تاریخ خبر: ۱۰ آبا ۱۳۹۴
توجه به سلامت دانش‎آموزان یک اصل مهم و ضروری  درتامین سلامت جامعه است

توجه به سلامت دانش‎آموزان یک اصل مهم و ضروری درتامین سلامت جامعه است

اطلاع رسانی بامداد لرستان
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، درکارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت : توجه به سلامت دانش‎آموزان یک اصل مهم وضروری درتامین سلامت جامعه است.
سید سعید شاهرخی با اشاره به اهمیت نقش تغذیه درسلامت افراد وجامعه ازتغذیه به عنوان یکی ازمبانی جدی سلامت یاد کرد وگفت: نان بعنوان قوت غالب اکثر مردم از اهمیت ویژ ه ای برخوردار است ولذا دراین باره و درحوزه کیفیت نان کار مشترکی بین این کارگروه و سایر کارگروه‎های حوزه اقتصادی در حال انجام است که نیاز است دستگاه‎های ذیربط برای ارتقای کیفیت نان به تکلیف خود عمل کنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل غله و سایر دستگاه‎های مربوطه نسبت به اجرای استاندارد موجود سبوس‎گیری آرد توجه و اهتمام ویژه‎ای داشته باشند، بیان کرد: ۸۵ درصد آرد تولید شده بر مبنای استاندارد کار مطلوب است اما باید پرتی این کار اصلاح و کیفیت لازم در نان‎های تولیدی وجود داشته باشد وی افزود: اداره کل استاندارد لرستان برای اصلاح رنج سبوس‎گیری پیشنهاد این موضوع را به سازمان استاندارد ایران ارائه دهد.
شاهرخی ادامه داد: باید در راستای استانداردسازی واحدهای خبازی ونوسازی دستگاههای طبخ نان نیز اهتمام ویژه‎ای صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه بحث سلامت جامعه دانش‎آموزی یک اصل است، یادآور شد: در حال حاضر ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دانش‎آموزی داریم که سلامت آنها در این سنین شکل می‎گیرد و این مهم از اهمیت خاصی برخوردار است. دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش و آموزش عالی باید برنامه‎های ترویجی خود را برای سلامت این قشر گسترش دهند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان خواستار اطلاع‎رسانی مسولین آموزش و پرورش دربین خانواده‎های دانش آموزان در راستای تأمین سلامت فرزندانشان شد و گفت ؛اگر مشارکت والدین در بحث سلامت وتامین ریز مغذیها و ویتامینها با آموزش وپرورش بیشتر گردد موفقیت طرحهای حمایتی بیشتر خواهد بود.
وی به اثربخشی شیر غنی شده و توزیع منظم آن در مدارس بر سلامت دانش آموزان تأکید کرد وگفت : نباید به این مهم به عنوان رفع تکلیف نگاه شود و باید توزیع شیر به صورت هدفمند انجام شود، ولازم است محصولات لبنی، خوراکی و غیرخوراکی براساس مصوبه برنامه‎ریزی لرستان از داخل استان تهیه شود چراکه ضمن تاثیر مثبت براقتصاد استان , دانشگاه علوم پزشکی نیز می‎تواند نظارت و کنترل بهتری روی مساله غنی‎سازی شیر در کارخانجات داشته باشد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهار داشت ؛ سال گذشته ۲۰۰ هزار قرص ویتامین D توسط دانشگاه علوم پزشکی بین دانش‎آموزان دختر مقطع متوسطه استان توزیع و امسال نیز ۴۰۰ هزار قرص دیگرتوزیع خواهد شد.
شاهرخی درباره برخورد با متخلفان در حوزه تولید و توزیع سلامت غذایی یادآور شد:سلامت مردم را فدای منافع هیچ فرد یا گروهی نمی‎کنیم و با مشارکت دستگاه قضایی و ناجا با متخلفین برخورد خواهد شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه