تاریخ خبر: ۰۷ تیر ۱۳۹۵
اشرافی‌گری در نظام مقدس هیچ جایگاهی ندارد/پرداخت‌ حقوق غیرمتعارف ‌‌اصلاح شود

اشرافی‌گری در نظام مقدس هیچ جایگاهی ندارد/پرداخت‌ حقوق غیرمتعارف ‌‌اصلاح شود

اشرافی‌گری در نظام مقدس هیچ جایگاهی ندارد/پرداخت‌ حقوق غیرمتعارف ‌‌اصلاح شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: پرداخت‌ حقوق غیرمتعارف در شرکت‌های دولتی و شرکت‌های وابسته به دولت باید اصلاح شود و با افرادی که حقوق نامتعارف دارند برخورد قانونی لازم انجام شود.

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگاران بابیان اینکه اشرافی‌گری در نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ جایگاهی ندارد، اظهار داشت: چند روز پیش مقام معظم رهبری در جمع هیئت دولت در ارتباط با حقوق‌های نجومی فرمودند «موضوع حقوق‌های نجومی، درواقع هجوم به ارزش‌ها‌ست اما همه بدانند که این موضوع از استثناءها‌ست و اکثر مدیران دستگاه‌ها، انسان‌های پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود».

وی در ‌ارتباط‌ با حقوق‌های بالای برخی از مسئولان افزود: این‌گونه حقوق‌ها که تعدادشان بسیار اندک است معمولاً در بدنه دولت نیستند یا مربوط به شرکت‌های دولتی و یا شرکت‌های وابسته به دولت هستند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس عنوان کرد: میزان حقوق دریافتی برخی از شرکت‌هایی که حقوق بالایی دارند به‌طور یقین مطابق با مجوز مجمع و دستورالعمل است که البته باید گفت این دستورالعمل ایراد دارد و باید شفاف‌سازی و تغییر یابد.

وی بابیان اینکه مسئولان نباید زندگی اشرافی داشته باشند، بیان کرد: پرداخت‌ حقوق غیرمتعارف در شرکت‌های دولتی و شرکت‌های وابسته به دولت باید اصلاح شود و میزان آن مانند بقیه مدیران باشد ازاین‌رو ضرورت دارد با افرادی که حقوق نامتعارف دارند برخورد قانونی لازم انجام شود.

کیانپور با بیان اینکه در بحث پرداختی حقوق یک حداقل و حداکثر در نظر گرفته‌شده که حداکثر آن می‌تواند هفت برابر حداقل حقوق باشد، بیان کرد: در پرداختی حقوق مسئولان دستگاه‌های دولتی مواردی وجود ندارد که خارج از قانون خدمات کشوری باشد چون براساس این قانون حقوق پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اکثر قریب به‌اتفاق مدیران حقوق متعارفی دارند، گفت: حقوق مدیران مطابق قانون خدمات کشوری است و خارج از آن نیست بنابراین آن درصد جزئی هم که اتفاق افتاده به‌طور یقین باید اصلاح شود و به آن متعارفی که برای بقیه است برگردد.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

20130429123411-مدرسه%205%20کلاسه%20خیری%20جعفری%20زرین%20آباد IMG17584489 DSC02458_resize استاد کاظمی

یک دیدگاه