تاریخ خبر: ۱۰ آبا ۱۳۹۴
بروجردی: اعدام آیت‌الله نمر سبب ایجاد بحران در مناطق شیعه نشین عربستان می‌شود

بروجردی: اعدام آیت‌الله نمر سبب ایجاد بحران در مناطق شیعه نشین عربستان می‌شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعدام آیت الله نمر فصل جدیدی از بحران و نا آرامی در مناطق شیعه نشین عربستان را به دنبال خواهد داشت، گفت: آیت الله شیخ نمر جز سخن گفتن با مردم هیچ جرمی را مرتکب نشده است.
علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: با توجه به تلفات بسیار زیادی که عربستان در جنگ زمینی با نیروهای مردمی و ارتش یمن داشته و همچنین اشتباه بزرگ و تاریخی که در تصمیم گیری‌هایش مرتکب شده، نتیجه آن ازهم اکنون کامل امشخص است که با شکست عربستان این جنگ به پایان خواهد رسید.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در خصوص صدور حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر در کشور عربستان سعودی، بیان کرد: این کشور به لحاظ مدیریت افکار عمومی چنین تصمیمی را در این مقطع اتخاذ کرده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: اگر موضوع اعدام آیت الله شیخ نمر جدی باشد و حریم علما را با اعدام این عالم دینی بشکنند فصل جدیدی از بحران و نا آرامی در مناطق شیعه نشین عربستان ایجاد خواهد شد و قطعا این به نفع دولت عربستان نیست.
بروجردی ادامه داد: بنا براین در این زمینه بهترین تصمیم عدم اتخاذ تصمیم اعدام آیت الله شیخ نمر است که جز سخن گفتن با مردم هیچ جرمی را مرتکب نشده و عربستان بدون هیچ منطقی به دنبال چنین اقدامی است.
وی افزود: مراجع عالیقدر نجف و قم در زمینه اعدام آیت الله شیخ نمر قطعا عکس العمل خواهند داشت و نظر مراجع هم در جهان اسلام با توجه به اینکه صدها میلیون انسان مقلد آن‌ها هستند و تاثیر گسترده‌ای خواهد داشت و این نکته بسیارمهمی در این زمینه هستم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه