تاریخ خبر: ۰۶ تیر ۱۳۹۵
۵۳ پروژه اقتصاد مقاومتی ماه جاری در استان لرستان افتتاح می‌شود‌

۵۳ پروژه اقتصاد مقاومتی ماه جاری در استان لرستان افتتاح می‌شود‌

۵۳ پروژه اقتصاد مقاومتی ماه جاری در استان لرستان افتتاح می‌شود‌/اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیان‌

استاندار لرستان گفت: طبق برنامه ۵۳ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان در تیرماه سالجاری باید به افتتاح برسند.

هوشنگ بازوند یکشنبه شب ‌در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در بودجه سال جاری ۲۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده که روسای دانشگاه‌های استان باید میزانی را جذب ‌کنند.

وی با بیان اینکه ۵۳ پروژه از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان باید در تیرماه افتتاح شوند، افزود: این پرداخت‌ها نباید سرنوشت بنگاه‌های زودبازده را به خود بگیرد؛ درست است قید چک برگشتی حذف شده اما نه هرکسی که پول دولت را خورده دوباره پول بگیرد چراکه برخورد با فساد و سودجویان از اهداف اقتصاد مقاومتی است.

استاندار لرستان با بیان اینکه شرایط برای سوءاستفاده‌کنندگان باید ناامن شود، عنوان کرد: برخی سرمایه‌گذار وارد شده و به سرمایه‌بردار تبدیل شدند، برخی از آنها ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان با سود ۱۲ درصد گرفتند و پس نمی‌دهند که باید با آنها برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از آزادراه خرم آباد- اراک که در لرستان است باید تا اول تیرماه سالجاری آسفالت می‌شد، بیان کرد: اما این مسیر که تنها ۱۲.۵ کیلومتر است هنوز حتی قیرپاشی هم نشده است.

بازوند گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و اسناد خزانه در کشور داریم که آب منطقه‌ای و پیمانکار برای سد آب سرده از آن استفاده کنند چراکه با پول دولت نمی‌توان سد ساخت.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در بحث آب در استان میلی عمل می‌کند، تصریح کرد: ما پیگیر هستیم نماینده کوهدشت و رومشگان هم اقدامات قانونی خود را در بحث آب انجام دهند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه چهار خطه خرم آباد – کوهدشت باید در دو مقطع به پایان برسد، خاطرنشان کرد: ۷۵ درصد آن تا آبان سال جاری و خرداد سال آینده پروژه باید به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه روند قطعه پل کشکان کند است، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کوهدشت با وجود جاده ناامن امکانپذیر نیست.

بازوند گفت: یکی از سیاست‌های دولت اتمام پروژه‌های نیمه کاره است و در همین راستا طی امسال ۲۸ میلیارد تومان اعتبار برای سد کمندان کنار گذاشتیم چراکه این پروژه پیشرفت فیزیکی بالایی داشت.

وی با بیان اینکه در جلسه با معاون اول رئیس جمهور به عدم تخصیص برای پروژه‌های زیر ۲۰ درصد پیشرفت اعتراض کرده است، افزود: این یک ظلم به استان محرومی مثل لرستان است و لازم است نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر این مسئله باشند.

استاندار لرستان عنوان کرد: صرف نظر از اقتصاد مقاومتی در دوره چهار ساله نمایندگان این دور لرستان در مجلس شورای اسلامی برای هر شهرستان دو طرح صنعتی بزرگ تعریف کنیم.

وی با اشاره به اینکه مدیرکل صنعت و معدن برش شهرستاتی ۱۹۶ پروژه صنعتی را تهیه کند، بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم با نمایندگان استان دیداری با مدیرعامل صندوق توسعه ملی برای گرفتن تسهیلات ارزی داشته باشیم.

بازوند گفت: تخصیص آب استان تا ۲۰ سال آینده را تهیه کردیم که به کمک نمایندگان باید پیگیر آن شویم.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139302180850531502709174 IMG10333913 139505142014151738290104

یک دیدگاه