تاریخ خبر: ۰۵ تیر ۱۳۹۵
الیگودرز بام آبی ایران نام گرفت

الیگودرز بام آبی ایران نام گرفت

الیگودرز بام آبی ایران نام گرفت

در جلسه شورای نام‌گذاری پیشنهاد شهردار الیگودرز در رابطه با عنوان بام آبی ایران برای الیگودرز بررسی و مورد موافقت و تصویب قرار گرفت.

شهردار الیگودرز در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه در این سال‌ها اقدامی برای استفاده از یک نام واحد برای شهرستان الیگودرز وجود نداشته است و از هر ورودی شهر با یک عنوان خطاب می‌شده است.
“بهرنگ دالوند” افزود: پس از جمع‌آوری نظرات نخبگان و فرهیختگان در رابطه با نامی زیبا برای الیگودرز عنوان “بام آبی ایران” که دارای یک برند کشوری برای شهرستان می‌باشد انتخاب و به اعضای شورای شهر پیشنهاد گردید.
وی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های این شهرستان طبیعت زیبا و بعضاً بکر و دست‌نخورده می‌باشد و سهم بسزایی در مناظر طبیعی به خود اختصاص داده است اما آنچه این نام را برازنده الیگودرز می‌نماید و واقعیت دارد ارتفاع سدهای الیگودرز نسبت به دیگر حوزه‌های آبی کشور می‌باشد.
شهردار الیگودرز افزود: یکی از این پروژه‌ها سد رودبار می‌باشد که در ارتفاع ۲ هزار و ۶۵۰ متری از سطح دریا احداث می‌شود و به بام آبی ایران مشهور است .
دالوند با اشاره به لزوم معرفی شهرستان الیگودرز گفت: با توجه به اینکه سد برق‌آبی رودبار لرستان در بخش بشارت ذلقی قرار دارد عنوان بام آبی ایران علاوه بر شهرستان در معرفی بخش بشارت ذلقی تاثیر بسزایی دارد.
شهردار الیگودرز در پایان ضمن قدردانی از حمایت‌های نماینده مردم و فرماندار الیگودرز در جهت انجام این نام‌گذاری گفت: تابلوهایی با عنوان بام آبی ایران در حال ساخت می‌باشد و به‌زودی در ورودی‌های شهر نصب خواهد شد.
وی تلاش فرهیختگان و مردم و اصحاب رسانه در راستای معرفی این عنوان در کشور را خواستار شد و گفت: برای چاپ تمبر بام آبی ایران با اداره پست هماهنگی‌هایی صورت گرفته است.
منبع: یافته

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

82139740-70847282 IMG_7848 IMG_6239 IMG12013022

یک دیدگاه