تاریخ خبر: ۰۵ تیر ۱۳۹۵
مجموع اعتبارات عمرانی لرستان ۹۶۶ میلیارد تومان است

مجموع اعتبارات عمرانی لرستان ۹۶۶ میلیارد تومان است

مجموع اعتبارات عمرانی لرستان ۹۶۶ میلیارد تومان است

استاندار لرستان گفت: اعتبارات عمرانی لرستان در سال ۹۵ با رشد ۴۱ درصدی نسبت به سال قبل به ۶۰۲ میلیارد تومان رسیده که در این زمینه رتبه سوم کشور متعلق به لرستان است.

هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان به اجرای طرح تحول سلامت در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از شهرهای بزرگ و موفق دولت در کشور طرح تحول سلامت بود که همه دهک‌های جامعه را دربرمی‌گیرد و در استان ما نیز کارهای بزرگی در این راستا در حال انجام است.

وی افزود: این‌که سرعت هزار مترمربع فضای بهداشتی درمانی استان اضافه کنیم و آن‌هم با کمک خیرین و قرارگاه خاتم‌کار بسیار بزرگی است که برای اولین بار در کشور در لرستان انجام می‌شود همچنین با واگذاری ساختمان استانداری به علوم پزشکی ۱۱ هزار مترمربع فضای بهداشتی درمانی و آموزشی استان اضافه می‌شود.

استاندار بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک برنامه دائمی و یک نسخه کامل برای کشور است، عنوان کرد: خوشبختانه اجماع خیلی خوبی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود دارد و در استان نیز این فرصت به وجود آمده تا با انتخاب شدن به‌ عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در دو سال از این فرصت خوب برای رسیدن به اهداف رونق اقتصادی استفاده کنیم  بنابراین انتظار داریم ۲۴ رویکرد اصلی اقتصاد مقاومتی همواره مدنظر مدیران و مسئولان استان باشد تا اقتصاد مقاومتی به یک فرهنگ عمومی در بین مردم تبدیل شود چراکه هرگاه فرهنگی  در بین مردم نهادینه‌شده است شاهد موفقیت در آن عرصه بوده‌ایم.

وی بیان کرد: کمیته‌های اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل‌شده و ماهانه مشخص‌شده است که در هر دستگاه چه اقداماتی باید انجام بگیرد و هر مدیر باید اقدامات انجام‌شده توسط دستگاه خود را از طریق صداوسیما به مردم گزارش بدهد.

بازوند تصریح کرد: درآمد استان لرستان در سال ۹۵ حدود ۳۸۸ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده که در این زمینه رتبه ۲۲ کشور را  دارد و نسبت به سال گذشته ۲۲.۶ درصدی رشد را نشان می‌دهد و درواقع چالش اصلی ما در استان نیز همین ۳۸۸ میلیارد تومان است چراکه این میزان نشان از توسعه‌نیافتگی دارد بنابراین برای توسعه‌یافتگی درآمد استان باید هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان باشد چرا که در استان مرکزی این میزان در حال حاضر هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان هست.

وی گفت: اعتبارات هزینه‌ای لرستان امسال ۲۱۷ میلیارد تومان است که نسبت به سال قبل ۳۷ درصد رشد دارد ولی اگر الزامات قانونی را از این‌ رو رشد بگیریم به ۱۷ درصد رشد می‌رسد و در واقع همه این حرف این است که مدیران باید برای کمبود اعتبارات از محل اعتبارات ملی پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

استاندار لرستان اظهارداشت: اعتبارات عمرانی لرستان در سال ۹۵ به ۶۰۲ میلیارد تومان رسیده است که در مقایسه با سال‌ها قبل ۴۱ درصد رشد دارد و در این زمینه لرستان رتبه سوم کشور را دارد و وضعیت در این زمینه بسیار مطلوب است و این‌یک فرصت خوب برای استان محسوب می‌شود.

وی افزود: در سال ۹۵ اعتبارات توزیع شهرستان‌ها در لرستان ۱۵۵ میلیارد تومان است و اعتبارات مربوطه قانون تقاضا نیز ۴۰۲ میلیارد تومان است و در کل اعتبارات ملی و استانی شده‌ استان ۹۶۶ میلیارد تومان است.

بازوند عنوان کرد: حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبارات شناور در کشور وجود دارد که ما در استان لرستان می‌توانیم از۱۵ هزار میلیارد تومان آن سهم داشته باشیم که بر این اساس ما برای ۴ درصد از این اعتبارات برنامه گذاشته‌ایم و مدیران باید از این اعتبارات استفاده کرده و از ظرفیت نمایندگان در جذب اعتبارات شناور استفاده کنند.

وی بابیان اینکه پنج تصفیه‌خانه فاضلاب استان برای تکمیل به قرارگاه خاتم واگذارشده است، بیان کرد: ما باید در سال ۹۵ از محل اعتبارات شناور ۶۴۰ میلیارد تومان برای استان لرستان جذب کنیم.

استاندار لرستان گفت: برای تکمیل سد کمندان در سال ۹۵، ۳۰ میلیارد تومان اعتبار دیده‌شده است و همچنین برای سد آبسرده و طرح آب‌رسانی به خرم‌آباد نیز به ترتیب هفت و ۱۵ میلیارد تومان اعتبار دیده‌شده است ضمن اینکه برای مجتمع فرهنگی هنری خرم‌آباد نیز از محل اعتبارات ملی ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده و این در حالی است که این پروژه در سال‌های گذشته تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی تصریح کرد: درمجموع دو میلیون تن قیر رایگان در کشور در نظر گرفته‌شده است که دستگاه‌های ذی‌ربط در استان باید برای استفاده از این ظرفیت برنامه‌ریزی کنند ضمن اینکه ۲۰۰ میلیون دلار نیز برای شرکت‌های دانش‌بنیان اعتبار دیده‌شده است که ما نیز در لرستان باید از این فرصت استفاده کنیم.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82139748-70847297 1466222505 139403231255157815480874 kazemiraj

یک دیدگاه