تاریخ خبر: ۱۱ آبا ۱۳۹۵
برگزاری المپیادهای ورزشی در بیش از ۱۷۰۰ آموزشگاه لرستان

برگزاری المپیادهای ورزشی در بیش از ۱۷۰۰ آموزشگاه لرستان

خرم آباد- مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای با مشارکت ۱۲۷ هزار دانش آموز لرستانی و در قالب هزار و ۷۱۰ مدرسه در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، گودرز کریمی فر ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای استان با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین به حوزه تربیت بدنی و لزوم تامین زیرساخت های آن توجه شده است، اظهار داشت: روی آوردن به امر ورزش باعث تقویت جسم و روح دانش آموزان می شود.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به امر ورزش اشاره کرد و گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای با مشارکت ۱۲۷ هزار دانش آموز لرستانی و در قالب هزار و ۷۱۰ مدرسه در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان مهمترین اهداف آموزش و پرورش از برگزاری المپیادهای ورزشی را کشف استعدادها و استعدادیابی در این حوزه دانست و افزود: برای برگزاری المپیادهای ورزشی دورن مدرسه ای با توجه به امکانات، نیازها و شرایط موجود در هر مدرسه تنوع رشته ها فراهم شده است.

کریمی فر بر لزوم مشارکت همه دستگاه های اجرایی استان برای توسعه ورزش در مدارس استان تاکید کرد و گفت: توسعه و ارتقاء آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی از دیگر اهداف المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۹۰ مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش آموزان لرستانی در المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای کسب شد، اضافه کرد: با کسب این عناوین آموزش و پرورش لرستان در حوزه تربیت بدنی ۱۶ پله ارتقاء داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان یادآور شد: سال گذشته در آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان خرم آباد یک خانه ژیمناستیک راه اندازی شد که ظرفیت آن می تواند باعث کسب موفقیت های فراوان توسط دانش آموزان لرستانی شود.

کریمی فر افزود: آموزش و پرورش لرستان این آمادگی را دارد که در المپیادهای ورزشی امسال تعداد مدال های بیشتری را کسب کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13930125155439612532944 image IMG_1662

یک دیدگاه