تاریخ خبر: ۰۴ تیر ۱۳۹۵
انتشار بزرگ‌ترین پروژه روایت دفاع مقدس لرستان با عنوان «بلدچی»

انتشار بزرگ‌ترین پروژه روایت دفاع مقدس لرستان با عنوان «بلدچی»

انتشار بزرگ‌ترین پروژه روایت دفاع مقدس لرستان با عنوان «بلدچی»

مدیرکل حوزه هنری لرستان گفت: بزرگترین پروژه روایت دفاع مقدس استان لرستان با عنوان «بلدچی» در چهار جلد به زودی منتشر می شود.

محمد امیدی پور با اشاره به اینکه بزرگترین پروژه روایت دفاع مقدس استان لرستان در چهار جلد به زودی منتشر می شود اظهار داشت: «بلدچی» نخستین روایت بلند از ناگفته های دفاع مقدس در استان بوده که با همت واحد ادبیات پایداری این حوزه آماده چاپ شده است و به زودی به دست علاقمندان ادبیات پایداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه فرهنگی و معنوی تاریخ معاصر ما محسوب می شود گفت: تاکنون فعالیت های گوناگونی در راستای گردآوری اسناد و طبقه بندی اطلاعات مربوط به دفاع مقدس، بنیاد شهید، امور ایثارگران و رسانه های ملی صورت گرفته است.

مدیرکل حوزه هنری لرستان عنوان کرد: بی شک گردآوری اسناد و مدارک مربوط به دفاع مقدس از اهمیت ویژه ای برای مستند سازی این رویداد برخوردار است.

امیدی پور با بیان اینکه درصورتیکه اسناد و اطلاعات دفاع مقدس تبدیل به محصولات هنری، ادبی و سینمایی نشوند امکان ارائه مناسب آنها برای مخاطبان وجود نخواهد داشت افزود: در واقع این بخش از کار یعنی تبدیل مستندات به محصولات هنری قابل ارائه به مخاطب ظریف ترین و تخصصی ترین بخش از این فرایند بوده که حوزه هنری به عنوان مرکز هنر انقلاب اسلامی عهده دار آن بشمار می رود.

وی درخصوص انتشار کتاب «بلدچی» گفت: روایت این کتاب از روزهای پیش از انقلاب اسلامی آغاز و تا ایام تفحص ادامه می یابد و به این طریق دایره المعارفی از وقایع دفاع مقدس  در استان پیش روی مخاطب قرار می دهد.

مدیرکل حوزه هنری لرستان با اشاره به اینکه  کتاب «بلدچی» به لحاظ وقایع نگاری و ذکر جزئیات رویدادها، اطلاعات ارزشمندی در اختیار مخاطب قرار می دهد عنوان کرد:  به هیچ عنوان هدف نویسنده وقایع نگاری نبوده و روایت داستانی اثر، جذابیت لازم را برای ادامه دادن در مخاطب را به خوبی ایجاد می کند.

امیدی پور افزود: جلد نخست این مجموعه در ۶۸۶ صفحه و جلد دوم در ۴۴۲ صفحه در حال طی مراحل نهایی چاپ است و دوره چهار جلدی این مجموعه به زودی منتشر خواهد شد.

منبع: مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

1467440900 6 (2) hosinpor 1 139504121019582508052224

یک دیدگاه