تاریخ خبر: ۰۹ آبا ۱۳۹۵
سهم تنها ٢ درصدی بخش خصوصی در ساخت فضای ورزشی لرستان

سهم تنها ٢ درصدی بخش خصوصی در ساخت فضای ورزشی لرستان

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: برای ایجاد هر سانتی متر سرانه ورزشی باید ۱۸ هزار مترمربع به مکان های ورزشی اضافه کنیم که برای ایجاد هر سانتی متر سرانه ورزشی، حدود ۱۱ میلیارد تومان هزینه نیاز است.
به گزار روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان، علی یاور عزیزپور عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه اعتبار در راستای افزایش سرانه ورزشی لرستان مطالبه استان از وزارت ورزش است، عنوان کرد: با تخصیص اعتبارات می توان عقب ماندگی استان را جبران کرد.
عزیزپور سرانه فضای ورزشی استان را ۵۵ سانتی مترمربع اعلام کرد که ۲۲سانتی مترمربع از میانگین کشوری کمتر است.
وی با تاکید بر اینکه آمارهای داده شده ساختگی نیستند، تصریح کرد: می توانستیم زمین های خاکی استان را نیز جزء سرانه ورزشی استان قرار دهیم و سرانه را بالا ببریم.
به گفته وی هم اکنون سهم بخش خصوصی از توسعه اماکن ورزشی تنها ۲درصد بوده که این رقم باید افزایش یابد.
عزیزپور همچنین با اشاره به روند پیشرفت دهکده المپیک در خرم آباد گفت: این مجموعه دارای ۲۶ پروژه بوده و از محل اعتبارات ملی ساخته می شود.
عزیزپور به فعالیت ۳۰ درصدی بخش خصوصی در ساخت و سازهای ورزشی استان های دیگر اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه سرمایه گذاران بخش خصوصی و باشگاه های بخش خصوصی استان لرستان دو درصد از سرانه ورزشی استان تاثیر داشته اند.
مدیر کل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به افتتاح ۱۸پروژه ورزشی در ۲ سال گذشته در این استان افزود: اداره ورزش و جوانان در حوزه عمرانی در سال گذشته جز پنج دستگاه برتر استان شناخته شد.
وی پیشرفت فیزیکی طرح استخر پلدختر را ۹۰ درصد عنوان کرد و گفت: وسایل مورد نیاز موتورخانه این طرح خریداری شده است و بزودی برای آماده سازی استخر نصب می شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان همچنین افزود: اداره ورزش و جوانان پلدختر با عزمی جدی در تلاش است هرچه سریعتر طرح استخر پلدختر را تکمیل کند.
وی اظهار کرد: پیمانکاران، طرح استخر شنای پلدختر را با منابع مالی خود انجام می دهند و بعد از اخذ اسناد خزانه با آنها تسویه حساب می شود.
وی با اشاره به اینکه در هفت ماه اول سال ۹۴ حدود ۲۶ هزار و ۷۲۶ نفر ورزشکار سازمان یافته در استان وجود داشته است، گفت: این در حالی است که در هفت ماهه اول سال ۹۵ تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان حدود ۳۲ هزار و ۲۳۳ نفر بوده که نشان دهنده رشد چشمگیر ورزشکاران سازمان یافته استان لرستان است.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بیان داشت: خوشبختانه در حوزه ورزش همگانی طی هفت ماه سال جاری تعداد همایش ها نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است
وی با بیان اینکه برای ورود بخش خصوصی به حوزه ورزش باید مسئولان کمک کنند، گفت: خواسته اداره کل ورزش و جوانان از استاندار لرستان، دستور ویژه برای ورود بخش خصوصی به حوزه ورزش بوده چراکه با فعالیت بیشتر این بخش در ورزش استان، شاهد توسعه فضای ورزشی خواهیم بود.
وی ادامه داد: در استانی که متوسط یک میلیون و۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد فقط سه شهرستان دارای سالن مسابقات ورزشی هستند.
.
وی اعتبارات مصوب استان را در سال ۹۵ ۳۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد گفت: اعتبارات اختصاص یافته به استان ۴۴درصد است.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در ادامه افزود: در حوزه عمرانی اداره ورزش و جوانان عملیات اجرایی هشت پروژه را آغاز کرده که یکی از این پروژه ها سالن چند منظوره شهرستان رومشگان است
.
وی اضافه کرد: مجموعه ورزشی رومشگان مجموعه ای است که در مسیر اصلی این شهرستان قرار گرفته و زمین چمن مصنوعی و سالن سرپوشیده چند منظوره ای در آن طراحی شده است که عملیات مقدماتی آن انجام شده و کلنگ زنی آن نیز شروع خواهد شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 82176048-70914559 image image

یک دیدگاه