تاریخ خبر: ۰۵ تیر ۱۳۹۵
فاجعه ای دردناک در کارخانه سیمان دورود/علت اصلی مرگ از زبان کارگران کارخانه

فاجعه ای دردناک در کارخانه سیمان دورود/علت اصلی مرگ از زبان کارگران کارخانه

فاجعه ای دردناک در کارخانه سیمان دورود/علت اصلی مرگ از زبان کارگران کارخانه

به گفته جمعی از کارگران کارخانه سیمان دورود، مظفر پاپی ساعت ۱۲ ظهر امروز سر شیفت خود حاضر می شود و در ساعت ۱۴ دچار این سانحه دلخراش می شود و نیروهای امداد و نجات ساعت ۱۵ در منطقه حاضر می شوند که خیلی دیر شده است و مظفر جان خود را از دست داده است.

مظفر پاپی یکی از کارگران زحمتکش کارخانه سیمان دورود ظهر امروز به علت قطع شدن دست و دیر رسیدن نیروهای امداد و نجات جان خود را از دست داد.

بعد از مطلع شدن از این اتفاق تأسف بار در محل کارخانه سیمان حاضر شدیم و با تعدادی از کارکنان کارخانه سیمان گفت و گو کردیم.

یکی از کارکنان کارخانه سیمان در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید: من در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به بالای سر مظفر رساندم، او مسئول تمیز کردن دوپل واحد ۳ کارخانه بود، دست مظفر پاپی از کتف قطع شده بود و متأسفانه به علت اینکه نیروهای امداد و نجات بعد از ۱ ساعت بالای سر مظفر حاضر شدند وی جان خود را از دست داد.

به گفته جمعی از کارگران کارخانه سیمان،مظفر پاپی ساعت ۱۲ ظهر امروز سر شیفت خود حاضر می شود و در ساعت ۱۴ دچار این سانجه دلخراش می شود و نیروهای امداد و نجات ساعت ۱۵ می رسند که خیلی دیر شده است و مظفر جان خود را از دست داده است.

یکی دیگر از کارکنان کارخانه سیمان دورود در ادامه می گوید: علت مرگ مظفر پاپی این است که در این کارخانه کار ۶ نفر را یک نفر انجام می دهد، و کارخانه ای که قبلا با ۵۰۰۰ نیرو اداره می شد الان با ۶۰۰ نیرو اداره می شود و این طبیعی است که فشار کاری بر روی نیروهای این کارخانه زیاد باشد و خطر هر لحظه جان یکی از نیروها را تهدید کند.

یکی دیگر از کارمندان این کارخانه با تاکید بر ۳ اصل بسیار مهم که در کارخانه سیمان رعایت نمی شود و موجب مرگ مظفر پاپی شده است می گوید: اول اینکه کارخانه سیمان ۳ ماه است پوشش ایمنی به کارگران خود نداده است، یعنی ما سه ماه است نه کفش داریم نه دستکش نه لباس استاندارد و اینها چیزی جز سوء مدیریت نیست.

دوم اینکه: فشار کاری در این کارخانه زیاد است و هر نفر مجبور است کار چند نفر را انجام دهد،چرا که در گذشته وقتی کارگری بازنشته می شد شخص دیگری جایگزین آن می شد ولی متاسفانه امروز اینگونه نیست.

سوم اینکه: نرسیدن به موقع نیروهای امداد و نجات ،چرا که مظفر پاپی ۱ ساعت بعد از قطع شدن دستش زنده بود و نبض داشت ولی متأسفانه آنقدر دیر رسیدند که جانش را از دست داد.

منبع: سفیر افلاک

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

معافیت 501511_976 82120985-70811681 1779801

یک دیدگاه