تاریخ خبر: ۰۹ آبا ۱۳۹۵
استاندار خبر داد:  پرداخت بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در کارگروه ستاد تسهیلات لرستان

استاندار خبر داد: پرداخت بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در کارگروه ستاد تسهیلات لرستان

استاندار از پرداخت بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در کارگروه ستاد تسهیلات لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل استان، اظهار کرد: این جلسات در استان تشکیل می‌شود و ظرف یک هفته بانک‌ها فرصت دارند که این مصوبه‌ای را که به آنها ابلاغ می‌کنیم اگر خلاف قانون باشد و نتوانند انجام بدهند و مغایرتی با آیین‌نامه‌هایشان داشته باشد به ما پاسخ بدهند.

وی اضافه کرد: مصوبه بعد از این به ستاد تسهیل کشور می‌رود که حال متاسفانه ستاد تسهیل کشور مقداری روند به کندی پیش می‌رود اما آنجا تصمیم گیری می‌شود و به استان برمی‌گردد.

بازوند تصریح کرد: بیش از ۸۵ درصد مصوبات در استان اجرایی می‌شود و ۱۵ درصد بنا به دلایلی که با آیین‌نامه‌ها مغایرت دارد و یا مشکل منابع دارند به تهران می‌روند و برای تصمیم‌گیری برمی‌گردد.

استاندار لرستان تصریح کرد: امروز هم ۱۶ مورد از این مصوبات داشتیم و چند مورد هم که بحث تملک بود که بانک‌ها باید انجام بدهند.

وی افزود: از جمله این موارد کارخانه ژنراتورسازی بوده که متاسفانه سال‌هاست تعطیل شده و در رابطه با آن بانک ملت را مکلف کرده‌ایم که بتواند ظرف یک ماه این را تملک و بعد به مزایده بگذارد و بفروشد.

بازوند ادامه داد: همچنین هتل شاپورخواست که بنیاد مستضعفان این هتل را می‌خواهد خریداری کند به دلیل اینکه بانک حدود سه سال آن را تملک کرده، به بانک فشار می‌آوریم تا با توجه به این که استان به این هتل نیاز دارد آن را احیا کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه بانک هم‌اکنون اعلام کرده با بنیاد توافق می‌کند، افزود: بنیاد می‌خواهد به جای آن املاک در استان‌های دیگر به بانک بدهند. بانک خواسته که ۵۰ درصد از اعتبار هتل را به صورت نقد پرداخت کند و مابقی را املاک بدهد.

بازوند گفت: پیشنهاد ما این بود که کل پول هتل را بنیاد املاک بدهد و بنیاد این کار را انجام بدهد. اگر تا یک هفته این موضوع حل شود امیدواریم که برای نوروز ۹۵ از این هتل که توسط بنیاد ساخته می‌شود و به بهره‌برداری خواهد رسید مسافرگیری کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تا به حال ۷۲ جلسه برگزار شده است، اضافه کرد: تا به حال ۱۱۴۰ میلیارد پرداختی بانک‌ها بوده است و عملکرد خیلی خوبی در رابطه با اشتغال و رونق داشته‌اند؛ اگرچه مقداری از این تسهیلات صرف خرید تجهیزات شده و در نیمه دوم به کارخانجات می‌آیند اما پرداختی خوبی داشته‌اند و این کارگروه جز اول و دوم کشور است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه