تاریخ خبر: ۱۰ آبا ۱۳۹۴

آقامحمدی در تذکر شفاهی مطرح کرد: انتقاد از برخورد سلیقه‌ای در بکارگیری معلمان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بکارگیری معلمان شرکتی و حق التدریسی به صورت سلیقه‌ای انتقاد و به وزیر آموزش و پرورش تذکر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم آقامحمدی در نشست علنی روز دوشنبه (۴ آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مردم لرستان در عزاداری پر شورخاندان نبوت و امامت، در در تذکری شفاهی به هیات رئیسه مجلس در بی‌توجهی و نادیده گرفتن ماده ۲۰۹ آئین نامه داخلی مجلس در پیگیری سوال نمایندگان گفت: متاسفانه حدود ۳ تا ۴ ماه زمان می‌برد تا سوال نمایندگان در کمیسیون بررسی شود و پس از آن با سرنوشتی نامعلوم مواجه می‌شود.
نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: هیات رئیسه موظف به رعایت آئین نامه داخلی مجلس است، لذا نباید حقوق مردم و نمایندگان پایمال شود.
آقامحمدی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص بی‌اعتنایی به مصوبه مجلس تذکر داد و گفت: در برخی استان‌ها در بکارگیری معلمان شرکتی و حق التدریسی به طور سلیقه‌ای و رابطه ای عمل شده است، همچنین تفسیر سلیقه‌ای از نظام رتبه‌بندی سبب حذف بسیاری از فرهنگیان شده است.
وی در بی‌توجهی به حقوق بازنشسته های فرهنگی نیز تذکر داد و گفت: به اصل آموزش و تربیت در آموزش و پرورش توجهی نمی‌شود، با توجه به اینکه یک ماه از آغاز سال تحصیلی می‌گذرد برخی از مدارس از جمله تعدادی از دبیرستان‌های استان لرستان به علت نداشتن دبیر تعطیل است.
این نماینده مردم در مجلس نهم به رئیس‌جمهور نیز در خصوص تبلیغات غیرواقعی عملکرد کاری در لرستان تذکر داد وگفت: وضعیت نامناسب معیشتی مردم لرستان تشدید شده که نمونه آن تعطیلی معادن سنگ و سنگبری‌هایی است که بیکاری بیش از ۶ هزار نفر را به دنبال داشته است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به وزیر ارتباطات نیز تذکر داد وگفت: تکلیف نیروهای بخش خصوصی باید تعیین شود، این افراد از نظر حقوقی و امنیت شغلی در فشار هستند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 4 (5) image

یک دیدگاه