تاریخ خبر: ۱۰ آبا ۱۳۹۵
شهرستان کوهدشت بالاترین نرخ بیکاری استان لرستان را دارد‌

شهرستان کوهدشت بالاترین نرخ بیکاری استان لرستان را دارد‌

فرماندار کوهدشت گفت: کوهدشت دارای بالاترین نرخ بیکاری در سطح استان لرستان است که باید با ایجاد زمینه‌های تولید اشتغال آمار فزاینده بیکاری در این شهرستان را کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، نورمحمد فردی بیرانوند عصر امروز در جلسه شورای اشتغال این شهرستان با اشاره به نرخ بالای بیکاری در کوهدشت اظهار داشت: کوهدشت دارای بالاترین نرخ بیکاری در سطح استان لرستان است که باید با ایجاد زمینه‌های تولید اشتغال آمار فزاینده بیکاری در این شهرستان را کاهش داد.

وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی دستگاه‌های مختلف اجرایی این شهرستان افزود: تا پایان امسال برای ۲۱۹۷ نفر توسط دستگاه‌های اجرایی مختلف در شهرستان کوهدشت شغل ایجاد می‌شود.

فرماندار کوهدشت ایجاد فرصت‌های اشتغال در این شهرستان را مهم‌ترین دغدغه حال حاضر برشمرد و بیان کرد: مهم‌ترین مشکلات شهرستان کوهدشت درزمینهٔ اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار است و امید است با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از دو سال پیش آغازشده بتوان گرهی از کار مردم باز کرد.

وی رونق تولید را یگانه عامل ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود اقتصادی دانست و عنوان کرد: اشتغال سبب به وجود آمدن آرامش در مردم و درآمد سبب پدید آمدن امنیت می‌شود بنابراین باید باهمت و تلاش مضاعف نسبت به ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در شهرستان کوهدشت اقدام کرد.

فردی بیرانوند اصلی‌ترین مشکل شهرستان کوهدشت را نرخ بالای بیکاری آن برشمرد و افزود: بانک‌ها نیز باید در این راستا به‌نوبه خود در جهت حمایت از اشتغال کمک نمایند و با تسهیل و تسریع درروند اعطای تسهیلات خوداشتغالی زمینه ایجاد اشتغال در کارآفرینان متقاضی و مستعد را فراهم سازند.

وی با تأکید بر اینکه میزان ارزیابی عملکرد مدیران در پایان سال بستگی به اشتغال‌زایی آن‌ها دارد، گفت: دستگاه‌های مختلف شهرستان کوهدشت باید نسبت به ایجاد اشتغال پایدار در عرصه‌های مختلف خدماتی، تولیدی و صنعتی تلاش کنند تا جایگاه این شهرستان در اشتغال‌زایی ارتقا یابد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 2075399 image

یک دیدگاه