تاریخ خبر: ۰۹ آبا ۱۳۹۵
۸۵ درصد مصوبات ستاد تسهیل در استان لرستان اجرایی می‌شود

۸۵ درصد مصوبات ستاد تسهیل در استان لرستان اجرایی می‌شود

استاندار لرستان گفت: بیش از ۸۵ درصد مصوبات ستاد تسهیل در استان اجرائی می‌شود و ۱۵ درصد دیگر بنا به دلایلی مانند مغایرت با آئین‌نامه‌های بانک‌ها و مشکلات منابع به تهران می‌رود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز هفتاد و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه بانک‌ها برای اجرایی کردن مصوبات ستاد تسهیل یک هفته مهلت دارند، افزود: اگر این مصوبات مغایرتی با آئین‌نامه‌هایشان داشته و نتوانند انجام دهند طی یک هفته باید به ما پاسخ دهند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه پس از اجرائی نشدن مصوبات در استان به ستاد تسهیل کشور ارجاع داده می‌شوند عنوان کرد: متاسفانه روند کار ستاد تسهیل کشور کند است که پس از بررسی و تصویب در آنجا به استان ارجاع داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ درصد مصوبات ستاد تسهیل در استان اجرائی می‌شود، بیان کرد: ۱۵ درصد دیگر بنا به دلایلی مانند مغایرت با آئین‌نامه‌های بانک‌ها و مشکلات منابع به تهران می‌رود.

بازوند با بیان اینکه امروز ۱۶ مصوبه داشتیم که چند مورد آن تملک بانک‌ها بود، گفت: بانک ملت مکلف شد ظرف یک ماه کارخانه ژنراتورسازی که بیش از ۹ سال تعطیل است را تملک کرده و پس از تملک به مزایده بگذارد.

وی با بیان اینکه مقرر شد بنیاد مستضعفان هتل شاپورخواست را از بانک خریداری کند، تصریح کرد: چراکه بانک حدود سه سال است این هتل را تملک کرده و ما هم به بانک فشار می‌آوریم با توجه به اینکه این استان نیازمند هتل است، باید این هتل احیا شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان اعلام کرده که به صورت نقدی نمی‌تواند هتل را خریداری کند خاطرنشان کرد: توافق شده بود که ۵۰ درصد اعتبار به صورت نقدی و ۵۰ درصد املاک در سایر استان ها به بانک بدهند که پیشنهاد ما این به جای ۵۰ درصد نقدی نیز املاک تحویل بانک دهد.

وی اظهار داشت: ما امیدواریم برای نوروز ۹۶ از هتل خوبی که توسط بنیاد مستضعفان به بهره‌برداری می‌رسد استفاده کنیم.

بازوند هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان را پرداختی ۷۲ جلسه ستاد تسهیل استان دانست و گفت: که به نظر من عملکرد بسیار خوبی در حوزه اشتغال و رونق بوده اگرچه مقداری از این اعتبار صرف خرید تجهیزات شده و نیمه دوم در کارخانجات مستقر می‌شود ولی پرداختی خوبی بوده است.

وی افزود: چند روز پیش که وزیر کشور به استان سفر کرده بود ستاد تسهیل استان و پرداختی‌های بانک را جزو اول دوم کشور دانست.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه