تاریخ خبر: ۳۱ خرد ۱۳۹۵
ترمینال برون شهری و پروژه پارک اسدآبادی

ترمینال برون شهری و پروژه پارک اسدآبادی

ترمینال برون شهری و پروژه پارک سوار تحولی بزرگ در شهر و اسدآبادی

شهردارخرم آباد:

برای منطقه اسدآبادی برنامه عمرانی داریم

طی مراسم باشکوهی و با حضورشهردار، جمعي از كاركنان شهرداري، اعضاي شوراي اسلامي شهرخرم‌آباد و اعضاي خانواده شهید والامقام سرداررضارستمی‌مقدم (مدهنی) ازشهدای مدافع حرم و مردم منطقه اسدآبادي پروژه پارک‌سوار اسدآبادی خرم‌آباد افتتاح وبه بهره برداری رسید.

درآیین افتتاح این پروژ ه شهردارخرم‌آباد درسخنانی گفت: پروژه پارک سوار اسدآبادی در چند فازانجام می‌شود که برای فاز نخست آن حدود یک ونیم میلیارد تومان هزینه شده است، فازدوم پارک اسدآبادی نیز شامل مسجد، سرویس بهداشتی وخیلی امکانات دیگر به ‌زودی اجرایی می‌شود.

یحیی عیدی بیرانوند بابیان این نکته که هزینه تملک املاک این پارک که ۲ هزارمترمربع است حدود ۹ میلیارد ریال بوده است افزود: زیرسازی وآسفالت این پارک باهزینه بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال انجام شده است که به یکی از شیک ترین پارک های سوار شهر تبدیل شده است.

وی درادامه هزینه خرید ایستگاه ونرده‌ها را یک میلیاردریال اعلام کرد و عنوان داشت: مبلغ ۵۰ میلیون ریال بابت رنگ‌آمیزی وخط‌کشی، ۱۵۰ میلیون ریال برای روشنایی معابر و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای ابنیه این پارک هزینه شده است.

شهردارخرم‌آباد با عنوان این مطلب که هزینه احداث این پارک درمجموع ۱۳ میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریال است خاطرنشان کرد: هزینه احداث فضای سبزاین پارک شامل لوله‌كشي،كاشت چمن ودرخت ۵۰ میلیون ریال وهزینه خرید تابلوهای ترافیکی این پارک هم چیزی معادل ۵۰ میلیون ریال بوده است.

عیدی بیرانوند بااشاره به این نکته که املاک خیابان سرباز خریداری‌ شده ومنازل آن تخریب واین خیابان به ترمینال برون ‌شهری متصل می‌شود تصریح کرد: این ترمینال تا چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید تا مردم خرم آباد پس ازگذشت سالها دارای ترمینالی عالی شوند وتعاونیهای مسافربری خیابان شریعتی هم به این مکان نقل مکان کنند تا دیگر شاهد مشکلاتی که اتوبوس های مسافری برای این خیابان ایجاد کرده اند نباشیم.

وی بابیان اینکه پارک ملت درمنطقه کرگانه به وسعت دوهکتارساخته می‌شودگفت: با برنامه عمرانی که برای منطقه دره اسدآبادی در نظر گرفته ایم تاسال آینده معبرمناسبی دراین منطقه ایجاد وچهره مناطق اسدآبادی و کرگانه تغییرمی‌کند.

شهردارخرم آباد با اشاره به اینکه صنوف آلاینده درمنطقه اسدآبادی انتقال می‌یابد تصریح کرد: تصمیم شورای شهر وشهرداری براین است که به مناطق حاشیه ‌نشین کمک شود تا ارزش‌افزوده املاک بیشترشود.

عیدی بیرانوند به پل مازیارخرم آباد که درمنطقه اسد آباد احداث شده اشاره نمود وافزود : پل مازیار خرم‌آباد ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی روزهای آینده افتتاح می‌شود.

شهردارمنطقه دوخرم‌آباد خبرداد:

ساختمان شهرداری منطقه دو خرم آباد تاپایان سال ۹۵ به بهره‌ برداری می‌رسد

درادامه این مراسم شهردارمنطقه دوخرم‌آباد هم طی سخنانی گفت : شهرداری درجهت ساماندهی ترافیک شهری،هویت بخشی،زیباسازی وبهبود رفاه مردم اقدام به طراحی مرکزمحله اسدآبادی کرده است.

کیومرث منصوری افزود : فازنخست پروژه پارک‌سوار اسدآبادی خرم‌آبادباهزینه یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان احداث و فازدوم آن نیز به زودی اجرا می‌شود.

