تاریخ خبر: ۰۸ آبا ۱۳۹۵
طرح «ساعتی با محیط‌بان» در مدارس استان لرستان اجرا می‌شود

طرح «ساعتی با محیط‌بان» در مدارس استان لرستان اجرا می‌شود

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان گفت: طرح «ساعتی با محیط‌بان» در مدارس حاشیه مناطق جنگلی لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد فرید بهرامی صبح امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه طرح «ساعتی با محیط بان» در مدارس حاشیه مناطق جنگلی لرستان اجرا می‌شود اظهار داشت: اجرای طرح «ساعتی با محیط بان» باهدف حفاظت از جنگل‌ها و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست و جلب مشارکت دانش آموزان است.

وی بابیان اینکه تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش‌وپرورش و سازمان حفاظت محیط‌زیست استان نیز در این زمینه منعقدشده است افزود: این طرح بر اساس دستورالعمل ابلاغی، با اولویت مدارس داخل یا مجاور مناطق حفاظت‌شده، پارک‌های ملی و پناهگاه‌های حیات‌وحش اجرا می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح آگاهی‌های زیست‌محیطی دانش آموزان دانست و عنوان کرد: آشنایی با وظایف محیط بانان، تعریف مناطق حفاظت‌شده، جلب مشارکت و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری در دانش آموزان از دیگر اهدافی است که در اجرای طرح «ساعتی با محیط بان» مدنظر است.

وی با بیان اینکه کارگاه آموزشی و توجیهی طرح «ساعتی با محیط بان در مدارس» با حضور مدیران مدارس مجری برگزارشده است تصریح کرد: آموزش‌وپرورش نقش محوری در توسعه فرهنگ دارد و دستگاه تعلیم و تربیت به لحاظ گستردگی و ارتباطی که با خانواده‌ها و جامعه دارد نقش بسیار مؤثری در نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط ریست می‌تواند داشته باشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 2 (04) image image

یک دیدگاه