تاریخ خبر: ۰۳ تیر ۱۳۹۵
وجود ۳۴۹ زندانی غیر عمد در لرستان

وجود ۳۴۹ زندانی غیر عمد در لرستان

وجود ۳۴۹ زندانی غیر عمد در لرستان/ آزادی زندانیان استان نیازمند ۳۰ میلیارد تومان است

رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: ۳۴۹ زندانی جرائم غیر عمد هم اکنون در زندان‌های لرستان وجود دارد که مجموع بدهی آن‌ها ۳۰ میلیارد تومان است.

جعفر بدری در مراسم جشن گلریزان که برای کمک به زندانیان غیر عمد در خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: زندانیان جرائم غیر عمد هیچ نقشی در حادثه‌ای که منجر زندانی شدن آن‌ها شده است ندارند و درواقع شرایط سبب شده تا این افراد هم‌اکنون در زندان باشند.

وی افزود: متأسفانه  هم اکنون شرایط زندان در لرستان مطلوب نیست هرچند تلاش‌های زیادی برای بهبود وضعیت شده است ولی درعین‌حال با توجه به شرایط موجود زندان محل مناسبی برای نگهداری اشخاص محترم نیست.

رئیس  کل دادگستری استان لرستان عنوان کرد: ستاد دیه در سال ۶۰ پایه‌گذاری شد و از سال ۷۸ رسماً کار خود را شروع کرد و در مدت فعالیت خود گام‌های ارزشمندی در کمک به زندانیان جرائم غیر عمد برداشته است در حقیقت هدف اصلی این ستاد آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و محکومان مالی است.

وی بیان کرد: خوشبختانه با کمک‌های خیرین و مردم در سال‌های اخیر تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر عمد داستان لرستان آزاد شدند.

بدری افراد و زندانیان مشمول کمک ستاد دیه را به چهار دسته تقسیم کرد و گفت: دسته  اول مربوط به تصادفات است و درواقع کمک به این افراد مشکل دو خانواده درگیر در پرونده تصادف را برطرف می‌کنند و علاوه بر آن بدهکاران مالی که بابت چک و سفته در زندان هستند نیز از کمک‌های ستاد دیه بهره‌مند‌ می‌شوند.

وی بابیان اینکه ستاد دیه به بدهکاران مهریه نیز کمک می‌کنند تصریح کرد: مورد دیگری که ستاد دیه به آن کمک می‌کنند مربوطه به زندانیان حوادث کارگاهی است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان اظهارداشت: سال گذشته از محل کمک‌های ستاد دیه استان لرستان ۲۳۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند که مجموعه بدهی آن‌ها ۱۵ میلیارد تومان بود که ستاد دیه توانست با رایزنی‌های خود سه میلیارد تومان از طرف دریافت‌کنندگان  دیه تخفیف بگیرد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۴۹ زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان لرستان وجود دارد که مجموعه بدهی‌های آن‌ها ۳۰ میلیارد تومان است که از این تعداد ۲۵۸ نفر بدهکاری مالی غیر کلاهبرداری هستند که بدهی آن‌ها ۱۶ میلیارد تومان است و ۶۲ نفر نیز بابت بدهکاری مهریه و نفقه با مجموعه بدهی ۱۰ میلیارد تومان در زندان هستند.

بدری خاطرنشان کرد: از همه نهادهای مالی و خیرین می‌خواهیم برای حل مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد و پرداخت بدهی آن‌ها کمک کنند.

منبع: تسنیم

 

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82128949-70826628 image image 82135409-70839461

یک دیدگاه