تاریخ خبر: ۱۱ آبا ۱۳۹۵
معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دادگستری لرستان گفت: اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت دو آسیب جدی جامعه است

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دادگستری لرستان گفت: اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت دو آسیب جدی جامعه است

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دادگستری لرستان گفت: اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت دو آسیب جدی جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدتقی شاکرمی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با بیان اینکه امروز آسیب‌ها نرم، بدون رنگ و بو و با سرعت نور در حال افزایش هستند، اظهار کرد: امروز دنیا روی به پیشگیری آورده و پیشگیری هزینه نیست بلکه سرمایه‌ای برای آینده است.

وی ادامه داد: براساس دستورات مقام معظم رهبری و بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی وظیفه پیشگیری به قوه قضائیه واگذار شده که البته این موضوع فرا قوه‌ای و فرابخشی است.

عضو شورای قضایی استان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی بستر سایر آسیب‌هاست، افزود: افزایش آسیب‌ها مربوط به جامعه است که باید مردم به مقابله با این روند بروند چرا که هر کجا مردم و مشارکت مردمی وجود داشته، مشکلات به حداقل رسیده است.

شاکرمی با اشاره به اینکه اعضای شورای تامین و یا پلیس به تنهایی نمی‌توانند مشکلات را برطرف کنند و در این باره نیازمند هم‌افزایی و ید واحده هستیم تا بر مشکلات فائق آییم، بیان کرد: اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت آسیب جدی جوامع بشری هستند که کشور و استان ما نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد، مسائل اخلاقی و خانوادگی و سیاسی و فسادهایی که بروز کرده نشان می‌دهد جنگ نرم عمومی آغاز شده و متاسفانه مخاطب به صورت مجازی جاهایی درس می‌گیرند که گوینده آن مشخص نیست، افزود: امروز تربیت مجازی و خانواده مجازی تشکیل شده و اینجا مدیران دستگاه‌ها وظیفه عمومی و قانونی برای مقابله را دارند.

معاون دادگستری لرستان نظارت را مهمترین پبکان و سلاح مبارزه با فساد، پلشتی‌ها و ناپاکی‌ها برشمرد و با بیان اینکه ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد مهمترین قانون است، افزود: وظیفه همه ما مدیران کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی است.

وی گفت: ارتقای امنیت انسانی و عدالت اجتماعی در کاهش آسیب‌ها موثر است، بیان کرد: هر حا که عدالت توزیعی رعایت نشده نابرابری‌ها و ناعدالتی‌ها به وجود آمده است.

شاکرمی اضافه کرد: امروز دنیا با قدرت نرم پابرجاست و قدرت نرم ایران نخبگان، پاک‌دستان، ناظرین، آموزش و پرورش هستند و چنانچه این قدرت‌های نرم تقویت شوند و از ظرفیت آنان استفاده شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی بر توجه به سرانه سلامت کشور تاکید کرد و با اشاره به اینکه سلامت تنها مربوط به حوزه مواد غذایی و تغذیه نیست بلکه مربوط به بهداشت، برخورد با ارباب رجوع،حقوق مداری، حقوق محوری، برنامه سالاری و… است و باید توجه کنیم تا در جنگ آسیب‌ها موفق شویم، تصریح کرد: متاسفانه منفعت‌محوری یکی از آسیب‌های جدی است که امروز در حوزه‌های گوناگون مشاهده می‌شود.

این مقام قضایی فرهنگ‎سازی را از عوامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خواند و با اشاره به اینکه فرهنگ عاشورایی و علوی به زور به مردم القاء نشده است، افزود: این فرهنگ آنقدر غنی و متغن بوده که مردم با جان و دل آن را پذیرفتند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه