تاریخ خبر: ۱۱ آبا ۱۳۹۵
از کتابداران نمونه لرستان تجلیل می‌شوند/رونمایی از تازه‌های نشراستان

از کتابداران نمونه لرستان تجلیل می‌شوند/رونمایی از تازه‌های نشراستان

خرم آباد – سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با اشاره به برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در این استان گفت: تجلیل از کتابداران نمونه یکی از این برنامه ها است.
به گزارش خبرنگار مهر، رضا مختارپور ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به از برنامه های بیست و چهارمین دوره بزرگداشت هفته «کتاب، کتاب خوانی و کتابدار» در استان لرستان اظهار داشت: برنامه های بزرگداشت هفته کتاب امسال به علت تقارن با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان با رنگ و بوی عاشورایی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه با توجه به در پیش بودن بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی و نظر به اهمیت این رویداد مهم فرهنگی، از اوایل مهرماه سال جاری کمیته برنامه ریزی هفته کتاب با هدف برگزاری هرچه با شکوهتر برنامه های مربوط به این ایام در استان شروع به کار کرد گفت: پس از بررسی نظرات مختلف کارشناسان اداره کل و روسای ادارات شهرستان ها، در جلسه شورای هماهنگی هفته کتاب مصوب شد که برنامه های پیشنهادی در سه سطح استانی، شهرستانی و کتابخانه ای به مرحله اجرا درآید.

تجلیل از کتابداران نمونه لرستان

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان آئین بزرگداشت کتاب، کتاب خوانی و کتابدار در استان را مهمترین برنامه اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در سطح استان برشمرد و خاطرنشان کرد: این مراسم روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه سال جاری با حضور کتابداران، فعالان حوزه کتاب و کتاب خوانی و مسئولان و مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات بانک صادارات برگزار می شود.

مختارپور ادامه داد: در این آئین از زحمات یک ساله همکاران در قالب عناوینی همچون کتابدار نمونه، مسئول کتابخانه برتر، اهدا کننده برتر کتاب، مولفان برگزیده استانی و خبرنگاران برتر در حوزه کتاب و کتاب خوانی در استان تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی رونمایی از تازه های نشر در استان با هدف حمایت از ناشران و نویسندگان بومی، برگزاری مسابقه کتاب خوانی از کتاب «نامیرا» نوشته صادق کرمیار با مشارکت همه دستگاههای اجرایی استان و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم را از دیگر برنامه های این اداره کل در ایام بزرگداشت هفته کتاب در استان برشمرد.

اجرای برنامه های مختلف در شهرستانها

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان افزود: در سطح هریک از شهرستان های استان نیز به فراخور ظرفیتی که دارند انجام برنامه های مختلف فرهنگی در دستور کار قرار گرفته که از مهمترین این برنامه ها می توان به حضور در نماز جمعه و برگزاری طرح «شمیم خدمت»، برپایی نشست های کتابخوان تخصصی، برپایی نمایشگاه مقالات و تالیفات علمی کتابداران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد، برگزاری مراسم شب شعر با موضوع عاشورای حسینی و بزرگداشت شهدای مدافع حرم در شهرستان های دلفان و بروجرد و … است.

مختارپور همچنین برگزاری جلسه نقد کتاب در حوزه کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی شهرستان های بروجرد و دورود، ارسال کتاب برای دانش آموزان روستایی با عنوان «پیک دانایی» در شهرستان پلدختر، برگزاری نمایش عروسکی و نشست تخصصی ویژه سالمندان در شهرستان سلسله و برپایی مسابقه نقاشی در کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز را از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستانهای استان عنوان کرد.

وی همچنین به تشریح برنامه های اجرایی این اداره کل در سطح کتابخانه ای اشاره کرد و اظهار داشت مواردی همچون برگزاری ۳۰ نشست کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، توزیع بروشور مربوط به معرفی کتابخانه های عمومی و خدمات آنها به عموم مردم، برگزاری جلسات کتاب خوانی، قصه گویی و نقاشی برای اعضای کودک و نوجوان، نشست کتابخوان تخصصی ویژه همکاران کتابدار از مهمترین برنامه هایی بوده که در ایام بزرگداشت هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سطح استان انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان با تاکید بر اینکه طبق بخشنامه ابلاغی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اجرای برنامه های ویژه هفته کتاب امسال از روز شنبه ۱۵ آبان آغاز و تا پنج شنبه ۲۷ آبان ماه ادامه خواهد داشت گفت: در روز ۲۴ آبان که به نام روز «کتاب، کتاب خوانی و کتابدار» نامگذاری شده کتابخانه های عمومی سراسر استان میزبان علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی با طرح «عضویت رایگان» هستند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

5 (3) image IMG_16م68 2 (6)

یک دیدگاه