تاریخ خبر: ۰۹ آبا ۱۳۹۵
رئیس جهاد کشاورزی لرستان به دلیل برکناری معاونش ممنوع الجلسه شد

رئیس جهاد کشاورزی لرستان به دلیل برکناری معاونش ممنوع الجلسه شد

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه بازدار رئیس جهاد کشاورزی لرستان به دلیل برکناری معاونش ممنوع الجلسه شده است، گفت: تا تعین تکلیف نهایی از ورودش به جلسات جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مهرداد غضنفری در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید بعد از تغییراتی که در سازمان جهاد کشاورزی انجام شد، نیروهایی را چیدمان کردیم که برنامه‌های دولت را قبول دارند.

وی افزود: معتقدیم مدیران باید کسانی باشند که برنامه‌های دولت را قبول داشته تا بتوانند اجرا کنند بر این اساس باید از تمام ظرفیت کارشناسان موجود فارغ از سلایق سیاسی استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار لرستان عنوان کرد: در حوزه مدیریتی کسی می‌تواند مجری برنامه‌های دولت باشد که آن برنامه را قبول داشته باشد در غیر این صورت نمی‌تواند مجری برنامه‌ای باشد که آن را قبول ندارد و بر این اساس نیروها را چیدمان کردیم و در بخش کشاورزی نیز با توجه به گستردگی که دارد علی‌رغم اینکه ممکن بود بعضی از شخصیت‌ها مخالف باشند اما بدون هیچ‌گونه حاشیه و تنشی چیدمان شکل گرفت.

وی بیان کرد: وقتی عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به این سمت منصوب شد به وی تأکید شد اگر تغییری انجام دهید باید بر این اساس باشد که تبدیل به احسن شود و فردی باشد که به‌طور حتم معتقد به برنامه‌های دولت باشد چراکه خروجی افعال همه مدیران دستگاه‌های اجرایی به نام دولت تمام می‌شود بنابراین این فرض‌ها را باید در نظر بگیرید و شروع به کارکنید که وی پذیرفت و مشغول به کار شد.

غضنفری گفت: تصور ما بر این بود که رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان این رویه را ادامه می‌دهد و در ارتباط با این وضعیت خاص نیز ما اعتقادداریم مدیران دستگاه اجرایی در حوزه دستگاه خود کاملاً اختیاردارند اما زنجیره مدیریتی استان یک زنجیره به‌ هم‌پیوسته است و هر جا حلقه این زنجیر بدون ادله کارشناسی بخواهد از سیاست‌های دولت زاویه بگیرد، حاشیه ایجاد کند و تغییر غیرمتعارف بدهد به طور یقین مدیریت استان واکنش نشان خواهد داد و در آن مجموعه مدیریتی جایی برای او قائل نیستیم چون اعتقاد این است در مسیر اجرای اهداف و برنامه‌هایمان با مشکل مواجه می‌شویم و باید پاسخگوی اذهان عمومی باشیم.

وی اظهار داشت: در این مورد خاص هفته گذشته متوجه شدیم که رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان می‌خواهد تغییری بدهد که با وی صحبت کردم و گفتم حق طبیعی و بدیهی شما است که در مجموعه تحت مدیریت خود تجدیدنظر کنید و کسی کارآمد نیست تبدیل احسن کنید و از افراد معتقد به برنامه‌های دولت استفاده کنید ولی روی این مورد خاص چون سیگنال‌های متفاوتی برای ما می‌آمد که این تغییر در جهت بهبود کار نیست و یک مسیر زاویه غیرمتعارف است اگر این‌طور باشد واکنش نشان می‌دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار لرستان افزود: مجموعه جهاد کشاورزی که یکی از مجموعه‌هایی است که سهم آن در انقلاب قابل ارزیابی نیست در جنگ فداکاری‌هایی زیادی داشته به‌طوری‌که اکنون بیش از ۵۰۰ نفر ایثارگر در مجموعه وجود دارد واقعاً از صاحبان انقلاب هستند و نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.

وی عنوان کرد: وقتی به ما اعلام شد که این تغییرات در حال انجام است و یک عقبه کاری نیست و ممکن است سیاسی، فردی و گروهی باشد ما با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح کردیم که با دقت رفتار کند.

غضنفری بیان کرد: با رئیس جهاد کشاورزی استان گفتیم به خاطر اینکه از حواشی جلوگیری کنیم و حرف‌وحدیث‌های بعد از تغییر را نداشته باشیم که انرژی خود را صرف آن کنیم، اغنایی جلو برویم که وی در مراسم افتتاحیه گایکان الیگودرز گفت همین مسیر را طی می‌کنیم اما متأسفانه به این قرار خود عمل نکرد و علی‌رغم اینکه از استانداری به وی پیام داده شد برخلاف قول و قرارها این اقدام را انجام داد.

وی تصریح کرد: ما با این موضوع شخص مذکور اهلیت دارد یا نه کاری نداریم بلکه مقدمات اجرای کار را که قرار گذاشته بودیم انجام نشد ما نیز وی را مجدد رئیس جهاد کشاورزی لرستان را فراخوانیم و گفتیم برنامه‌اینگونه است که متأسفانه خلاف آن برنامه عمل کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار لرستان عنوان کرد: در رأس حاکمیت استان، استاندار قرار دارد بنابراین هر اتفاقی در استان رخ دهد، هر حاشیه ای ایجاد شود و هر بی تدبیری صورت گیرد نهایت به نام استان لرستان ختم می‌شود.

وی بیان کرد: به بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کردیم که چون در مسیر اجرا با وعده‌ها عمل‌نکرده است ما نیز شمارا تا تعیین تکلیف نهایی موضوع در جلسات راه نمی‌دهیم اکنون نیز تا تعیین تکلیف نشود همین رویه را ادامه می‌دهیم و در این راستا کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز موظف هستند در جلسات مرتبط وی را دعوت نکنندو از این برنامه استانداری تبعیت کنند.

غضنفری بیان کرد: در این زمینه با وزارت خانه صحبت داشتم و مقررشده تا برای تصمیم نهایی در تهران جلسه‌ای با معاون وزیر جهاد کشاورزی داشته باشیم.

وی گفت: مجموعه استانداری اگر احساس کند مدیری با یک حرکت بی تدبیرانه بخواهد رفتاری کند که مشکل در استان ایجاد شود به‌طور یقین واکنش نشان داده و ورود پیدا می‌کند بنابراین ما تا تعیین تکلیف نهایی از حضور بازدار رئیس جهاد کشاورزی لرستان در جلسات به‌طور یقین جلوگیری می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، با حکم بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عیسی میرزایی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان لرستان منصوب شد و سید حمید شاهرخی که از نیروهای اصلاح‌طلب سازمان بود از سمت خود برکنار شد که طی روزهای اخیر گروه‌های سیاسی برای این تغییر واکنش‌های زیادی نشان دادند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 82186374-70934377 2 (3)

یک دیدگاه