تاریخ خبر: ۰۸ آبا ۱۳۹۵
پنج پروژه خیران سلامت در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد

پنج پروژه خیران سلامت در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: ۵ پروژه خیران سلامت ۱۳ آبان با حضور مشاور وزیر و مدیرعامل مجمع خیران سلامت کشور در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد.

نادر همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد بابیان اینکه پنج پروژه خیر ساز در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: پنج پروژه خیران سلامت سیزدهم آبان ماه با حضور مشاور وزیر بهداشت و مدیرعامل مجمع خیران سلامت کشور در بروجرد افتتاح می‌شود.

وی بابیان اینکه بیمارستان ۷۷ تختخوابی خیر ساز به بهره‌برداری می‌رسد افزود: این بیمارستان توسط خانواده مرحوم حاج سماعیان به متراژ دو هزار و ۳۰۰ متر در چهار طبقه احداث و تجهیز شده است.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در امور مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: کل هزینه ساخت این بیمارستان هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که حدود چهار و نیم میلیارد توسط خیر و تهیه تجهیزات نیز به‌صورت خیر ساز از وزیر بهداشت دریافت و از اعتبارات دولتی هیچ هزینه‌ای نشده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه به مدت ۱۸ ماه احداث‌شده است بیان کرد: این مرکز شامل اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، پاراکلینیکی و تشخیصی سرپایی، اتفاقات قلب، اطفال، رادیولوژی، آزمایشگاه تشخصی طبی، داروخانه و نوار قلب است.

همتی تصریح کرد: اورژانس حوادث غیرمترقبه خیر ساز نیز از دیگر پروژه‌های ساخته شده است که توسط خانواده یخچی به متراژ هزار و ۲۰۰ مترمربع در دوطبقه با هزینه ۷۵۰ میلیون تومان به مدت ۹ ماه احداث و تجهیز شده است.

وی خاطرنشان کرد: مرکز خیر ساز مشاوره قبل از ازدواج در شهرستان بروجرد نیز توسط آقای تیزهوش و مجمع خیران شهرستان به متراژ ۲۵۰ مترمربع در یک طبقه با هزینه ۲۶۰ میلیون تومان به مدت ۹ ماه ساخته و آماده بهره‌برداری است.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در امور مشارکت‌های اجتماعی گفت: خانه بهداشت منطقه قله حاج عبدالله توسط خیران سلامت با هزینه ۲۹۰ میلیون تومان به مدت شش ماه احداث و تجهیز شده است.

وی اظهار داشت: مرکز سلامت جامع شهری اهل‌بیت توسط خیر سلامت رمضان چلویی به متراژ هزار و ۸۰۰ مترمربع و زیربنا ۵۶۵ مترمربع در سه‌طبقه با هزینه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به مدت ۱۲ ماه احداث‌شده است.

همتی افزود: احداث ۲۱۴ پروژه خیران سلامت نیز در نظر است که هفته آینده حدود ۱۱۵ تا از این پروژه‌ها در استان کلنگ زنی می‌شود، هزینه ساخت این پروژه‌ها ۶۰ میلیارد تومان است که ۳۰ میلیارد توسط وزیر، ۲۰ میلیارد توسط خیران و ۱۰ میلیارد توسط دانشگاه علوم پزشکی تأمین می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 82110083-70791651 139210091003109151829064

یک دیدگاه