تاریخ خبر: ۰۲ تیر ۱۳۹۵
افزایش بی سابقه آتش سوزی ها در بروجرد

افزایش بی سابقه آتش سوزی ها در بروجرد

افزایش بی سابقه آتش سوزی ها در بروجرد

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد افزایش آتش سوزی ها در این شهرستان را بی سابقه خواند و گفت: روزانه بیش از ۱۷ مورد آتش سوزی در شهرستان بروجرد رخ می دهد که بیشتر آنها مربوط به اراضی کشاورزی و باغات می باشند.

نادر موسیوند روز پنجشنبه افزود: متاسفانه در اغلب روستاهای بروجرد براساس یک تفکر نادرست سنتی، کشاورزان جای کشت محصولات خود را آتش می زنند تا خاک برای سال های بعد حاصلخیرتر شود درحالیکه این اقدام به بافت خاک آسیب می زند.
وی اظهار کرد: متاسفانه این آتش سوزی ها به دیگر محصولات کشاورزی سرایت می کنند و خسارات سنگینی بر جا می گذارند.
معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد افزود: علاوه بر آتش سوزی های اراضی کشاورزی که اغلب عمدی و توسط کشاورزان انجام می شوند، حجم آتش سوزی فضای سبز و باغات داخل شهر نیز به دلیل سهل انگاری شهروندان افزایش بی سابقه ای داشته است.
وی گفت: شب گذشته بخش دیگری از باغ حافظی بروجرد دچار آتش سوزی شد که با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی به سرعت خاموش گردید ولی زمین کشاورزی روبروی این باغ که جای کشت محصول بود، در آتش سوخت.
موسیوند از آتش سوزی بخشی از فضای سبز تپه شهدا، اراضی کشاورزی روستاهای طنجور، قشلاق و دهنو مقدسی در شب گذشته خبر داد و افزود: بامداد امروز نیز یک باب مغازه تجاری در سه راه جعفری بروجرد دچار آتش سوزی شد که با حضور نیروهای آتش نشانی از بروز خسارت های سنگین جلوگیری به عمل آمد.
وی اظهار کرد: دیشب یکی از تفرجگاه های شهرستان ملایر نیز دچار آتش سوزی گسترده شده بود که با توجه به درخواست کمک این شهرستان یکی از خودروهای بروجرد به محل آتش سوزی اعزام شد.
وی افزود: امکانات آتش نشانی بروجرد جوابگوی حجم بالای آتش سوزی ها هست ولی این آتش سوزی ها خسارت های زیادی به تاسیسات ما وارد می کنند.
معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد گفت: روزانه فقط ۱۰ حلقه شیلنگ نواری ۲۰ متری برای خاموش کردن آتش در بروجرد دچار آسیب می شود که هزینه خرید آنها روزانه ۲۰ میلیون ریال است.
وی افزود: خودروهای سنگین سازمان آتش نشانی بروجرد روزانه ۲ بار سوخت گیری می شوند که این موضوع نیز هزینه های سنگینی به سازمان تحمیل کرده است.
موسیوند از شهروندان و کشاورزان خواست تا از باغات و اراضی کشاورزی و فضای سبز مراقبت بیشتری کنند تا فصل تابستان با کمترین خسارت سپری شود.
چهار ایستگاه آتش نشانی در بروجرد فعال است.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139401261224541135103444 139505292243457178421644 139309240950465274294034 82123975-70817061

یک دیدگاه