تاریخ خبر: ۱۰ آبا ۱۳۹۵
استاندار لرستان: کارخانه «خمیرمایه» دورود تا پایان آذرماه باید تعیین تکلیف شود

استاندار لرستان: کارخانه «خمیرمایه» دورود تا پایان آذرماه باید تعیین تکلیف شود

خرم آباد- استاندار لرستان گفت: کارخانه «خمیر مایه» شهرستان دورود تا پایان آذر ماه باید تعیین تکلیف شود.
به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال استان از تعلل صورت گرفته برای تعیین تکلیف کارخانه خمیرمایه دورود انتقاد کرد و اظهار داشت: کارخانه خمیرمایه دورود بیش از ۱۰ سال تعطیل است و آیا این همه زمان برای تعطیلی یک کارخانه کافی نیست؟

کارخانه «خمیر مایه» دورود تا پایان آذر ماه باید تعیین تکلیف شود

وی با بیان اینکه روی واگذاری کارخانه خمیرمایه به مدیرعامل کارخانه قند به علت اختلاف قیمت مشکل وجود دارد، عنوان کرد: انتظار داریم یا رئیس بانک سپه استان کارخانه خمیرمایه را واگذار کرده و یا هلدینگ های این بانک در آن سرمایه گذاری کنند.

استاندار لرستان گفت: احساس می شود مدیران عامل بانک های استان برای احیاء واحدهای تملک شده در جلسات وعده هایی می دهند ولی هنگامی که مصوبه آن در اختیار زیرمجموعه قرار می گیرد وعده آن ها عملی نمی شود.

بازوند با تاکید بر اینکه احیاء کارخانه خمیرمایه برای ما مهم بوده ولی اینکه چه کسی می خواهد آن را احیاء کند مهم نیست، افزود: از رئیس بانک سپه لرستان درخواست می شود برای پیگیری روند راه اندازی کارخانه خمیرمایه دورود به تهران رفته و وضعیت آن را تعیین تکلیف کند چرا که با صحبت کردن مشکل آن حل نمی شود.

وی تاکید کرد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان و رئیس بانک سپه استان باید تا پایان آذرماه گزارشی از روند تعیین تکلیف کارخانه خمیرمایه دورود ارائه دهند.

تعطیلی سه ساله هتل شاپورخواست

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعیین تکلیف هتل شاپورخواست تاکید کرد و بیان داشت: بنیاد مستضعفان گزینه خوبی برای تعیین تکلیف این هتل بوده چرا که تعداد زیادی هتل در تمام کشور ساخته است.

بازوند به تعطیلی سه ساله هتل شاپورخواست اشاره کرد و افزود: بنیاد مستضعفان این آمادگی را دارد در ازای واگذاری زمین در استان های تهران، اصفهان و تبریز به بانک عامل هتل شاپورخواست را احیاء کند.

وی با اشاره به اینکه بانک عامل هتل شاپورخواست درخواست پرداخت ۵۰ درصد پول نقد از سوی سرمایه گذار برای ساخت این هتل را مطرح کرده است، افزود: بنیاد مستضعفان این شرط را قبول نمی کند لذا اگر بانک عامل مشتری بهتری از بنیاد مستضعفان دارد باید نسبت به ساخت این هتل اقدام کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه مردم توقع دارند مدیران عامل بانک ها برای راه اندازی واحدها گام بردارند، گفت: اگر بیش از این در روند راه اندازی هتل شاپورخواست تعلل شود علاوه بر وسایلی که از آن به سرقت رفته آجرهای آن نیز از دست می رود لذا از مدیر بانک عامل این هتل درخواست می شود این موضوع را شخصا پیگیری کرده و تا پایان آذرماه جاری روند واگذاری آن را تعیین تکلیف کند.

بازوند عنوان کرد: در صورت واگذاری هتل شاپورخواست به بنیاد مستضعفان تا آذرماه امسال به این هلدینگ تکلیف می کنیم که تا ایام عید نوروز نسبت به پذیرش مسافر حداقل با ۵۰ درصد ظرفیت در آن اقدام کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

شهیندخت image

یک دیدگاه