تاریخ خبر: ۱۱ آبا ۱۳۹۵
بازگشت دارنده ي نشان طلاي پاراآسيايي و برنز پارالمپيك به ورزش

بازگشت دارنده ي نشان طلاي پاراآسيايي و برنز پارالمپيك به ورزش

قهرمان پاراآسیایی اینچئون در پرتاب دیسک کلاس F44 پس از دو سال بار دیگر در یک رقابت ورزشی شرکت کرد.

فرزاد سپهوند که به علت مصدومیت، پارالمپیک ۲۰۱۶ را از دست داد، چند روز پیش در پیکارهای قهرمانی کشور اول شد و در این باره به خبرنگار ایسنا منطقه لرستان گفت: با رکورد ۵۲ سانتی‌متر قهرمان شدم و نسبت به پنج سال پیش که در پارالمپیک لندن برنز گرفتم، رکورد خوبی بود.

وی درباره آسیب‌دیدگی‌اش اظهار کرد: در اینچئون مصدومیت رباط زانویم تشدید شد و نتوانستم دیگر ورزش را به صورت حرفه‌ای ادامه دهم و قصد داشتم جراحی کنم که دکتر “رازی” تشخیص داد مادرزادی رباط ندارم و گفت اگر عمل کنم خیلی اذیت می‌شوم و بنابراین جراحی نکردم.

سپهوند اضافه کرد: با این شرایط رفته رفته تمرین‌ها را شروع و پاهایم را قوی کردم و خوشبختانه فعلا که مشکلی آنچنانی ندارم و در نخستین رقابتی که شرکت کردم، قهرمان شدم.

قهرمان پاراآسیایی اینچئون یادآور شد: موقعی مصدوم بودم، قصد داشتم در کلاس نشسته شرکت کنم اما خیلی سخت بود و فعلاً با این شرایط ادامه می‌دهم و پاهایم زیاد اذیت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رکورددار این کلاس ورزشکار آمریکایی با ۶۴ سانتی‌متر است، افزود: رکورد تمرینی‌ام ۵۴ سانتی‌متر است و اگر بتوانم یکی دو سانتی‌متر دیگر آن را ارتقاء بدهم به پیکارهای جهانی اعزام می‌شوم.

سپهوند یادآور شد: اختلاف پرتابم با نفر دوم آسیا بیش از ۱۰ سانتی‌متر است و با همین رکوردها هم می‌توانم قهرمان پاراآسیایی ۲۰۱۸ شوم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بدون مربی تمرین می‌کنم و با برنامه‌ی مربی بلاروسی که قبل از پارالمپیک لندن ما را تمرین می‌داد، کار می‌کنم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه