تاریخ خبر: ۱۱ آبا ۱۳۹۵
فعالیت برخی از کارخانه‌های شن و ماسه رودخانه‌ای لرستان متوقف شد

فعالیت برخی از کارخانه‌های شن و ماسه رودخانه‌ای لرستان متوقف شد

دادستان خرم‌آباد با بیان اینکه فعالیت برخی از کارخانه‌های شن و ماسه رودخانه‌ای لرستان متوقف شده است، گفت: در برخی نقاط وضعیت اسفبار است که بررسی‌هایی انجام‌شده تا در دونقطه بحرانی خرگوشناب سلسله و پل بابا حسین خرم‌آباد مکان دیگری در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سعید رازانی عصر امروز در کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری استان لرستان که در سالن جلسات اتاق خرم‌آباد برگزار شد به پیگیری‌های رئیس‌کل دادگستری استان برای تعیین تکلیف واحد تولیدی آجر کاشانه کوهدشت اشاره کرد و اظهار داشت: علی‌رغم اینکه فعلاً حکم ورشکستگی این واحد تولیدی صادرشده اما پیگیری‌هایی در حال انجام است تا راهکار درستی برای مشکلات آجر کاشانه کوهدشت پیدا شود اکنون نیز این موضوع در دادگاه تجدیدنظر در دست بررسی است.

وی در رابطه با وضعیت شرکت شن و ماسه گرین در شهرستان سلسله نیز افزود: برای تعیین بررسی مشکلات این شرکت با حضور دادستان سلسله، مدیرکل آب منطقه‌ای، رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان، مدیرکل محیط‌زیست و شرکت مذکور جلسه‌ای تشکیل شد.

دادستان خرم‌آباد عنوان کرد: چون در آینده نمی‌توانیم به سمت استفاده از شن و ماسه رودخانه‌ای برویم و برداشت‌ها محدود است باید از شن و ماسه کوهی استفاده شود، در برخی نقاط هم‌اکنون وضعیت اسفباراست به همین جهت بررسی‌هایی انجام‌شده است تا برای در دونقطه بحرانی خرگوشناب و پل بابا حسین جنوب خرم‌آباد مکانی در نظر گرفته شود که کمترین هزینه جابه‌جایی را داشته باشد.

وی بابیان اینکه سایت موردنظر برای واحدهای شن و ماسه باید بدون دغدغه‌های زیست‌محیطی باشد، بیان کرد: ظرف مهلت مقرر محیط‌زیست، اداره صنعت و معدن، امور آب و منابع طبیعی یک سایت بدون مشکل و بدون معارض را معرفی و محدوده آن را مشخص کرده‌اند.

رازانی تصریح کرد: با نظارت سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان کمیته‌ای متشکل از صنعت و معدن، محیط‌زیست، منابع طبیعی و امور آب تشکیل شد تا ضمن بازدید میدانی از شرکت‌های شن و ماسه خرگوشناب سلسله، تیله دورود و پل بابا حسین میزان شن و ماسه فرآوری و دپو شده در کارگاه‌ها را ظرف ۱۰ روز اعلام کنند که با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد که مجموع این برداشت‌ها غیرمجاز بوده است.

وی بابیان اینکه شن و ماسه‌های مجاز و غیرمجاز کارخانه شن و ماسه خرگوشناب سلسله تعیین تکلیف می‌شود، گفت: حجم قابل‌توجه شن و ماسه دپو شده موجود در محوطه کارخانه‌های ماسه شویی مبین این است که مالکان این کارخانه‌ها بدون اخذ مجوز برداشت داشته‌اند.

دادستان خرم‌آباد با بیان اینکه فعالیت این شرکت‌های سن و ماسه متوقف شده است، اظهارداشت: شن و ماسه دپو شده نیز مشمول اموال دولتی و عمومی استان است و عاملان استخراج فاقد هرگونه حقی هستند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 2168674

یک دیدگاه