تاریخ خبر: ۰۵ تیر ۱۳۹۵
اعتبارات مبارزه با مواد مخدر استان لرستان به بیش از ۲ میلیارد تومان افزایش یافت

اعتبارات مبارزه با مواد مخدر استان لرستان به بیش از ۲ میلیارد تومان افزایش یافت

اعتبارات مبارزه با مواد مخدر استان لرستان به بیش از ۲ میلیارد تومان افزایش یافت

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر استان لرستان امسال به بیش از ۲ میلیارد تومان افزایش یافت.

غلام رضا آقا میرزایی شامگاه شنبه در جلسه مشترک کمیته‌های چندگانه شورای مواد مخدر استان که در استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه در بحث پیشگیری از مواد مخدر پراکندگی جمعیت در لرستان کار کردن را مقداری سخت می‌کنداظهارداشت: سال گذشته ۲۰۸ جلسه در راستای مقابله و مبارزه مواد مخدر در استان برگزار شد.

وی افزود: سال ۹۴ هفت شهرستان از استان فاقد مرکز اقامتی میان‌مدت برای مددجویان بود اما با تلاش مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر در مدت سه ماه ۲۲ مرکز به مراکز اقامتی استان اضافه شد تا جایی که اکنون مراکز درمانی ۸ گانه ما ۱۵۵ مرکز در استان هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در رابطه با فعالیت‌های سال گذشته ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: کشف سه هزار ۶۹۳ کیلوگرم مواد مخدر، دستگیری ۳۰۰ قاچاقچی، ۱۸۸ نفر حمل‌کننده، ۹۷۴ نگه‌دارنده و متلاشی کردن ۱۱۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه شاخص‌ترین کار در حوزه پیشگیری آموزش  بوده است، بیان کرد: در حوزه پیشگیری و آموزش  ۳۲ هزار معلم و ۳۲۰ هزار دانش‌آموز از آموزش‌های لازم در این زمینه بهره‌مند شده‌اند.

آقا میرزایی در رابطه با اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در سال گذشته، گفت: سال گذشته یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان تخصیص‌یافته که امسال به دو و نیم میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

وی اظهارداشت: استانداری لرستان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را برای آموزش ۱۵۵ هزار نفر شامل  ۵۵ هزار دانش‌آموز، ۱۰۰ هزار نفر از والدین و آموزش هفت هزار و ۵۰۰ معلم تقبل کرده که امیدواریم ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور مابقی اعتبار را تقبل کند.

سید سعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی ما در برخورد و مقابله با مواد مخدر، ضعف قانون است، عنوان کرد: این موضوع نیازمند تلاش گسترده مسئولان دستگاه‌های اجرایی است.

وی بیان کرد: مردم همواره نقش اساسی در حل مسائل جامعه داشته‌اند و سازمان‌های مردم‌ نهاد نیز در  رفع مشکلات جامعه کمک کردند ما نیز برای ارتقاء این سازمان‌ها، به دنبال تشویق مردم هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان فعالیت سمن‌های فعال بر مشکلات جامعه را تأثیرگذار دانست و گفت: با کمک مردم مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه به‌طور حتم حل می‌شود.

منبع: تسنیم

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

index 139409021510146286566164 maskann IMG_7657

یک دیدگاه