تاریخ خبر: ۳۱ خرد ۱۳۹۵
آمار طلاق دراستان لرستان نگران کننده است

آمار طلاق دراستان لرستان نگران کننده است

آمار طلاق دراستان لرستان نگران کننده است

۴۳۰۰ طلاق در یک سال

اطلاع رسانی بامداد لرستان

به مناسبت هفته قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری استان لرستان درنشست خبری بااصحاب رسانه استان گفت: طی سال گذشته بیش از ۱۳۲ هزار پرونده به شعب دادگستری استان وارد شده و ۸۶ هزار پرونده نیز در شعب حل اختلاف مورد رسیدگی قرارگرفته است.

جعفربدری افزود: ۱۲ هزار مورد سرقت، ۱۱ هزار مورد ضرب و جرح، هفت هزار موردتصادفات، شش هزار توهین به اشخاص و پنج هزارمورد تهدید به عنوان پنج عنوان جرائم اول در استان لرستان طی سال ۹۴ محسوب می شوند.

وی آمار وقوع طلاق دراستان لرستان را نگران کننده دانست و عنوان داشت : سال گذشته ۴۳۰۰ طلاق در استان لرستان به ثبت رسیده است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان مطلقه شدن چهارهزار و ۳۰۰ زن را دراستان طی یک سال ، یک فاجعه دانست واظهارداشت : مسئولین اقتصادی و فرهنگی استان لرستان باید درمورد آمار نگران کننده طلاق در این استان چاره اندیشی کنند.

بدری تصریح کرد : مسئولین باید زمینه تسهیل در ازدواج جوانان را فراهم آورند و برای وضعیت معیشتی خانواده ها نیزچاره اندیشی کنند، اگر چه میزان طلاق دراستان به نسبت کشور بهتر است چون درکشور به ازای هر چهار ازدواج یک طلاق صورت می گیرد، اما در لرستان به ازای هر پنج ازدواج یک طلاق ثبت می شود.

وی با بیان اینکه ازمجموع طلاق های صورت گرفته در استان طی سال گذشته دو هزار و ۴۰۰ مورد توافقی بوده است گفت: ازاین تعداد طلاق توافقی ۱۳۰۰ مورد از سوی زنان و ۶۰۰ مورد از سوی مردان درخواست داده شده است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان خاطرنشان کرد: همچنین سال گذشته ۱۲ هزار پرونده در رابطه با اختلافات خانوادگی به دادگستری لرستان طی وارد شده است.

بدری درادامه به ماجرای کشف برنج های غیر قابل مصرف انسانی در استان لرستان اشاره کرد و افزود : پس از انجام آزمایشات لازم توسط معاونت غذا و دارودانشگاه علوم پزشکی لرستان مشخص شد که بخشی از برنج های عرضه شده در استان مصارف انسانی ندارند و با این حال این برنج ها درحال نگهداری هستند تا در صورت اینکه قابلیت مصرف دامی دارند به دامداری ها واگذار و درغیر اینصورت معدوم شوند.

دادستان قصد ورود به پروژه

۱۳ ساله را دارد/

پشت پرده برخي وام‌هاي كلان

در لرستان

وی عنوان داشت : دراستان لرستان پروژه‌ای ۱۳ سال است که معطل‌مانده ازاین‌رو دادستان چهار سال پشت این قضیه بود اما ، آن بانکی که تسهیلات داده بود همواره عقب‌نشینی می‌کرد تا اینکه نامه‌ای تهدیدآمیز را خطاب به بانک دادیم که باید برای دفاع ازحقوق بیت‌المال ( ۱۳ میلیارد تومان تسهیلاتی را که بابت پروژه موردنظر پرداخت کرده‌اند) تلاش کنند تا درنهایت این مبلغ با اهتمام دادستان وصول شد، اما الآن مدیرعامل بانکی که پول را به او بازگردانده‌ایم میانه خوبی با دادستان ما ندارد.

رئیس کل دادگستری استان لرستان بابیان اینکه نمی‌دانیم بر اساس چه روابطی بانک نمی‌خواسته است که پول بانک را وصول کند، افزود: رویکرد قضایی دراستان اطمینان‌بخشی و اعتماد بخشی به مردم است و بااین‌حال اعتقاد داریم این اطمینان و اعتماد عمومی نسبت به ما به وجود آمده است، البته نمی‌گوییم که کار بی‌نقص است.

بدری بیان کرد: از حدود ۸۵ هزار پرونده ای که به محاکم استان وارد شده نسبت به ۱۵ هزار رای اعتراض شده است که کمتر از ۱۶ هزار پرونده دردست بررسی هستند واین نشان دهنده اعتماد به احکام قضایی در استان است.

وی با اشاره به اینکه در استان لرستان به تعداد کافی قاضی وجود دارد، اظهار داشت: نرخ رسیدگی در دادگاه های استان لرستان در مقایسه با کل کشور یا وضعیت بهتری است و یا اینکه با نرخ کشوری برابری می کند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان با اشاره به اینکه با وجود حجم بالای پرونده های قضایی ممکن است که نقایصی نیز وجود داشته باشدگفت:مسئله ای که وجود دارد این است که قالب قضاوت ها قانونی و درست است و ما اجازه ندادیم که حاشیه ها، کارهای سیاسی وجوعمومی بر عملکرد قضات تاثیر بگذارد.

بدری با بیان اینکه یکی ازمعدود دستگاه های کشور هستیم که در مقابل جو رسانه ای از مسیر خود خارج نشده ایم تصریح کرد: بر روند رسیدگی های قضایی در استان یک سیستم بازرسی ایجاد شده است که اطمینان بخش است.

وی خاطرنشان کرد : بزرگترین عاملی که موجب ضربه زدن به کشور می شود این است که برای رضایت کسب فلان مسئول و فلان شخص بخواهند جلوی صدور احکام قانونی را بگیرند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان افزود: اگر جایی حقوق بیت المال تضییع شده است دادگستری تلاش خود را برای احقاق حقوم مردم کرده و در مقابل کسانی که به دنبال تضییع حقوق بیت المال بوده اند ایستاده است. درهرحال دادستان در برابر فشارها وتطمیع ها و فشارها ایستاده و در مجموع دادگستری استان درخط مقدم پیگیری ها و مقابله با سوء استفاده ها ازپروژه ها وپول هایی است که در جاهای دیگر هزینه شده است.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه