تاریخ خبر: ۰۴ تیر ۱۳۹۵
تکریم ارباب رجوع از وظایف دستگاه قضایی است

تکریم ارباب رجوع از وظایف دستگاه قضایی است

تکریم ارباب رجوع از وظایف دستگاه قضایی است

رئیس دادگستری بروجرد گفت: تکریم ارباب رجوع در چارچوب قوانین از وظایف دستگاه قضایی است.

حمیدرضا بوالحسنی : همه تلاش دستگاه قضایی این شهرستان در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تکریم ارباب رجوع درحد قانونی است.
وی عدالت محوری، پرهیز از اظهار نظرهای شفاهی توسط کارکنان، نحوه برخورد با اصحاب دعوا و گوش دادن به سخنان آنها و توجیه مخاطبان از نظر قانونی را از دیگر اولویت های کاری کارکنان دستگاه قضایی عنوان کرد.
وی با اشاره به مقوله امنیت درجامعه افزود: تامین امنیت نسبی از وظایف دستگاه قضایی است و این امنیت هم اکنون در شهرستان ۳۵۰هزار نفری بروجرد با توجه به اختلاف سلیقه ها و وقوع برخی جرایم برقرار است.
وی امنیت را نعمتی مجهول و از نان شب واجب تر دانست و گفت: امنیت امروز جامعه ابتدا مرهون شهدا و سپس مرهون فعالیت شبانه روزی نیروی انتظامی. اداره اطلاعات ، نیروی مقاومت بسیح و همکاران قضایی است.
بوالحسنی افزود: در یک جامعه باتوجه به تراکم جمعیت اختلاف سلیقه و وقوع جرم انکار ناپذیر است و در این جامعه بدون شک جرایمی رخ خواهد داد اما وقوع این جرایم بیانگر آن نیست که امنیت دچار اختلال شده است.
وی وقوع قتل در سه ماهه اول امسال را تنها یک مورد عنوان کرد و گفت: در سال ۹۳ تعداد ۱۸ مورد قتل و در سال ۹۴ تعداد ۱۰مورد قتل در این شهرستان اتفاق افتاده و کاهش این آمار بیانگر افزایش ضریب امنیت است.
وی گفت: تعداد نزاع دسته جمعی در این شهرستان از ۵۱ مورد در سال ۹۳ به ۳۵ مورد در سال ۹۴ کاهش یافته است.
وی یکی از دلایل وقوع جرم در جامعه را بیکاری دانست و گفت: شهرستان بروجرد قطب صنعتی استان لرستان به شمارمی رود و با توجه به اینکه ۳۵ درصد صنایع این استان را در خود جای داده متاسفانه با تعطیلی برخی از این واحدهای صنعتی روبه رو شده است.
وی گفت: زمانی که بیکاری ایجاد می شود پدرخانواده قادر به دادن نفقه و مخارج زندگی نیست و از یک سو احتمال طلاق و از سوی دیگر امکان وقوع جرم وگرایش به مواد محدر و فروش آن ایجاد می شود.
وی تاکید کرد: بیشتر فروشندگان مواد مخدر که دستگیر می شود قاچاقچی عمده نیستند بلکه کارگر و حمل کننده مواد هستند که وقتی علت را جویا می شود بیکاری را عنوان می کنند.
وی اظهار داشت : بیکاری همچنین موجب گرایش به مواد مخدر و سرقت خرد می شود که معتادان برای تهیه مواد دست به این کارمی زنند.
رئیس دادگستری بروجرد تاکید کرد: دستگاه قضایی باید بر پیشگری از وقوع جرم تلاش کند و تشکیل ستادهای پیشگری مانند جرایم انتخاباتی، کمیته اراضی و منابع طبیعی نمونه های از پیشگیری از وقوع جرم هستند.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82133955-70836750 5137_875 Ultimate-Gym

یک دیدگاه