تاریخ خبر: ۳۱ خرد ۱۳۹۵
آغاز ثبت نام دانش آموزان لرستانی در مدارس

آغاز ثبت نام دانش آموزان لرستانی در مدارس

آغاز ثبت نام دانش آموزان لرستانی در مدارس

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از آغاز ثبت نام دانش آموزان در مدارس این استان خبر داد .

گودرز کریمی فر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود : علاوه بر ثبت نام دانش آموزان پایه اول دبستان که از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است ، ثبت نام دانش آموزان سایر پایه ها از اول تیرماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت .
وی اظهار کرد:ثبت نام دانش آموزان مهمترین دغدغه آموزش و پرورش و والدین است و مدیران مدارس باید ثبت نام دانش آموزان را تسهیل کنند .
وی بیان کرد : در مدارس عادی دولتی و هیات امنایی مهمترین مولفه برای ثبت نام محدوده جغرافیایی است و مدیران این مدارس به هییچ وجه مجاز به قرار دادن پیش شرط هایی مانند آزمون ، مصاحبه و یا معدل نیستند.
کریمی فر افزود : ثبت نام ۳۲هزار دانش آموز پایه اول از ابتدای تیرماه شروع شده و سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان هم از ۱۶خرداد آغاز شده و تا ۱۶مردادماه ادامه خواهد داشت .
وی به سنجش سلامت قریب بههشت هزارنوآموز بدو ورود به دبستان تاکنون اشاره کرد و گفت : برنامه زمان بندی سنجش سلامت سایر نوآموزان هم انجام شده و بر اساس این برنامه والدین به ۲۴پایگاه ثابت و سیار سنجش سلامت مراجعه می کنند و فرزندان خود را از نظر بینایی، ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، توده بدنی، وزن و قد، غربالگری اختلالات دهان و دندان، سنجش می کنند .
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در ادامه تاکید کرد : مدیران مدارس هنگام حق دریافت هرگونه وجهی به جز هزینه کتب درسی و بیمه دانش آموزان را ندارند و کمکهای داوطلبانه مردمی یا شهریه کلاس های فوق برنامه ضمن سال از طریق واریز به حساب یکپارچه مدارس صورت خواهد گرفت .
کریمی فردر ادامه پیش بینی آمار دانش آموزان دوره ابتدایی را ۱۶۸هزار نفر عنوان کرد و گفت : پیش بینی می شود تا در دوره اول متوسطه قریب به ۷۰هزار دانش آموز و در دوره دوم متوسطه هم ۵۲هزار دانش آموز ثبت نام نمایند .
وی آمار هنرآموزان هنرستان های فنی ،حرفه ای و کاردانش را ۱۱هزارو ۷۰۰نفر ذکر کرد و افزود : استقرار پایه دهم مهمترین رویداد دوره دوم متوسطه خواهد بود که در سال تحصیلی آینده ۲۱هزارو ۵۰۰دانش آموز پایه دهم به دوره دوم متوسطه وارد خواهند شد .
کریمی فر به تشکیل ستاد نظارت بر ثبت نام در مناطق و شهرستان های استان اشاره کرد و افزود : مدیران مدارس موظفند دستورالعمل ثبت نام را همراه با شماره تلفن های ستاد نظارت بر ثبت نام در تابلوی اعلانات مدرسه نصب کنند .
وی تاکید کرد : مسئولیت حسن اجرای ثبت نام بر عهده مدیران مدارس است و کارشناسان ستادی به صورت محسوس و نامحسوس از روند ثبت نام مدارس بازدید به عمل خواهند آورد .
گفتنی است در حال حاضر ۳۲۰ هزار دانش آموز در چهارهزار و ۲۰۰ آموزشگاه مشغول تحصیل هستند.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2 (5) تیمور احمدوند image photo_2016-08-16_01-49-12

یک دیدگاه