تاریخ خبر: ۰۳ تیر ۱۳۹۵
خیران لرستان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پیشگام شوند

خیران لرستان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پیشگام شوند

خیران لرستان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پیشگام شوند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: خیرانی که برای آزادی زندانیان غیر عمد وارد میدان می شوند ثوابی زیادی برده و زندانیان نیازمند یاری خیران هستند.

آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه پنجشنبه در مراسم جشن گل‌ریزان کمک به زندانیان غیرعمد اظهار داشت: از اینکه در ماه ضیافت الهی سفره‌ رضوان برای بندگان گشوده شده است خداوند را شکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه جشن گلریزان فرصتی برای احسان و نیکی کردن به همنوعان است، افزود: این جشن فرصتی است تا دست‌های انسان‌های نیکوکار به‌ سوی نیازمندان دراز شود و همگان از رحمت الهی بهره‌مند شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جشن گلریزان سفره امید را برای خانواده‌های نیازمند باز می‌کنند و فرصتی است تا ما از یک امتحان و آزمایش مالی سربلند بیرون بیاییم.

وی بیان کرد: یکی از فضیلت‌های انسانی نیکی و بخشش است اما آنچه در این فضیلت بسیار مهم هست این است که انسان در راه خدا آنچه را که دوست دارد ببخشد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه بخشش و احسان اثرات فراوانی دارد و مهم‌ترین اثر آن آرامش انسان و آسایش دیگران است، گفت: درواقع ما که می‌بخشیم آرامش پیدا می‌کنیم و دیگران از آرامش بهره‌مند می‌شوند و می‌بینیم که چشم‌های خانواده‌های فراوانی به جشن گل‌ریزان است.

وی بابیان اینکه مردم خیر لرستان در چند سال اخیر حضور خوبی در جشن گلریزان داشته‌اند، تصریح کرد: حوادث و خطرات در کمین همه انسان‌هاست و همه انسان‌ها ممکن است روزی نیازمند شود و درواقع همه‌کسانی که در زندان هستند گناهکار نیستند و هستند افرادی که ناخواسته وارد زندان شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهارداشت: آزاد کردن هر زندانی جرائم غیر عمد کمک به فعالیت اقتصادی و اجتماعی جامعه است چراکه فرد با بیرون آمدن از زندان، خود مشغول کار می‌شود و به اقتصاد نیز کمک می‌کند.

وی افزود: بسیار مهم است که ما در این امر الهی و خداپسندانه شرکت کنیم چنانکه در روایت نیز آمده است  کسانی که می‌خواهند به صدیق به پیوندند راه آن بخشش اس و خیرانی که برای آزادی زندانیان غیر عمد وارد میدان می شوند ثوابی زیادی برده و زندانیان نیازمند یاری خیران هستند

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: خوشبختانه در استان لرستان در چند سال اخیر قدم‌های بسیار بلندی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد برداشته‌شده و مردم و خیرین حضور خوبی در جشن گل‌ریزان و کمک به زندانیان غیر عمد داشته‌اند.

منبع : تسنیم

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139406271038015996114004 2002968 139507091203073368796914 2134236

یک دیدگاه