وی عنوان داشت : درفازهای بعدی پروژه، پارک‌سوار اسدآبادی احداث مسجد،آب‌خوری،سرویس بهداشتی،وسایل بازی کودکان وست ورزشی و.. راخواهیم داشت که انشاالله به زودی آغاز خواهد شد.

شهردارمنطقه دوخرم‌آباد اظهارداشت: ضلع جنوبی پارک‌سوار خودروها نابسامان بودند که با ایجاد پروژه پارک‌سوار این مشکل مرتفع و ازاین ایستگاه برای عزیمت به مناطق مختلف استفاده می‌شود.

منصوری بیان کرد: درضلع شمالی این پروژه هشت باب منزل مسکونی با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان تملک شد و درمجموع یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است.

وی از افتتاح پروژه ساختمان شهرداری منطقه دو تاپایان امسال خبرداد وافزود : عملیات ساختمان شهرداری منطقه دو خرم آباد که درسال ۸۸ کلنگ زنی شد ولی به دلایل مختلف متوقف شده بود همزمان با افتتاح اين پروژه،ا حداث عمليات آن ساختمان هم آغاز و اجرایی شد ه است.

شهردارمنطقه دوخرم‌آباد درخصوص احداث ساختمان شهرداری منطقه دو خرم آباد خاطر نشان کرد: پروژه ساختمان شهرداری منطقه دو درهشت طبقه به مساحت سه هزارو ۲۰۰ مترمربع وبا اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ساخته می‌شود و تاپایان سال ۹۵ هم به بهره‌ برداری می‌رسد.

عضوشورای اسلامی شهر خرم‌آباد:

با افتتاح ترمینال برون ‌شهری خرم‌آباد تحول بزرگی در منطقه اسدآ بادی ایجاد خواهد شد

دراین مراسم عضوشورای اسلامی شهر خرم‌آباد نیز درسخنانی افزود: بهره‌برداری از ترمینال برون ‌شهری خرم‌آباد می‌تواند تحول بزرگی درمنطقه اسدآبادی ایجادکند وخیابان‌هایی که در دست تعریض هستند می تواند مردم این منطقه را از بن‌ بست ترافیکی رها کند.

جافر وفایی بااشاره به این نکته که درتمام مناطق شهرخرم‌آباد شورای شهرو شهرداری با تمام توان وتلاش خودم وفق شده و با وجود کمبودهای مالی اقدامات بزرگی را در دست اقدام دارد گفت:درمنطقه اسدآبادی سه پروژه شامل پل مازیار که به‌زودی افتتاح می‌شود پیگیری‌های لازم جهت بازگشایی گره ترافیکی مقابل مسجد امام جعفرصادق(ع) برای ارتباط ترافیکی ایجاد و ساخت پارک در این مناطق ازدیگراقدامات شهرداری است.

وی به موافقت شهرداری خرم‌آباد با در ساخت برج‌های دوقلو اشاره کرد و بیان داشت: شهرداری تنها نهاد دولتی است که در ساخت برج‌های دوقلو سهم دارد به‌طوریکه ۲۵ درصدکارمربوط به شهرداری و ۷۵ درصد مربوط به سرمایه ‌گذار است.

عضوشورای اسلامی شهر خرم‌آباد تصریح کرد: شهرداری برای احداث پل شاپوری ۳۰ میلیارد تومان املاک جایگزین کرده و ۸۰ درصد عمده اعتبارات آن توسط شهرداری تقبل می‌شود، ودرحال حاضراین پروژه با حمایت دستگاه‌های اجرایی درحال ساخت است وفاز اول این پروژه هم به‌ زودی افتتاح وبه بهره بردای خواهد رسید.

وفایی به پروژه آبشار طلایی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: اگر بنا است در آبشار طلایی اقداماتی انجام شود همه هزینه عملیات اجرایی آن توسط شهرداری انجام می‌شود.

وی درادامه اظهارداشت : چهار تقاطع غیر هم ‌سطح درشهرخرم‌آبادایجاد می‌شودکه بناست هزینه‌های آن توسط شهرداری تأمین شود ومقداری نیزتوسط استانداری تقبل شود که هنوزموفق به این امر نشده‌ایم.

تقدیر از خدمات کارکنان نمونه شهرداری منطقه دو خرم آباد

درحاشیه این مراسم از تعدادی از کارکنان نمونه شهرداری منطقه ۲ خرم‌آباد ازجمله حامدسپهوند، سیدمحمدرضامتقی، داریوش محمدی، سجاددلفان، شیرزادبیرانوند، مهدی فولادوند، طوفان نوری، حجت بهرامی، داریوش گرمه‌ای و … با اهدا ی لوح تقدیر وهدایایی توسط فرزندان شهید مدافع حرم شهید رستمی مقدم تقدیرشد.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13930326114338693010694 کوهنوردی شرح زندگانی من 242224_544

یک دیدگاه