تاریخ خبر: ۱۰ آبا ۱۳۹۵
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: تنها شکار شش گونه پرنده مجاز است

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: تنها شکار شش گونه پرنده مجاز است

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: تنها شکار شش گونه پرنده مجاز است.

نبی‎الله قائدرحمتی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در استان لرستان صرفا پروانه شکار کبک ، تیهو، بلدرچین، كبوتر چاهي، كبوتر كوهپايه و كبوتر جنگلي به صورت جداگانه و با رعایت کلیه محدودیت‎های زمانی و مکانی و… تا پانزدهم د‎‎ی‎ماه در مناطق آزاد استان صادر می‎شود.

وی با بیان اینکه بهای پروانه ۷۰۰ هزار ریال تعیین است، افزود: مدت اعتبار پروانه از تاریخ صدور تا پایان فصل مجاز بوده و تعداد مجاز صید كبوتر چاهي، كبوتر كوهپايه و كبوتر جنگلي مجموعاً حداکثر پنج قطعه در روز و برای کبک، تیهو، بلدرچین مجموعاً حداکثر چهار قطعه در روز است.

قائدرحمتی با بیان اینکه شکار این پرندگان فقط روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته مجاز است، گفت: این پروانه‎ها به صورت جداگانه برای شکار کبک، تیهو و بلدرچین، كبوتر چاهي، كبوتر كوهپايه و كبوتر جنگلي صادر می‎شوند و فقط برای شکار این پرندگان طبق مفاد متن و توضیحات مندرج در ظهر هر پروانه صادره معتبر است و در غیر اینصورت به منزله تخلف و سوء استفاده از اسناد و اوراق دولتی تلقی و با متخلفین احتمالی به شدت و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه برخورد می‎شود.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان خاطرنشان کرد: این پروانه‎ها در صورت شکار بدون در نظر گرفتن موازین شرعی و سایر پرندگان وحشی اعتبار ندارند و عدم رعایت آنها در حکم تخلف محسوب می‎شود.

وی یادآور شد: همچنین شکار در اثر طبیعی-ملی غار ماهی کور، پناهگاه‎های حیات وحش سفیدکوه ازنا و سمندر لرستانی۱، مناطق حفاظت شده اشترانکوه و سفیدکوه خرم‎آباد و سایر مناطق شکار ممنوع و زیستگاه‎های حساس استان از جمله قالیکوه الیگودرز، هشتاد پهلو، گرین الشتر، چهارشاخ نورآباد، تالاب‎های پلدختر، تنوردر دورود و بیشه دالان بروجرد و زیستگاه‎های سمندر لرستانی۲″شادابکوه” نیز ممنوع است.

قائدرحمتی افزود: شکار در فصول و ساعات ممنوعه و یا با وسایل و طرق غیرمجاز، ایجاد و استفاده از کومه برای شکار پرندگان وحشی، شکار بیش از تعداد تعیین شده برای هر یک از پرندگان مجاز و خرید و فروش هر گونه پرنده وحشی به استثناء این پروانه‎ها ممنوع است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

سلیمانی image image image

یک دیدگاه