند…

شهرستان‌های نورآباد، پلدختر و الشتر تا پایان سال ۹۶ دارای سیلو می‌شوند…
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان درگفت‌ وگو با همشهری گفت: در حال حاضر ۵۳۰ هزار تن سیلوی ذخیره‌سازی در سطح استان داریم که این ظرفیت در حال حاضر جوابگوی تولید استان است.«مهدی ملکی» افزود: امسال۵۱۰ هزار تن گندم خریداری و در این سیلوها ذخیره شده است.
وی بیان كرد: با بهره‌برداری از سیلوی شهرستان نورآباد درسال آینده، ظرفیت سیلو در این شهرستان به ۱۲۰ هزارتن می‌رسد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان با بیان این مطلب که مجوز سیلوی ۵۰هزارتنی نورآباد سال ۸۴ صادرشده بود، افزود: این پروژه سال‌ها راکد بود اما با پیگیری‌های صورت گرفته اکنون فعال است و از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی برخوردار است. ملکی بیان کرد: ظرفیت سیلویی که در شهرستان پلدختر هم قرار است به بهره‌برداری برسد، ۳۰ هزار تن است که امیدواریم با ورود بخش خصوصی سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد.مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان اظهار کرد: در شهرستان ازنا و بروجرد هم ۱۷۰ هزار تن سیلوی دارای مجوز داریم که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند.
وی گفت: به‌ طور کلی حجم سیلوی استان در سال ۹۶ به ۹۰۰ هزار تن می‌رسد.
این مسئول اشاره کرد: همه گندم تولیدی لرستان درسیلوهای استان ذخیره شد و گندمی به سایراستان‌ها صادر نشد.
وی عنوان کرد: با این کار از همه ظرفیت‌های استان استفاده می‌شود و از مزایای آن کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌ وری و درآمد زایی خواهد بود.
ملکی گفت: اگرگندم مازاد استان را در همان فصل خرید به استان‌های دیگر ارسال می‌کردیم، مزایایش به همان استان‌ها می‌رسید، چون سیلوهای ما خالی می‌ماند و دستمزد ذخیره‌سازی به آنها تعلق نمی‌گرفت.
وی ادامه داد: بنابراین صبر می‌‌کنیم تا ماه دی و بهمن از راه برسد و بعد شروع به ارسال گندم مازاد به سایر نقاط کشورمی‌کنیم.
این مسئول معتقد است که با این کار به اقتصاد استان کمک می‌شود و بخش‌های خصوصی‌ که در استان سیلو ساخته ‌اند، می‌توانند کسب درآمد کنند.
مدیرکل شرکت غله وخدمات بازرگانی لرستان عنوان کرد: امسال در استان هیچ گندمی در محوطه نماند و به محض خرید، مجوز حمل صادر شد تا به انبارها و سیلوها منتقل شود. ملکی با بیان این‌که امسال میزان تولید گندم نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش یافته، افزود: درحال حاضر ۶۰۰ هزارتن گندم در سیلوهای استان ذخیره شده است.وی ادامه داد: میزان مصرف گندم استان، ۲۰۰ هزار تن در سال است، یعنی ما ۳ برابر نیاز استان گندم در سیلوها داریم.
به نقل از خبرگزاري همشهري

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image IMG_20151027_202817 image

یک دیدگاه