تاریخ خبر: ۰۴ تیر ۱۳۹۵
دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در استان لرستان

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در استان لرستان

دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در استان لرستان برگزار می‌شود

مسئول بسیج هنرمندان استان لرستان گفت: دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در سه سطح نمایش صحنه‌ای، نمایش میدانی و خیابانی و مسابقه نمایشنامه‌نویسی در لرستان برگزار می‌شود.

فریبرز حاتمی به برگزاری دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج در لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این جشنواره در سه سطح نمایش صحنه‌ای، نمایش میدانی و خیابانی و مسابقه نمایشنامه‌نویسی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا دهم تیرماه ارسال کنند، افزود: جشنواره سراسری تئاتر بسیج با موضوع‌های ادبیات پایداری، ادبیات پسااستعماری، نمایش و مدافعان حرم، ادبیات مقاومت، نمایش و شهدای حرم، ادبیات دفاع مقدس، نمایش و شهدای غواص، ادبیات جنگ، نمایش و استعمار مدرن، ادبیات زنان و نمایش گوهر آفرینش برگزار می‌شود.

مسئول بسیج هنرمندان استان لرستان عنوان کرد: ادبیات متعهد نمایش و رسانه‌های مجازی ادبیات پسااستعماری، نمایش و تهاجم فرهنگی، ادبیات پسااستعماری نمایش و مقاوم والای زن، ادبیات پایداری و نمایش و حجاب و عفاف نیز از دیگر موضوعات جشنواره تئاتر بسیج است.

وی برگزاری نهمین جشنواره هنرهای تجسمی را از دیگر برنامه‌های بسیج هنرمندان برشمرد و بیان کرد: پس از فراخوان نیروهای مستعد استان در این جشنواره، کارگاه استانی برگزار می‌شود تا آثار خروجی آن به مرحله کشوری راه پیدا کند.

حاتمی بابیان اینکه جشنواره ادبیات داستانی در استان لرستان برگزار می‌شود، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با موضوعات جریانات تکفیری سلفی، مدافعین حرم، حادثه منا، برجام و شهدای هسته‌ای، سبک زندگی ایرانی اسلامی و بسیج مقاومت و استکبارستیزی ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره ادبیات داستانی در قالب داستان کوتاه و داستانک برگزار می‌شود و برای ارائه داستان کوتاه حداقل ۷۰۰ و حداکثر پنج هزار کلمه در نظر گرفته‌شده است.

مسئول بسیج هنرمندان استان لرستان، تصریح کرد: در داستانک نیز علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره می‌توانند در قالب حداقل ۳۰۰ کلمه و حداکثر ۷۰۰ کلمه آثار خور را ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه برترین آثار جشنواره ادبیات داستانی به مرحله کشوری ارسال می‌شود، اظهارداشت: اکنون فراخوان این جشنواره انجام‌شده و تا شهریورماه ادامه دارد.

حاتمی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه عشق و ایثار را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام بسیج هنرمندان لرستان برشمرد و افزود:  این جشنواره در قالب موضوعاتی مانند جلوه‌های ایثار و شهادت، ولایت مداری در سیره شهداء، استکبارستیزی در سیره شهدا، شهدا و اقتدار اسلامی، نقش الگویی شهدا برای جوانان، عفاف و حجاب در سیره شهدا، جلوه‌های نماز و نیایش در سیره شهدا، سبک زندگی اسلامی در سیره شهدا و جلوه‌های استقامت و پایداری خانواده‌های معظم شهدا برگزار می‌شود.

وی به فراخوان فیلم کوتاه مستند و نماهنگ اشاره کرد و گفت: این جشنواره نیز در سه قالب داستانی، مستند و نماهنگ فراخوان داده‌شده است و علاقه‌مندان تا سی‌ام مردادماه می‌توانند آثار خود را ارائه دهند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 6 (2) 6 (07) 6 (7)

یک دیدگاه